Lietuviai pirmomis mačo minutėmis šovė į priekį 11:4. Vokietijos strategas paprašė minutės pertraukėlės ir sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio ekipas skyrė 3 taškai 11:8.

Užtikrintai kėlinį sužaidę lietuviai po pirmo ketvirčio pirmavo 23:13. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Eimantas Stankevičius, pelnęs 7 taškus.

Antrame kėlinyje lietuviai neleido varžovams priartėti: prasidėjus ilgąjai pertraukai švieslentė fiksavo mūsiškių 11-kos taškų pranašumą – 39:28.

Įpusėjus trečiam ketvirčiui lietuviai susikrovė solidžią 20-ies taškų persvarą 48:28.

Tačiau netrukus jau vokiečiai atsakė atkarpa 15:3 ir prieš lemiamą ketvirtį grąžino intrigą: skirtumas apkarpytas iki 6-ių taškų – 51:57.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu dvitaškiu ir ekipas teskyrė 4 taškai – 53:57. Sužaidus 4 min. lietuviai pirmavo tik 1 tašku – 64:63.

Į gilią duobę patekę lietuviai per porą minučių atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje, vokiečiai išnaudojo lietuvių taškų „sausrą“ ir išsiveržė į priekį 67:64.

Iki mačo pabaigos likus 3 min. mūsiškiai išlygino rezultatą – 69:69.

Tačiau sėkmingai puolę vokiečiai lietuvius įstūmė į labai keblią situaciją, kai susikrovė 4-ių taškų persvarą (73:69). Mūsiškiams liko 1:50 min.

Klydusiems ir netaikliai atakavusiems mūsiškiams nesisekė susigrąžinti iniciatyvos, likus 34,5 sek. vokiečiai pirmavo 77:72.

Lietuviams per likusį laiką nepavyko sukurti stebuklo ir tris ketvirčius pirmavę mūsiškiai pralaimėjo vokiečiams 74:80 (23:13, 16:15, 18:23, 17:29).

Antrą nesėkmę čempionate patyrę Rimanto Grigo auklėtiniai turėjo tenkintis 6-ąją vieta.

Lietuva: T. Sedekerskis ir A. Kulboka po 14, R. Jokubaitis 13, E. Stankevičius 10, G. Vasiliauskas ir G. Masiulis po 7, T. Pažėra 5, D. Kupšas ir M. Žukauskas po 2, R. Gadiliauskas (per 13 min.) ir D. Slavinskas (11:51 min.) taškų nepelnė.

Vokietija: O. Da Silva 18, L. Lagerpuschas 14, R. Freundenbergas 12, F. Zylka 11, N. Weidenmannas 10 taškų.

Statistika (Lietuva – Vokietija):

Dvitaškiai: 14/31 (45,2 proc.) – 26/48 (54,2 proc.)

Tritaškiai: 11/30 (36.7 proc.) – 5/16 (31,3 proc.)

Baudų metimai: 13/16 (81,3 proc.) – 13/17 (76,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 40

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 20

Perimti kamuoliai: 9 – 15

Klaidos: 22 – 21

***

Vokietija pusfinalio kovoje dėl 5-8 vietų 86:60 nugalėjo Prancūziją. Grupių etape vokiečius lietuviai sutriuškino 98:79.

Grupių etape be pralaimėjimų žengę lietuviai netikėtai suklupo ketvirtfinalyje, kur itin prastai iš visų pozicijų krepšį atakavę Lietuvos krepšininkai italams nusileido 68:73.

Kovoje dėl 5-8 vietų trenerio Rimanto Grigo auklėtiniai šeštadienį 85:77 (25:21, 28:12, 11:19, 21:25) palaužė Argentinos rinktinę.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (124)