Pirmose finalo serijos rungtynėse „Kibirkštis-Tichė-IKI“ šventė pergalę Kaune 76:72, tačiau vėliau du kartus iš eilės savo pranašumą įrodė „VIČI-Aistės“ - 92:68 Vilniuje ir 86:62 Kaune.

Ketvirtame mače nesulaikoma buvo vilniečių vidurio puolėja Gintarė Petronytė, pelniusi net 34 taškus ir atkovojusi 16 kamuolių po krepšiais.

Kauniečių gretose išsiskyrė Amanda Kemežys, įmetusi 23 ir Tatjana Lichtarovič bei Vita Kuktienė, surinkusios po 10 taškų.

Rungtynės

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda sugadino šventę „Viči-Aistėms“. Rungtynės prasidėjo Vilniaus komandos žaidėjos Eglės Šniokaitės kelio trauma. Mačą geriau pradėjo vilnietės (9:7), kurios sužaidus septynias minutes pirmavo 4 taškais (17:13). Ketvirčio pabaigoje skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų (22:15).

Antro kėlinio pradžioje varžovės metimą puikiai blokavo S. Daniels, o G. Petronytė greitoje atakoje pelnė du taškus su bauda ir skirtumas išaugo iki dešimties (27:17). Likusi kėlinio dalis klostėsi lygiai ir komandos išėjo ilsėtis Vilniaus komandai pirmaujant 9 taškais (40:31).

Trečiame kėlinyje „Viči-Aistės“ pradėjo spausti sostinės krepšininkes ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (56:51).

Ketvirtą kėlinį 4 taškais iš eilės pradėjo Greta Šniokaitė. Sužaidus penkias minutės skirtumas vėl tapo dviženklis (65:55). Kauno komandai pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau tada du tolimus metimus iš eilės pataikė G. Petronytė (73:63). Nors kaunietės dar bandė „kabintis“ ir buvo sumažinusios atsilikimą iki 3 taškų, tačiau taiklūs baudų metimai leido „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandai iškovoti pergalę.

Rezultatas:

„Kibirkštis-Tichė-IKI“ - „VIČI-Aistės“ - 79:73 (22:15, 18:16, 16:20, 23:22), serija 2-2.

„Kibirkštis-Tichė-IKI“: Gintarė Petronytė 34 (16 atk. kam., 8 blok., 7/13 dvitaškiai, 2/4 trigtaškiai, 14/17 baudos), Greta Šniokaitė 14 (4/5 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai), Kristina Vengrytė 13 (5 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/3 baudos), Sakille Daniels 11 (9 atk. kam., 8 rez. perdav., 4/12 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/6 baudos), Laima Rickevičiūtė 7 taškai.

„VIČI-Aistės“: Amanda Kemežys 23, Tatjana Lichtarovič ir Vita Kuktien po 10 taškų, Courtney Pilypaitis 8, Aija Putnina, Vaida Sipavičiūtė ir Milda Sauliūtė po 6, Santa Okockytė ir Lina Pikčiūtė po 2 taškus.

Trenerių komentarai:

„Nenorėjome leisti varžovėms nukirpti mūsų arenos tinklelių“, - teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – O jeigu kalbėti rimtai, tai norėjome kovoti. Norėjome nepralaimėti 20 taškų skirtumu. Šiandien praradome E. Šniokaitę, kitos krepšininkės žaidė po 40 minučių, todėl nežinau, kaip mes atrodysime penktadienį. Tačiau tikiu merginomis, joms motyvacijos netrūks. Pergalės nuima įtampa. Ar mes dar galime laimėti? Viskas yra įmanoma“.

„Atvažiavome norėdamos laimėti, tačiau Vilniaus komanda sužaidė geriausias sezono rungtynes“, - kalbėjo „Viči-Aisčių“ vyriausiasis treneris Mantas Šernius. – Vilnietės sužaidė idealiai, puikiai pataikė, sėkmingai gynėsi. Mes įsivėlėme į varžovių žaidimą ir nieko nesugebėjome padaryti. Penktadienį laukia įdomios ir pačios svarbiausios sezono rungtynės. Varžovėms trūks jėgų, tačiau mums reikės nusiteikti psichologiškai“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)