„VIČI-Aistės“ pajėgiausiomis Lietuvoje tapo 15-ą kartą istorijoje.

Pervargusi ir traumų išretinta sostinės ekipa debiutiniame sezone pasipuošė sidabro medaliais ir džiaugėsi savo pasiekimu ne mažiau už čempiones.

Prieš „VIČI-Aistės“ laimėjo antras (92:68, Vilniuje,) ir trečias (86:62, Kaune) finalo serijos rungtynes.

Tuo tarpu „Kibirkštis-Tichė-IKI“ iškovojo pergalę pirmose rungtynėse (76:62, Kaune) ir ketvirtose (79:73, Vilniuje).

Tokios įtemptos LMKL finalo serijos nebuvo jau 13 metų, kai finale įnirtingai kaudavosi Vilniaus „Lietuvos telekomas“ ir Kauno „Laisvė“.

Bronzos medalius pirmą kartą iškovojo Kauno rajono „Sirenų“ komanda, mažajame finale 3-2 (80:67, 55:63, 73:77, 69:61, 76:72) įveikusi Šiaulių „Rūtą“.

Balandžio 30 d. jau vyks LMKL uždarymo šventė.

Rungtynės

Spurtavusios rungtynių pradžioje „VIČI-Aistės“ pelnė „sausus“ 9 taškus ir pirmavo 9:4. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, po Vitos Kuktienės dvitaškio persvara tapo dviženkle, o Rimai Valentienei pataikius tritaškį, kaunietės atitrūko 11 taškų pranašumu - 25:14. Per likusį laiką Sakellie Daniels atsakė tolimu metimu bei pataikė baudą ir sumažino komandos atsilikimą iki 7 taškų.

Tris antro kėlinuko minutes „Kibirkštis-Tichė-IKI“ strigo kauniečių gynyboje. Aija Putnina baigė dvi aikštelės šeimininkių atakas, o „VIČI-Aisčių“ pranašumas išaugo iki 14 taškų. Nemalonumai vilnietėms nesibaigė, kai trečią pražangą gavus Gintarei Petronytei. Po Courtnay Pilypaitis tritaškio komandas skyrė jau 16 taškų (43:27). Prieš pat didžiąją pertrauką tolimu metimu Vilniaus komandos deficitą kiek sumažino Kristine Vengrytė.

Trečiame kėlinuke „Kibirkšties-Tichės-IKI“ pasipriešinimo neliko. Po A. Putinos tritaškio „VIČI-Aisčių“ persvara perkopė 20 taškų ribą. Ketvirčio viduryje Kauno komanda dar kartą spurtavo ir laimėjo atkarpą 8:0, o skirtumas padidėjo iki 27 taškų - 63:36.

Per paskutines 10 minučių abi komandos laukė rungtynių pabaigos. Po Vaidos Sipavičiūtės 5 iš eilės taškų skirtumas išaugo iki 34 taškų - 81:47. Rungtynių pabaigoje vilnietėms buvo pavykę šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau per paskutinę minutę taškus rinko tik „VIČI-Aistės“.

Rezultatas

„VIČI-Aistės“ - „Kibirkštis-Tichė-IKI“ - 94:65 (25:17, 18:13, 31:15, 20:20), - serija 3-2.

„VIČI-Aistės“: Vita Kuktienė 17 (5 atk. kam., 5/11 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/3 baudos), Amanda Kemežys 16 (6 atk. kam., 8/11 dvitaškiai, 0/1 baudos), Vaida Sipavičiūtė 13 (5/8 dvitaškiai, 3/3 baudos), Courtnay Pilypaitis 12 (6 atk. kam., 3/9 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Tatjana Lichtarovič 11 (7 rez. perdav., 4/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Aija Putnina 9 (3/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), Lina Pikčiūtė 6, Milda Sauliūtė 4, Santa Okockytė ir Rima Valentienė po 3, Mantė Kvedaravičiūtė 0 taškų (5 atk. kam., 3 rez. perdav.).

„Kibirkštis-Tichė-IKI“: Kristina Vengrytė 18 (4 atk. kam., 4/16 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Laima Rickevičiūtė 12 (4 atk. kam., 4 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai), Greta Šniokaitė 9 (5 atk. kam., 1/5 tritaškiai), Gintarė Petronytė (6 atk. kam.) ir Sakielle Daniels (7 atk. kam., 7 rez. perdav.) po 9, Vita Žilinskaitė ir Šarūnė Povilionytė po 5, Ieva Prėskienytė 0 taškų (3 atk. kam.).

Trenerių komentarai:

Tadas Stankevičius, „Kibirkšties-Tichės-IKI“ treneris:

„VIČI-Aistės“ šiai dienai yra tikrai stipresnės - nieko nepadarysi. Galime džiaugtis, kad kažkiek įėjome į LMKL istoriją, nes rezultato 3-2 finalo serijoje dar niekada nebuvo. Žinoma, po pralaimėjimo didžiuotis tuo nereikėtų, bet žiūrint į visą šio sezono finalo istoriją - tikrai taip“.

Mantas Šernius, „VIČI-Aisčių“ treneris:

„Kaip matėte, nebuvo lengva. Ta paskutinė pergalė yra pati džiaugsmingiausia, nes daug smagiau laimėti tokią seriją, nei „sausu“ rezultatu. Ačiū varžovėms už tas mums suteiktas pamokas. Dėl tokios serijos išlošė tik žiūrovai. Ačiū už tai vilnietėms. Taip pat ačiū sirgaliams, kurie mus palaikė visą sezoną. Mums žaisti namuose yra daug lengviau, nes čia treniruojamės. Sezonas buvo ilgas, jame daug kartų kilome, ir daug kartų kritome, žaidėme Eurolygoje, LMKL ir BWBL lygose, LKF taurėse. Tokį krūvį išlaikyti buvo labai nelengva“.