Linos Pikčiutės ir Vitos Kuktienės metimai privertė „Horizont“ komandos trenerius prašyti minutės pertraukėlės.

Mat sužaidus vos 2 minutes ir „VIČI-Aistės“ įgijo 5 taškų pranašumą - 2:7. Po to Viktorija Hasper buvo nubausta nesportine pražanga, kai, kovodama dėl atšokusio kamuolio, alkūne trenkė L. Pikčiutei.

Kaunietės demonstravo puikią gynybą ir ėmė tolti. V. Kuktienei užbaigus greitą ataką, persvara tapo dviženkle, o Mantei Kvederavičiūtei realizavus abu baudų metimus, išaugo iki 17 taškų 2:19. „Horizont“ komanda suaktyvino gynybą, privertė kaunietes prarasti kamuolius bei pelnė 8 „sausus“ taškus.

Praėjusiame sezone Minsko komandai atstovavusi Tatjana Lichtarovič ėmėsi iniciatyvos antrajame kėlinuke. Po jos metimų Lietuvos čempionės vėl atstatė dviženklę persvarą - 15:28. Iki pertraukos likus žaisti mažiau nei 3 minutes, pertraukėlės teko prašyti Mantui Šerniui, kai, subyrėjus gynybai, Natalija Anufrijenko dukart pelnė lengvus taškus iš po krepšio - 30:38. Po jos nemalonumai kaunietėms tęsėsi. Tatjana Troina įmetė dvitaškį ir privertė taisykles pažeisti Courtnay Pilypaitis. Skirtumas sumažėjo iki 4 taškų. M. Sauliūtė perėmė kamuolį baigiantis kėlinuko laikui ir baigė greitą ataką - 37:44.

Trečio ketvirčio pradžioje Baltarusijos komandai prireikė tik dviejų minučių, kad priartėtų vieno metimo atstumu - 44:46. „VIČI-Asičių“ lydere tapo V. Kuktienė. Krašto puolėja pelnė 4 taškus iš eilės bei puikiu perdavimu surado A. Kemežys - 48:56. Kėlinuko pabaigoje L. Pikčiutė metimu iš po krepšio atstatė dviženklę persvarą - 51:61.

C. Pilypatis individualiu reidu baigė ataką bei uždirbo varžovės pražangą (55:68) o L. Pikčiutė įspūdingu bloku nutraukė Aleksandros Chomenčiuk metimą. Tačiau kėlinio viduryje „Horizont“ komanda spurtavo ir po dviejų tritaškių sumažino atsilikimą iki 4 taškų, priversdama „VIČI-Aisčių“ trenerius prašyti minutės pertraukėlės - 64:68 (likus žaisti 4 minutes). Po jos per likusį rungtynių laiką Minsko krepšininkės baigė vos vieną ataką.

Kaunietės galingai baigė rungtynes ir tapo čempionato nugalėtojomis. Naudingiausia BWBL finalo ketverto krepšininke tapo T. Lichtarovič.

„Horizont“: T. Troina 16 (9 atk. kamu.), N. Anufrijenko 16, N. Nadzeška 13 taškų.

„VIČI-Aistės“ T. Lichtarovič 24, L. Pikčiutė (8 atk. kamuoliai) ir V. Kuktienė po 12 taškų.