Žalgiriečiai žaliai-baltus iš Graikijos įveikė 80:68 (25:25, 19:13, 20:18, 16:12).

Po šios pergalės iki reguliariojo sezono pabaigos likus devyniems turams „Žalgirį“ nuo įkrintamųjų zonos skiria trys pergalės.

Iki šio susitikimo PAO buvo tarp karščiausių lygos ekipų – tai vos trečias jos pralaimėjimas per 12 pastarųjų turų. Pirmą mačą Atėnuose „Panathinaikos“ buvo laimėjusi 73:71.

„Žalgiris“ trečiadienį 96:70 sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ (10-15) ir pirmą kartą šį sezoną laimėjo abu mačus dvigubos Eurolygos savaitės metu.

Vadovaujant A. Trinchieri kauniečiai dar nėra suklupę namų aikštėje – laimėjo visus keturis žaistus mačus.

„Žalgirį“ į pergalę vedė Keenanas Evansas, kuris per 28 minutes pelnė 24 taškus (5/6 dvit., 4/5 trit., 2/2 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, atkovojo tris ir surinko 35 naudingumo balus.

Po įspūdingo pirmojo kėlinio puolime, kuriame komandos kartu surinko pusšimtį taškų (25:25), svečiai bandė atitrūkti antrajame – 33:27. Vis tik milžinišką intensyvumą gynyboje įjungęs „Žalgiris“ ketvirtį uždarė 17:5 ir nuo šios akimirkos pirmavo iki pat susitikimo pabaigos.

Ketvirto kėlinio pradžioje kauniečiai pelnė 6 taškus be atsako ir pirmą kartą ekipas skyrė dviženklis skirtumas 70:58.

M. Grigonis svečiams per 34 minutes surinko 15 taškų (2/3 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo du kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus ir pasižymėjo 19 naudingumo balų. Vien per pirmą kėlinį gynėjas pelnė 10 taškų.

Trečiame kėlinyje gynėjas sulaukė sirgalių skanduotės „gėda, gėda“, kai pasitelkęs vaidybinius sugebėjimus bandė uždirbti nesportinę pražangą.

Svečiams Kendrickas Nunnas pelnė 26 taškus (5/9 dvit., 5/7 trit., 1/1 baud.), bet suklydo 7 kartus. PAO ekipai vos 6 krepšininkai rinko taškus.

Varžovai vertėsi be Kosto Slouko.

Kitą mačą „Žalgiris“ žais lygiai po savaitės, kai išvykoje susikaus su Roko Giedraičio atstovaujama Belgrado „Crvena Zvezda“ (10-14).

„Žalgiris“: K. Evansas 24, L. Birutis 12, R. Šmitas ir E. Ulanovas po 10, B. Manekas 8, D. Giedraitis 7, E. Sumneris 3, A. Butkevičius ir K. Hayesas po 2, L. Lekavičius ir D. Lavrinovičius po 0.

„Panathinaikos“: K. Nunnas 26, M. Grigonis 15, M. Lessortas 14, J. Grantas 7, J. Hernangomezas ir K. Mitoglou po 3.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)