Tai – rezultatyviausias vienos komandos pasirodymas šiame Europos jaunimo čempionate ir didžiausiu skirtumu (+42) pasiekta pergalė.

C grupėje, kurioje rungtyniauja lietuviai, pirmąją vietą su trimis pergalėmis užėmė Ispanija, o Ukraina, Čekija ir Lietuva pasidalino po pergalę. Suskaičiavus taškų skirtumą lietuviai grupėje užėmė antrąją vietą.

Trečiadienį Lietuvos jaunimo rinktinė aštuntfinalyje (19:45 val.) susitiks su bendraamžiais iš Vokietijos, kurie D grupėje užėmė 3-ią vietą. Vokiečiai pirmenybių starte 65:66 nusileido turkams, 76:69 pranoko lenkus, pirmadienį 72:76 nusileido čempionato šeimininkei Juodkalnijos rinktinei.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Augustas Marčiulionis, pelnęs 18 taškų (4/7 tritašk.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 3 ir perimęs 2 kamuolius bei surinkęs 23 naudingumo balus.

Lietuviai rungtynes pradėjo itin užtikrintai – sužaidus dvi minutes komandas skyrė 11 taškų (12:1), o tiksint paskutinėms pirmojo ketvirčio sekundėms atotrūkis tarp rinktinių perlipo 20 taškų ribą (34:13). Antrajame kėlinyje Lietuvos U20 vaikinų rinktinė ir toliau kontroliavo situaciją į ilgąją pertrauką išsinešdama 30 taškų pranašumą – 63:33.

Po ilgosios pertraukos situacija nesikeitė ir lietuviai toliau dominavo – trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinės 43 taškų žymos (93:50). Šimtąjį tašką baudų metimais Lietuvai pelnė Ugnius Jaruševičius (100:63).

Finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Lietuvos U20 vaikinų pergalę – 108:66.

Lietuva: A. Marčiulionis 18 tšk., H. Pivorius 14 tšk., U. Jaruševičius 13 tšk., E. Preibys, M. Rubštavičius (7 atk. kam.) ir D. Stenionis po 11 tšk., N. Montvila (6 rez. perd.) 10 tšk.

Čekija: O. Hanzlik 21 tšk., F. Kabrt 11 tšk., R. Balint 10 tšk.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje vykstančių pirmenybių starte Lietuvos dvidešimtmečiai 65:75 nusileido ispanams.

Antrose rungtynėse Mindaugo Noreikos auklėtiniai 69:71 (17:14, 15:18, 18:14, 19:25) pralaimėjo pirmąją pergalę iškovojusiai Ukrainos jaunimo rinktinei.

Tuo metu čekai pirmame mače 98:86 įveikė ukrainiečius, antrose rungtynėse 71:88 nusileido ispanams.

Į atkrintamąsias varžybas pateks visos grupės komandos, paskutinę vietą užėmusi C grupės rinktinė susitiks su D grupės lydere, antrą vietą užėmusi komanda susikaus su trečiaja grupės ekipa ir t.t.

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės sudėtis: Augustas Marčiulionis (Saint Mary universitetas/NCAA), Jokūbas Rubinas, Augustinas Kiudulas (abu Vilniaus „Perlas Energija“), Dominykas Stenionis (Kėdainių „Nevėžis-Optibet“), Mantas Rubštavičius, Dovydas Butka, Nedas Montvila, Ugnius Jaruševičius (visi Kauno „Žalgiris-2“), Hubertas Pivorius (Šiaurės Kentukio universitetas/NCAA), Edgaras Preibys („Kretinga“), Tadas Budrys (Palangos „Kuršiai“), Martynas Tamulevičius (Joniškio „Delikatesas“).