216 cm ūgio E.Žukauskas dar netarė galutinio žodžio ir dėl atstovavimo Lietuvos rinktinei Europos čempionate.

Sunkiai išlaikė fizinius krūvius

- Ar tiesa, kad kitą sezoną atstovausite Jono Kazlausko treniruojamoje Pirėjo “Olympiakos” ekipai?

- Kol kas neaišku, sutarties nesu pasirašęs. Derybos vyko, bet situacija keičiasi, nes “Ulker” nebenori mūsų su Saulium Štombergu išleisti. O mes turime su šiuo klubu kontraktus dar vienam sezonui.

- Bet “Ulker” dėl mažinamo biudžeto žadėjo Jus išleisti?

- Žadėjo. Tačiau kalbama, jog “Ulker” jau nebemažins kito sezono biudžeto, todėl ir nori mus išsaugoti. Jeigu klubas turės pinigų, galės vykdyti mūsų kontraktų sąlygas ir mes turėsime likti Stambule.

- Jūs, atrodo, nebenorėtumėte likti Turkijoje?

- Nenorėtume. Bet šiuo metu dar viskas neaišku, agentas sprendžia visus reikalus.

- Saulius Štombergas yra sakęs, kad “Ulker” treneriai taiko labai didelius fizinius krūvius?

- Tiesa. Krūviai, palyginti su kitomis komandomis, buvo tikrai nemaži, juos išlaikyti vyresnio amžiaus žaidėjams buvo sunku. Ir šiaip visko ten buvo. Turkų krepšininkų žaidimas mus nelabai tenkino.

Pusfinalyje trūko laimės

- Jūs su Sauliumi Štombergu tempėte didžiausią “Ulker” naštą. Kaip vertinate savo asmeninius ir komandos rezultatus praėjusį sezoną?

- Sezonas nebuvo prastas, savo asmeninius rodiklius vertinu normaliai. O komandai, baigiantis sezonui, pritrūko laimės, kad patektume į finalą. Pusfinalyje su “Besiktas” dvejas rungtynes pralaimėjome paskutinėmis sekundėmis, nors pirmavome beveik visas rungtynes. Be to, ir traumos buvo išretinusios mūsų gretas, beveik nebuvo kam žaisti.

- Buvo kalbų, jog kaltę dėl pralaimėto pusfinalio “Ulker” vadovai buvo linkę suversti Lietuvos krepšininkams.

- Nežinau, ką ir pasakyti dėl to. Visą laiką kažkas ieško kaltų, kad būtų galima savo klaidas paslėpti. Aš tikrai nesijaučiu kaltas.

Dėl rinktinės dar neapsisprendė

- Ką galvojate apie Lietuvos rinktinę? Galbūt jau apsisprendėte?

- Dabar dar atostogauju ir apie tai negalvoju. Bet rinktinės atstovai skambino, žadėjo Algimantas Pavilonis (šalies vyrų rinktinės rėmimo fondo vadovas - red.) ir Antanas Sireika (komandos vyriausiasis treneris) atvažiuoti pasikalbėti.

- Bet jau taip tvirtai nesakote, kad jeigu nežais Saulius Štombergas, nežaisite ir Jūs?

- (Po ilgokos pauzės). Apie rinktinę dar nenoriu nieko kalbėti, pirmiausia reikia pailsėti.

- Atostogaujate Lietuvoje?

- Buvome su šeima Kretoje, dabar esame namuose. Vėliau, jeigu Lietuvoje tokie orai bus ir toliau, galbūt dar važiuosime į šiltesnius kraštus.

- Kaip auga Jūsų sūnus Nedas?

- Auga kaip ant mielių, jam jau dveji su puse metų. Gerai, kad bent visi kartu galėjome gyventi Stambule.

Eurolygoje žaidė naudingai

E.Žukauskas, kuriam rugpjūtį sukaks 32 metai, legionieriaus karjerą pradėjo 2000 metais. Metus jis žaidė Bolonijos “Paf” (Italija), po to tris sezonus rungtyniavo Rusijoje - Mineralinių Vandenų “Lokomotiv” ir Kazanės “Uniks” komandose.

2004-2005 metų sezoną E.Žukauskas sužaidė 22 Eurolygos rungtynes, per kurias vidutiniškai pelnydavo po 10,7 taško, atkovodavo po 7 kamuolius ir blokuodavo po 1,8 metimo. “Ulker” Eurolygoje pasiekė ketvirtfinalį, kur dukart pralaimėjo Maskvos CSKA (Rusija). Pagal sutartį su Eurolyga, “Ulker” šiame turnyre rungtyniaus ir kitą sezoną.

Turkijos reguliarųjį čempionatą “Ulker” baigė būdamas antroje vietoje, tačiau pusfinalyje serijos rezultatu 1:2 pralaimėjo žemiau stovėjusiai “Besiktas” ekipai. Tačiau be laimėjimų “Ulker” neliko - klubas iškovojo 2005 metų Turkijos taurę.

S.Štombergas taip pat vedė derybas su kitais klubais. Pasirodė pranešimų, jog pastaruoju metu didžiausią kontraktą jam pasiūlė Ukrainos vicečempionų Mariupolio “Azovmaš” komanda, kurią treniruoja Rimas Girskis. Abiem “Ulker” lyderiais domėjosi ir Vilniaus “Lietuvos rytas”.

“Ulker”, be E.Žukausko ir S.Štombergo, rungtyniavo dar vienas lietuvis - Virginijus Praškevičius. Tačiau jo sutartis su Stambulo klubu baigėsi po šio sezono.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės