Rezultatai

C grupė

Milane pirmame C grupės mače didesnės intrigos iš esmės nebuvo.

Didžioji Britanija pirmavo vos vieną minutę: po Gabrielio Olaseni metimo švieslentė vienintelį ir paskutinį kartą fiksavo britų pranašumą (2:0).

Ukrainiečiai dar pirmo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą (17:7), tačiau britai dar neleido labai nutolti varžovams.

Po pertraukos ukrainiečiai didino apsukas ir prieš lemiamą ketvirtį komandas jau skyrė 22 taškai (66:44). Paskutinis kėlinys virto formalumu, kuriame ukrainiečiai užtikrintai kontroliavo dvikovos tempą ir iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę 90:61.

Ukraina – Didžioji Britanija 90:61 (22:17, 20:15, 24:12, 24:17)

Ukraina: Sviatoslavas Mychailiukas 17, Alexas Lenas 13 (19 naud. b.), Bogdanas Bližniukas (17 n. b.) ir Illja Sydorovas po 10 taškų.

Didžioji Britanija: Luke'as Nelsonas 16, Gabrielis Olaseni ir Mylesas Hessonas po 10 taškų.

Kitose turo rungtynėse šį vakarą susitiks Kroatija ir Graikija bei Italija ir Estija.

Viačeslavas Bobrovas

D grupė

Izraelis – Suomija 89:87 (16:27, 24:13, 21:18, 18:21, 10:8)

Klivlando „Cavaliers“ atstovaujantis suomis Lauri Markkanenas pelnė 33 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir fiksavo 33 naudingumo balus, tačiau tai neišgelbėjo suomių nuo nesėkmės prieš Izraelio rinktinę.

Prahoje vykusiame mače likus 52 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos L. Markkanenas dvitaškiu didino suomių pranašumą iki trijų taškų (79:76), kitoje atakoje Deni Avdija tolimu metimu išlygino rezultatą.

Per likusias sekundes nei L. Markkaneno, nei Galo Mekelio metimai tikslo nepasiekė.

Pratęsime Izraelis žaidė tiksliau ir rezultatyviau: įpusėjus jam suomiai atsiliko 79:84, bet per minutę L. Markkanenas suvertė 5 taškus ir išlygino rezulatą (84:84).

D. Avdija pataikė dvitaškį, suomiai puolime klydo, o vėliau prametė L. Markkanenas. Izraelio pergalę baudų metimais įtvirtino Galis Mekelis – 88:84 (likus 13 sek.).

Per likusias sekundes suomiai klydo puolime, D. Avdija pridėjo baudos metimą (89:84), o suomio Henri Kantoneno tritaškis įtvirtino galutinį rezultatą (89:87).

Šioje grupėje penktadienį dar susitiks Lenkija ir Čekija bei Serbija ir Nyderlandai.

Izraelis: Deni Avdija 23 (15 atkov. k., 31 naud. b.), Tomer Ginat 13, Nimrod Levi ir Guy Pnini po 10 taškų.

Suomija: Lauri Markkanenas 33 (13 atkov. k.), Alexander Madsen 13, Edon Maxhuni 11 taškų.