Turkijos mieste Izmire ketvirtadienio vakarą vykusiose sunkiose ketvirtfinalio rungtynėse Karolio Abramavičiaus treniruojami lietuviai 61:64 (17:22, 10:10, 21:13, 13:19) neatsilaikė prieš pilnos arenos palaikomus šeimininkus turkus.

Didžiąją nerezultatyvių rungtynių dalį atsilikę nuo varžovų, trečiajam kėliniui įpusėjus Lietuvos krepšininkai surengė spurtą 11:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (45:43), o po 30 min. pirmavo 48:45.

Visgi ketvirtajame kėlinyje lietuviams teko skaudžiai sumokėti už itin dažnas klaidas – praradę turėtą iniciatyvą, pačioje mačo pabaigoje svečiai turėjo pripažinti Izmiro arenos šeimininkų pranašumą.

Lietuvos krepšininkai suklydo net 28, o turkai – 15 kartų.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo 19 taškų pelnęs Paulius Murauskas (9 atk. kam., 7 kld.). Motiejus Krivas surinko 14 (9 atk. kam., 4 kld.), Kajus Kublickas 7 (7 kld.) taškus.

Turkams 14 taškų pelnė Berke Buyuktuncelis.

Primename, kad iki šios pergalės lietuviai laimėjo ketverias rungtynes paeiliui.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai aštuntfinalyje 88:57 sutriuškino bendraamžius iš Čekijos, o prieš tai laimėjo visas trejas pirmąsias rungtynes (75:56 prieš Juodkalniją, 79:61 prieš Italiją ir 83:54 prieš Kroatiją) ir tapo D grupės nugalėtojais.

Pusfinalyje turkai žais su bendraamžiais iš Slovėnijos, kurie ketvirtfinalyje 58:57 palaužė prancūzus. Kitame pusfinalyje žais Serbijos ir Ispanijos aštuoniolikmečiai.

Lietuviai savo ruožtu pusfinalyje dėl 5-8 vietų kovos su Prancūzija.

Ketvirtfinalio etapo poros:

Prancūzija – Slovėnija 57:58

Turkija – Lietuva 64:61

Izraelis – Serbija 62:68

Ispanija – Italija 72:59

Primename, kad liepos 30-rugpjūčio 7 dienomis Izmire vykstančiame čempionate talentingiausi Europos jaunieji krepšininkai kaunasi ne tik dėl medalių, bet ir dėl penkių Europai skirtų kelialapių į 2023-iųjų planetos vaikinų iki 19 metų čempionatą Debrecene, Vengrijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)