Sužaidus beveik 5 minutes rezultatas dar buvo lygus (11:11), tačiau ketvirtį spurtu 12:4 užbaigę aikštės šeimininkai atitrūko, o po dviejų kėlinių „Neptūno“ pranašumas jau buvo dviženklis (45:22).

Po pertraukos klaipėdiečiai tik dar labiau padidino savo atotrūkį, kuris rungtynių pabaigoje pasiekė ir 30 taškų ribą.

Likus žaisti pusantros minutės uostamiesčio ekipos persvara siekė 24 taškus, tačiau per likusias 90 sekundžių klaipėdiečiai, vedami Osvaldo Kurausko, pelnė 13 taškų, praleisdami tik vieną, ir iškovojo triuškinančią pergalę.

„Neptūnas“: Osvaldas Kurauskas 22 taškai, Arvydas Eitutavičius 15, Martynas Mažeika 15 (14 min.), Arvydas Vaitiekus 14, Marius Kasiulevičius 10, Deivydas Gailius 8.

„ASK/Buki“: Edmundas Gabranis 18, Andrejus Jansonas 15, Artūras Bruninas 10 (10 atk. kam.).

Lengvą pergalę trečiadienio Iššūkio taurės A grupės rungtynėse iškovojo ir „Alytaus“ komanda, savo aikštėje 111:82 (25:19, 29:18, 35:24, 22:21) nepalikusi vilčių Talino „Talinna Kalev“ ekipai.

Marius Janišius vien per pirmą rungtynių pusę pelnė 21 tašką ir padėjo savo komandai įgyti 17 taškų persvarą – 54:37. Trečiame kėlinyje skirtumas pasiekė 30 taškų (80:50) ir alytiškiai mačo pabaigoje galėjo leisti atsipūsti pagrindiniams krepšininkams.

Tai buvo antroji „Alytaus“ krepšininkų pergalė BBL, o Talino krepšininkai patyrė antrą nesėkmę per keturis mačus.

„Alytus“: Marius Janišius 31 (15/17 dvitaškių, 11 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas ir Žydrūnas Urbonas po 17, Nerijus Varnelis 14.

„Talinna Kalev“: Paulas Butoračas 24, Johnny Gray 12, Erkki Kivinukkas 10.

Antradienį pralaimėjusi Vilniaus „Sakalų“ ekipai, trečiadienį Norčiopingo „Dolphins“ komanda iš Švedijos BBL Iššūkio taurės A grupės rungtynėse 78:65 (18:19, 14:11, 24:14, 21:22) nugalėjo Panevėžio „Techaso“ krepšininkus.

Rungtynių pradžioje abi ekipos rungtyniavo taškas į tašką, o po Phillipo Williamso dvitaškio „Techasas“ turėjo 1 taško pranašumą (19:18).

Po ilgosios pertraukos „Dolphins“ krepšininkai spurtavo 13:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 47:32. Artėjant trečio kėlinio pabaigai panevėžiečiams pavyko nežymiai sumažinti deficitą (44:56).

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje „Dolphins“ krepšininkai pelnė 5 taškus be atsako, tačiau po Aurimas Matulevičius paprašytos minutės pertraukėlės Jeronas Tauai įmetė tritaškį ir dvitaškį, Ph. Williamsas pridėjo dar keturis taškus ir „Techaso“ deficitas sumažėjo iki vienženklio 9 taškų skirtumo – 53:62.

Paskutinę minutę „Techasas“ bandė gelbėtis pražangomis, tačiau taikliai metę baudas švedai iškovojo trečiąją pergalę turnyre.

„Techasas“: Paulius Staškūnas 14, Audrius Stašaitis ir Jeronas Tauai po 11, Demariusas Boldsas 9.

„Dolphins“: Andrew Pleickas 19, Joakimas Kjelbomas 18 (10 atk. kam.), Fredas Drainsas 16, Kenny Grantas 10 (5 atk. kam.).