Išvykoje savo sąlygas diktavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai 99:82 (22:14, 24:25, 28:22, 25:21) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ (1-3) krepšininkus.

14 tritaškių iš 21 (67 proc.) šiame mače pataikę žalgiriečiai trečiojo kėlinio pradžioje spurtavo 16:2 ir įgijo net 18 taškų pranašumą (62:44), tačiau baskai nepasidavė.

Chima Moneke pastangų dėka „Baskonia“ spurtavo 11:1 ir ketvirtojo kėlinio viduryje prisivijo 75:80, tačiau Dovydo Giedraičio metimų padedamas „Žalgiris“ lemiamu metu atsilaikė ir šventė pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Rolandas Šmitas, užfiksavęs asmeninį karjeros Eurolygoje rekordą pelnydamas 21 tašką. Latvis atkovojo 8 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

Visus penkis savo tritaškius pataikęs Brady Manekas taip pat sužaidė geriausias sezono rungtynes pelnydamas 17 taškų, atkovodamas 14 kamuolių ir taip pat surinkdamas 27 naudingumo balus. Net keturis tritaškius jis įmetė antrajame ketvirtyje.

Keenanas Evansas prie pergalės pridėjo 14, o Tomas Dimša ir D. Giedraitis – po 13 taškų. Pastarajam tai buvo rezultatyviausios karjeros rungtynės Eurolygoje.

Varžovų gretose nesulaikomas buvo karjeros mačą žaidęs Ch. Moneke, surinkęs 32 taškus, 9 atkovotus kamuolius ir 37 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis pralaimėtojams per 27 minutes pelnė 6 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdvaimą ir surinko 11 naudingumo balų.

„Žalgiris“ pagal rezultatyvius perdavimus pirmavo 21:17, pagal atkovotus kamuolius – 39:33.

Puolime spindėjęs „Žalgiris“ pasiekė 99 taškų žymą Eurolygoje po 20 metų pertraukos. Paskutinį kartą rezultatyviau „Žalgiris“ žaidė 2003 metais, kai 107:117 buvo nusileista Bolonijos „Fortitudo“ ekipai.

„Baskonia“: Chima Moneke 32 (7/11 dvit., 4/8 trit., 6/9 baud., 9 atk. kam., 2 blok., 37 n. b.), Markusas Howardas 26 (6/13 trit.), Codi Milleris-McIntyre'as 7 (7 rez. perd.), Tadas Sedekerskis 6 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 21 (3/4 trit., 8/8 baud., 8 atk. kam., 27 n. b.), Brady Manekas 17 (5/5 trit., 14 atk. kam., 27 n. b.), Keenanas Evansas 14 (7/8 baud., 4 rez. perd.), Tomas Dimša (2/4 trit.) ir Dovydas Giedraitis (3/3 trit., 4 rez. perd.) po 13, Nazas Mitrou-Longas 9, Laurynas Birutis 6.

Baskų krašte „Žalgiris“ pergalę buvo šventęs jau senokai – 2019-2020 m. sezone. Vėliau svečių arenoje sekė skaudūs pralaimėjimai – 68:81, 79:96 ir praėjusį sezoną 73:93.

Antradienį „Žalgiris“ Madride nusileido „Real“ ekipai, prieš kurią vertėsi be apsirgusio Arno Butkevičiaus. Prieš baskus A. Butkevičius grįžo į aikštelę ir per 15 minučių įmetė 2 taškus.

Akistatoje su Vitorijos ekipa nuo atsarginių suolelio nepakilo Lukas Lekavičius.

Kitą savaitę „Žalgiris“ Eurolygos 5-ame ture namuose susitiks su „Valencia Basket“ ekipa.