Krepšinio vunderkindas L. Dončičius per 31 min. pelnė net 48 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Slovėnui pritrūko vos 7 taškų iki olimpinio rezultatyvumo rekordo, kuris priklauso brazilui Oscarui Schmidtui: jis Seulo žaidynėse (1988 m.) per rungtynes buvo suvertęs 55 taškus.

Rungtynes slovėnai pradėjo Zorano Dragičiaus bei trimis paeiliui Luka Dončičiaus tritaškiais, kurie leido jiems po pirmų 2 minučių pirmauti 12:5.

Pirmame ketvirtyje dominavo greitas, atviras krepšinis, kuris buvo palankesnis slovėnams.

Kėlinį užbaigė sudėtingas Jaka Blažičiaus tritaškis ir Gabrielio Decko dvitaškis, o po pirmo ketvirčio slovėnai pirmavo 32:24. Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai per pirmą kėlinį pataikė 6 tritaškius (iš 12 metimų), atkovojo daugiau kamuolių (14-10), o L. Dončičiaus sąskaitoje jau buvo 17 taškų.

Argentina rado savo lyderį, ekipą į priekį vedė Facundo Campazzo, tačiau slovėnai įpusėjus ketvirčiui išlaikė savo pranašumą (43:34).

Dar kelios sėkmingos atakos leido slovėnams atitrūkti 53:36, tai privertė Sergio Hernandezą prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos jau dvi paeiliui sėkmingos argentiniečių atakos privertė Aleksandrą Sekuličių į trumpą pasitarimą kviesti savo komandą. Po jo tritaškį pataikė Aleksejus Nikoličius, L. Dončičius pridėjo dvitaškį su pražanga ir tolimą metimą bei slovėnai atitrūko 62:40.

Po dviejų kėlinių žaidynių debiutantai galėjo jaustis visiškai komfortiškai ir ramiai – 62:42, o vienas L. Dončičius buvo pelnęs pusę komandos taškų (31) ir atkovojęs 8 kamuolius

Po pertraukos tęsėsi Slovėnijos dominavimas, įpusėjus trečiam ketvirčiui debiutantai susikrovė net 30 taškų persvarą (82:52).

Paskutinis ketvirtis virto formalumu: slovėnai žaidynes pradėjo įtikinama pergale 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34).

Slovėnija: Luka Dončičius 48 (12/15 dvit., 6/14 trit., 6/7 baud., 11 atkov. kam., 5 rez. perd., 49 naud. bal., +/- rodiklis +34), Klemenas Prepeličius 22 (2/2 dvit., 4/6 trit., 6/7 baud.), Vlatko Čančaras 12, Mike Tobey 11 (14 atkov. kam.), Zoranas Dragičius 7, Žiga Dimecas 5, Luka Rupnik 4, Aleksejus Nikoličius, Edo Muričius ir Jaka Blažičius po 3 taškus.

Argentina: Luisas Scola 23 (9/14 dvit., 0/4 trit., 5/7 baud., 4 atkov. kam.), Facundo Campazzo 21 (4/6 dvit., 3/10 trit., 4/5 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Gabrielis Deckas 17, Luca Vildoza 11, Nicolas Laprovittola 8, Marcos Delia 7 taškai.

Ketvirtadienį Slovėnija susitiks su japonais, Ispanija egzaminuos argentiniečius.

Statistika (Slovėnija – Argentina):

Dvitaškiai: 26/41 (63 proc.) – 32/52 (62 proc.)

Tritaškiai: 16/43 (37 proc.) – 5/31 (16 proc.)

Baudų metimai: 18/27 (67 proc.) – 21/25 (84 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 59 – 32

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 20

Klaidos: 19 – 10

Perimti kamuoliai: 3 – 12

Blokai: 4 – 2

Naudingumo balai: 131 – 106

C grupėje taip pat varžosi Ispanija ir žaidynių šeimininkė Japonija. Šios rinktinės susitiks 15 val.

Slovėnija į olimpines žaidynes pateko laimėjusi atrankos turnyrą Kaune. Argentina bilietą į Tokijų iškovojo 2019 m. pasaulio čempionate, kuriame iškovojo sidabro medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (158)