Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė amerikietė Ebony Hoffman, pelniusi 18 taškų ir atkovojusi 8 kamuolius. Jurgita Štreimikytė-Virbickienė ir Sandra Valužytė surinko po 15, Katie Douglas (7 rezultatyvūs perdavimai) - 11 taškų.

Ispanijos ekipai 18 taškų įmetė Nicole Powell, 17 - Ana Montanana.

TEO žaidėjos nuo pat susitikimo pradžios turėjo iniciatyvą savo rankose ir įpusėjus pirmąjam kėliniui jau pirmavo 9 taškais (14:5). Ir nors varžovės dar sugebėjo priartėti (18:15), per pirmąsias 10 minučių pataikiusios 65 procentus metimų vilnietės susikrovė dviženklę persvarą (29:19).

Antrojo kėlinio metu Vilniaus klubo krepšininkės dar padidino atotrūkį iki 14 (45:31).

Per pirmuosius du kėlinukus komandą į priekį tempė J.Štreimikytė-Virbickienė ir S.Valužytė, surinkusios atitinkamai 13 ir 11 taškų.

Per likusį laiką TEO persvara svyravo nuo 7 iki 14 taškų ir didesnės grėsmės Ispanijos komandos žaidėjos nesukūrė. Paskutiniuosiuos Salamankos ekipos žaidėjų mėginimus spurtuoti ketvirtajame kėlinyje per keletą minučių niekais pavertė E.Hoffman. Vidurio puolėja siuntė vieną po kito taiklius metimus iš vidutinio nuotolio ir padėjo TEO komandai aštuntfinalio serijoje išsiveržti į priekį.

Atsakomasis susitikimas vasario 2-ą dieną vyks Ispanijoje.

Vilniaus TEO - Salamankos "Halcon Avenida" 78:66 (29:19, 16:12, 15:20, 18:15)

TEO: Ebony Hoffman 18 (0/1 trit., 9/13 dvit.; 8 atk. kam.), Sandra Valužytė (1/1 trit., 5/12 dvit., 2/6 baudų) ir Jurgita Štreimikytė-Virbickienė (1/1 trit., 6/10 dvit.) po 15, Katie Douglas 11 (7 rez. perd.), Milica Dabovič 8, Jelena Levčenka 6 (6 atk. kam.), Rima Valentienė 3, Aušra Bimbaitė 2.

"Halcon Avenida": Nicole Powell 18 (3/4 trit., 3/8 dvit., 3/4 baudų; 8 atk. kam.), Ana Montanana 17 (4 per. kam., 6 kld.), Silvia Dominguez ir Nicole Ohlde po 10, Clara Bermejo Moreno 8 (7 kld.), Blanca Marcos 3.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: TEO 28/51 (55 proc.) - "Halcon Avenida" 19/42 (45 proc.)

Tritaškiai: TEO 6/10 (60 proc.) - "Halcon Avenida" 5/9 (56 proc.)

Baudų metimai: TEO 4/9 (44 proc.) - "Halcon Avenida" 13/16 (81 proc.)

Atkovoti kamuoliai: TEO 30 - "Halcon Avenida" 28

Rezultatyvūs perdavimai: TEO 15 - "Halcon Avenida" 7

Klaidos: TEO 17 - "Halcon Avenida" 21

Perimti kamuoliai: TEO 13 - "Halcon Avenida" 9

Blokuoti metimai: TEO 3 - "Halcon Avenida" 1

Kitose rungtynėse pergales šventė namuose žaidusios komandos, kurios serijose iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Didžiausią pergalę iškovojo nugalėtojos titulą ginanti Brno "Gambrinus-Sika" (Čekija, 8-oji vieta pirmajame etape) komanda. Ji 33 taškų skirtumu - 80:47 - įveikė Pėčo "MiZo-Pecs" (Vengrija, 9) krepšininkes.

Nugalėtojų ekipai Eva Vitečkova pelnė 19, o Deanna Nolan - 16 taškų.

Geriausia pirmojo etapo komanda Maskvos srities "Spartak" (Rusija) 82:54 nugalėjo Prahos "ZVVZ USK Praha" (Čekija, 16) krepšininkes. Šioms rungtynėms teisėjavo lietuvis Martynas Gudas. Nugalėtojų ekipai 25 taškus pelnė Tina Thompson.

Samaros CSKA (Rusija, 2) 85:75 įveikė Valansjeno "USV Olympic" (Prancūzija, 14) komandą. Šiam mačui teisėjavo Virginijus Dovidavičius. Nugalėtojų komandai 22 taškus pelnė Ann Wauters, 20 - Demya Walker, 18 - Edwige Lawson.

Jei TEO įveiktų aštuntfinalio barjerą, ji ketvirtfinalyje susitiktų su Prancūzijos ekipų - "Bourges Basket" (4) ir Monvilio USO (15) - mačo nugalėtoja. Pirmąsias Prancūzijos ekipų rungtynes 73:63 laimėjo Buržo komanda.

Antrosios rungtynės vyks penktadienį.

Pirmųjų 1/8 finalo rungtynių rezultatai:

Maskvos srities "Spartak" (Rusija, 1) - Prahos "ZVVZ USK Praha" (Čekija, 16) 82:54

Samaros CSKA (Rusija, 2) - Valansjeno "USV Olympic" (Prancūzija, 14) 85:75

Stambulo "Fenerbahce" (Turkija, 3) - Namiūro "Dexia" (Belgija, 13) 80:66

"Bourges Basket" (Prancūzija, 4) - Monvilio USO (Prancūzija, 15) 73:63

Vilniaus TEO (Lietuva, 5) - Salamankos "Avenida Halcon" (Ispanija, 12) 78:66

Valensijos "Ros Casares" (Ispanija, 6) - Krokuvos "Wisla Can-Pack" (Lenkija, 11) 80:72

Šoprono "MKB Euroleasing" (Vengrija, 7) - Jekaterinburgo UGMK (Rusija, 10) 86:76

Brno "Gambrinus-Sika" (Čekija, 8) - Pėčo "MiZo-Pecs" (Vengrija, 9) 80:47.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.