Solidi „Žalgirio“ rungtynių pradžia: šeimininkų taškų sąskaitą atidarė Tomas Dimša, pranašumą didino Rolandas Šmitas (4:2), Kevarrius Hayesas (6:2), Keenanas Evansas (8:4).

Kapitono penki paeiliui taškai leido „Žalgiriui“ pirmauti 13:4.

Šeimininkai kėlinio viduryje turėjo dviženklę persvarą (17:7), bet puolime atkutę svečiai ėmė lipti iš duobės. Galiausiai paskutinę kėlinio sekundę Luka Mitrovičius atkovojo kamuolį po šeimininkų krepšiu ir dvitaškiu išvedė serbų klubą pirmą kartą į priekį, po 1-o kėlinio „Žalgiris" atsiliko 19:21.

Antrame kėlinyje tempą diktavo svečiai, kurie prieš pertrauką turėjo 8 taškų persvarą.

Po Kazio Maksvyčio minutės pertraukėlės šeimininkai atsakė atkarpa 5:0 ir įpusėjus dvikovai atsiliko 35:38.

Trečiame kėlinyje svečiai nuolat išlaikė trapią 3-6 taškų persvarą ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 56:50.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Žalgiris“ turėjo 9 taškų deficitą (54:63). Puolime strigusius šeimininkus išjudino Arnas Butkevičius, rezultatyviai užbaigęs tris „Žalgirio“ atakas paeiliui (61:63).

Duško Ivanovičius prašė minutės pertraukėlės, tačiau ir ji nepadėjo svečiams. Brady Manekas tritaškiu persvėrė rezultatą, po sėkmingos gynybos iš toli pataikė R. Šmitas ir „Žalgiris“ likus 4 min. jau turėjo 4 taškų persvarą (67:63).

Nemanja Nedovičius mažino deficitą (67:66), dėjimu atsakė puolime kamuolį nugriebęs B. Manekas (69:66). Luka Mitrovičius puolime prasižengė prieš Keenaną Evansą, o „Žalgirio“ atakos metu iš toli pataikė užsikūręs B. Manekas – 72:66 (likus 2:38 min.).

M. Teodosičius tritaškiu perpus sumažino skirtumą (72:69), N. Nedovičius pridėjo vieną baudos metimą – ir komandas skyrė tik vienas taiklus metimas (72:70).

Lemiamu metu nesudrebėjo kapitono E. Ulanovo ranka – 74:70, L. Mitrovičius atsakė baudų metimais ir ik lemiamo kėlinio buvo likusi 1-a minutė (74:72).

A. Butkevičius puolime atkovojo kamuolį ir didino pranašumą (76:72), o M. Teodosičius klydo puolime. Nors prametė K. Evansas (likus 21 sek.), iš toli prametė ir N. Nedovičius.

Likus 8 sek. prie baudų metimo linijos stojęs A. Butkevičius neklydo (78:72) ir iš esmės įtvirtino „Žalgirio“ pergalę.

Nors M. Teodosičius atsakė staigiu dvitaškiu, K. Evansas pataikė vieną baudos metimą (79:74). Per likusias 5 sek. svečiai stebuklo nesukūrė: žalgiriečiai iškovojo antrą pergalę Eurolygoje.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 18, Edgaras Ulanovas 15, Arnas Butkevičius 12, Brady Manekas 9, Kevarriusas Hayesas (4 blokai) ir Keenanas Evansas po 8, Laurynas Birutis 4, Nazas Mitrou-Longas 3, Tomas Dimša 2, Dovydas Giedraitis ir Lukas Lekavičius 0, Danielius Lavrinovičius nežaidė.

„Crvena zvezda“: Luka Mitrovičius 16, Milošas Teodosičius 15, Shabazzas Napieras 9, Nemanja Nedovičius 8, Joel Bolomboy, Adamas Hanga ir Dejanas Davidovacas po 6 taškus.

Statistika

Kitą savaitę spalio 17 d. „Žalgiris“ svečiuose susitiks su Madrido „Real“, o spalio 19 d. (ketvirtadienį) Vitorijoje su „Baskonia“.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai tarptautiniame fronte praėjusią savaitę startavo pergale – Bolonijoje 82:79 įveikė „Virtus“ pajėgas.

Duško Ivanovičiaus vadovaujama ekipa Belgrade 94:73 neturėjo vargo prieš Vilerbano ASVEL krepšininkus.

Kauno ir Belgrado komandos jau buvo susitikusios Kipre vykusiame draugiškame turnyre. Čia rugsėjo antroje pusėje vykusiame mače „Žalgiris“ įveikė varžovus 85:84.

„Crvena zvezda“ klubui dėl sveikatos problemų nepadėjo kapitonas Branko Lažičius.

„Crvena zvezda“ kitą trečiadienį namie priims „Monaco“, o penktadienį svečiuosis Bolonijoje, laukia susitikimas su „Virtus“.

Eurolygoje komandos susitiko 15 kartą, „Žalgiris“ šventė 10-ą pergalę, 5 kartus triumfavo Belgrado atstovai.