Turnyre dalyvauja šešios Europos pirmenybėms besirengiančios komandos, suskirstytos į dvi grupes. A pogrupyje žaidžia Turkijos, Prancūzijos ir Rusijos ekipos, o B grupėje susitinka Slovėnijos, Italijos bei Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai.

Pirmąjį turnyro mačą pergale pradėjo Slovėnijos krepšininkai, netikėtai dideliu skirtumu 85:68 (24:19, 19:22, 22:16, 20:11) nugalėję Italijos rinktinę.

Pirmoje susitikimo pusėje italai sėkmingai priešinosi slovėnams ir neleido jiems atitrūkti, bet po didžiosios pertraukos Slovėnijos rinktinės spurtą pradėjo po tritaškį įmetę Beno Udrihas ir Sanis Bečirovičius. Įgiję didesnį pranašumą (68:57), slovėnai jį išlaikė iki susitikimo pabaigos ir pelnė pirmąją pergalę turnyre.

Slovėnija: Beno Udrihas - 19 taškų, Primožas Brezecas - 16 tšk., Jaka Lakovičius - 15 tšk., Sanis Bečirovičius - 11 tšk., Urošas Slokaras - 9 tšk., Marko Maravičius - 7 tšk., Erazemas Lorbekas - 4 tšk., Marko Miličius - 2 tšk., Radoslavas Nesterovičius - 2 tšk.

Italijai: Massimo Bulleri - 14 tšk., Roberto Chiacigas - 14 tšk., Matteo Soragna - 8 tšk., Gianluca Basile - 6 tšk., Dante Calabria - 5 tšk., Alexas Righettis - 5 tšk., Stefano Mancinelli - 5 tšk., Denisas Marconato - 4 tšk., Gianmarco Pozzecco - 3 tšk., Marco Mordente - 2 tšk., Angelo Gigli - 2 tšk.

Galime priminti, jog praėjusią savaitę vykusiame turnyre Podgoricoje Slovėnijos rinktinė patyrė visas tris nesėkmes: prieš Lietuvą, Kroatiją bei Serbiją ir Juodkalniją.

Kitose antradienį vykusiose rungtynėse Turkija 93:85 (16:18, 26:18, 20:26, 31:23) nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

Po apylygio pirmojo ketvirčio antrajame turnyro šeimininkams, daugiausiai Hidayeto Turkoglu pastangomis, pavyko įgyti 6 taškų persvarą. Po didžiosios pertraukos „darbo ėmėsi“ NBA lygoje rungtyniaujantis Tony Parkeris, kurio taiklūs tritaškiai baigiantis kėliniui išlygino rezultatą (62:62).

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje po Mirsado Turkcano ir Keremo Tunceri metimų Turkijos rinktinei pavyko įgyti 8 taškų persvarą (81:73), kurios iš rankų jie nebeišleido.

Turkija: Hidayetas Turkoglu - 17 tšk., Serkanas Erdoganas - 13 tšk., Keremas Tunceri - 12 tšk., Mirsadas Turkcanas - 12 tšk., Mehmetas Okuras - 12 tšk., Ibrahimas Kutluay - 11 tšk., Kaya Pekeris - 6 tšk., Ermalas Kurtoglu - 6 tšk., Keremas Gonlumas - 2 tšk., Enderas Arslanas - 2 tšk.

Prancūzija: Borisas Diaw - 25 tšk., Tony Parkeris - 24 tšk., Mickaelis Gelabale - 11 tšk., Antoine'as Rigaudeau - 7 tšk., Jerome'as Schmittas - 6 tšk., Florentas Pietrusas - 6 tšk., Mickaelis Pietrusas - 6 tšk.

Trečiadienį turnyre vyks dvejos rungtynės. Italija susitiks su Serbija ir Juodkalnija, o Turkija žais su Rusijos krepšininkais.

Latvijos rinktinė draugiškame mače nugalėjo Airijos krepšininkus

Prieš kontrolines rungtynes su Lietuvos nacionaline ekipa Latvijos bei Airijos komandos repetavo Rygoje. Antradienį vykusioje dvikovoje pergalę rezultatu 80:62 (23:14, 17:14, 21:13, 19:21) šventė Europos čempionate dalyvausiantys latviai.

Į priekį šeimininkai pabėgo jau pirmajame kėlinyje, o iki didžiosios pertraukos rinktines skyrė dviženklis taškų skaičius. Pasibaigus trim kėliniams Latvijos ekipos pranašumas siekė 20 taškų.

Šį kartą latvių treneris pasiilsėti leido „Lietuvos ryto“ legionieriui Robertui Štelmaheriui bei puolėjui Martinui Skirmantui.

Tuo tarpu kitas „Lietuvos ryto“ legionierius Sandis Buškevicas rezultatyvumu neišsiskyrė. Per 11 minučių jis pelnė tašką (0/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų) bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Latvija: Kristapas Janičenokas - 16 taškų, Uvis Helmanis - 12 tšk., Armandas Škelė - 10 tšk., Kristapas Valteris - 9 tšk., Kasparas Kambala - 7 tšk.

Airija: Calas Bowdleris - 16 tšk., Jay Larranaga ir Patas Burke (10 atkovotų kamuolių) - po 10 tšk., Marty Conlonas - 9 tšk.

Trečiadienį (08.31) latviai Vilniuje žais kontrolines rungtynes su lietuviais, o ketvirtadienį (09.01) draugišką mačą Kaune su Europos čempionais žais ir Airijos krepšininkai.

Kinijos rinktinė iškovojo antrą pergalę prieš islandus

Azijos čempionatui besirengianti Kinijos nacionalinė ekipa, kurią treniruoja Jonas Kazlauskas, antradienį antrą kartą per pastarąsias tris dienas nugalėjo Islandijos rinktinę.

Charbine vykusiose antrose rungtynėse kinai įveikė varžovus 96:80 (22:24, 30:19, 27:22, 17:15). Sekmadienį (08.28) Chidžiane vykusioje pirmoje tarpusavio dvikovoje kinai buvo kur kas pranašesni – 89:51.

Varžovams islandai priešinosi tik per pirmąjį kėlinį, po kurio pirmavo 24:22. Tačiau po dviejų kėlinių kinų pranašumas siekė 9 taškus, o pasibaigus trečiajam ketvirčiui skirtumas išaugo iki 14 taškų.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė NBA klubo Hiustono „Rockets“ žvaigždė Yao Mingas. Tuo tarpu pralaimėtojų gretose pasižymėjo Magnusas Gunnarssonas, surinkęs 21 tašką.

Per kontrolines rungtynes besiruošiant Azijos pirmenybėms kinai šventė 12 pergalių ir tris sykius suklupo. Čempionatą kinai pradės rugsėjo 8 dieną mače su Iranu.