Prasidėjus paskutinei mačo minutei rezultatas buvo lygus – 81:81, tačiau dvitaškį pataikė Juanas Palacios ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį (83:81). Deja, likus žaisti 5 sek. dvitaškį su Omaro Cooko pražanga smeigė buvęs žalgirietis Donaldas McGrathas (84:83), o Renaldo Seibučio metimas tikslo nebepasiekė.

Pirmo rato dvikovoje taip pat pajėgesni buvo rusai – 84:72.

Sostinės klubas šia nesėkme gerokai komplikavo savo padėtį A turnyro lentelėje, kur kovoja dėl antros vietos. Vilniečiai su 8 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais tapo pasiekiami Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sankt Peterburgo „Spartak“ 83:84 (15:17, 29:23, 14:21, 25:23).

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas 18 (18 min., 8 atk. kam.), Juanas Palacios 17 (8/13 dvitaškiai), Renaldas Seibutis 13 (10 rez. perd.), Darius Songaila 11, Tautvydas Lydeka 7, Zabianas Dowdellas 6, Martynas Gecevičius 5, Steponas Babrauskas 4, Omaras Cookas 2 taškai. Gediminas Orelikas (7 min.)ir Eimantas Bendžius (4 min.) taškų nepelnė, o Edvinas Šeškus nežaidė.

„Spartak“: Jaredas Homanas 26 (12/18 dvitaškiai), Stevenas Burttas 19, Joshua Bostičius 13, Donnie McGrahtas 12, Artiomas Jakovenka 8, Jevgenijus Fidijus 6 taškų.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Juanas Palacios.

Susitikimo pradžia buvo atkakli, sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus (8:8), o pastebimiausias „Lietuvos ryto“ gretose buvo 6 taškus įmetęs D.Songaila. Antroje kėlinio dalyje vilniečiams koją kišo klaidos, o jomis pasinaudoję svečiai atitrūko (15:10). Vis dėlto sėkminga kėlinio pabaiga leido „Lietuvos rytui“ priartėti – 15:17.

Sėkmingą žaidimą A. Petrovičiaus auklėtiniai pratęsė antrajame kėlinyje, kai po atkarpos 6:0 sostinės klubas perėmė iniciatyvą, o po dar vienos atkarpos buvo priekyje 26:21. Banguotose rungtynėse „Spartak“ vis priartėdavo, tačiau perimti į savo rankas mačo kontrolės vilniečiai jiems neleisdavo. Artėjant didžiajai pertraukai pirmuosius taškus pelnęs M. Gecevičius padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 5 taškų (38:33). Nors Sankt Peterburgo komanda sugrąžino intrigą, R. Seibučio dvitaškis aidint finalinei antrojo kėlinio sirenai padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį – 44:40.

Po didžiosios pertraukos aikštėje toliau vyko arši kova, tačiau daugiausiai sėkmingai rungtyniavusių Zabiano Dowdello, Tautvydo Lydekos ir D. Songailos pastangomis „Lietuvos rytas“ išliko priekyje 55:53. Tačiau ketvirčio pabaigoje svečiai sugebėjo susitelkti ir likus žaisti 10 minučių jau patys pirmavo 61:58.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui aikštėje siautėti pradėjo Stevanas Jelovacas – daugiausiai jo pastangomis Vilniaus krepšininkai susikrovė 7 taškų persvarą (81:74), tačiau ilgai jos išlaikyti nepavyko. Prasidėjus paskutinei minutei rezultatas jau buvo lygus (81:81), o rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Po Donaldo McGratho dvitaškio su pražanga „Spartak“ išsiveržė į priekį. „Lietuvos rytas“ išsigelbėti turėjo 4 sekundes, tačiau R. Seibučiui pergalės išplėšti nepavyko – 83:84.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (188)