Šeimininkus vėl palaikė sausakimša arena – likus pusvalandžiui iki mačo pradžios buvo parduotas paskutinis bilietas į šias rungtynes.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 18:15, nors rungtynių pradžioje šeimininkų arenoje buvo dar linksmiau – vienu metu pirmavo 10:2.

Puikiai rungtynes pradėjo Nigelis Hayesas – per pirmą ketvirtį pelnė net 12 taškų.

Gera nuotaika nedingo ir po dviejų kėlinių: „Žalgiris“ priekyje buvo 38:34.

Po pertraukos „Real“ įsibėgėjo ir atkarpą 10:0 sužaidę svečiai išsiveržė į priekį – 50:47.

Iki pat lemiamo kėlinio pradžios komandos žengė taškas į tašką, o trečią kėlinį užbaigė Sergio Llulo tritaškis – 57:60.

Lemiamą ketvirtį taškais pradėjo Facundo Campazzo (57:62), dvitaškiu su pražanga atsakė Zachas LeDay (60:62).

Kurį laiką komandos žengė taškas į tašką (64:64, 67:67), o po Walterio Tavareso klaidos kamuolį perėmęs Marius Grigonis greitai atakavo ir išvedė „Žalgirį“ į priekį 69:67.

Po dar vienos „Real“ aukštaūgio W. Tavareso klaidos pratrūko S. Llulas, jis, atrodė, rengėsi kamuolį paleisti į teisėją. Emocijų nevaldęs ispanas nubaustas technine pražanga.

Nors po jos Edgaras Ulanovas prametė baudą, tačiau „Žalgirio“ ataka neliko bevaisė: tas pats E. Ulanovas atkovojo kamuolį po netaiklaus Z. LeDay metimo ir atliko rezultatyvų perdavimą T. Walkupui – 71:67.

Likus beveik 4 min. S. Lullas jau šaltakraujiškai pataikė baudos metimus ir komandas teskyrė vienas metimas (69:71).

Nuo baudų metimo linijos neklydo savo geriausias rungtynes „Žalgiryje“ žaidęs Z. LeDay – 73:69.

Likus 3 min. suklydo vienas „Real“ lyderių A. Randolphas, jis vėliau prasižengė prieš kamuolį perėmusį M. Grigonį. Mariaus taiklios baudos leido „Žalgiriui“ lengviau įkvėpti – 75:69 (likus 2 min. 50 sek.).

J. Tayloras mažino skirtumą, tačiau savo septintuoju dvitaškiu atsakė Z. LeDay – 77:71.

„Real“ mažylis F. Campazzo išprovokavo penktą T. Walkupo pražangą, Facundo baudomis tirpdė šeimininkų taškų atsargą (77:73).

Likus pusantros minutės gyvybiškai svarbų tolimą šūvį paleido E. Ulanovas, o „Žalgirio“ arena jau užuodė artėjančią šventę (80:73). R. Fernandezas prametė savo trečią tritaškį ir netrukus prasižengė prieš E. Ulanovą, Edgaras baudų metimais didino „Žalgirio“ pergalingą pranašumą (82:73).

Solidžią „Žalgirio“ pergalę paskutinėmis sekundėmis dviem dvitaškiais įtvirtino Z. LeDay – 86:73.

„Žalgiris“ (1/2): Zachas LeDay (9 atk. kam., 36 naudingumo balai) 26, Nigelas Hayesas 15, Marius Grigonis 13, Edgaras Ulanovas 10, Thomasas Walkupas ir Paulius Jankūnas po 6, Alexas Perezas ir Jockas Landale'as po 5.

„Real“ (2/1): Anthony Randolphas 15, Facundo Campazzo ir Sergio Llullas po 9.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais spalio 25 dieną vėl namuose su Vilerbano „LDLC Asvel“ (Prancūzija) ekipa.

Statistika („Žalgiris“ – „Real“):

Dvitaškiai: 24/49 (49 proc.); 18/32 (56,3 proc.)

Tritaškiai: 8/16 (50 proc.); 8/23 (34,8 proc.)

Baudų metimai: 14/15 (93,3 proc.); 13/15 (86,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33; 21

Rezultatyvūs perdavimai: 22; 18

Klaidos: 7; 12

Perimti kamuoliai: 7; 4

Blokai: 0; 2

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmame ture 58:70 nusileido Vitorijos „Baskonia“ krepšininkams, praėjusią savaitę Milane 81:85 pralaimėjo „Olimpia Armani“.

Madrido komanda Eurolygos sezono starte 81:77 palaužė Stambulo „Fenerbahče“, o antrame ture po fantastiško Jaycee Carrollo tritaškio 86:85 įveikė „Maccabi“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (339)