Lietuvio ekipa išvykoje 131:110 (29:47, 39:18, 30:30, 33:15) įveikė Detroito „Pistons“ (3-34).

D. Sabonis nugalėtojams per 38 minutes pelnė 37 taškus (15/20 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė tris kamuolius, penkis kartus suklydo ir triskart pažeidė taisykles.

Tai – rezultatyviausias centro karjeros trigubas dublis. Anksčiau D. Sabonis trigubą dublį buvo surinkęs su 36 taškais. Šį sezoną tai jau 9-asis lietuvio trigubas dublis ir 41-asis karjeroje.

Nors galutinis rezultatas rodo kitaip, mačo pradžioje „Pistons“ pataikė pirmus 15 metimų iš 18 ir triuškino svečius pirmame kėlinyje pirmaudami 47:27. Vis tik antrame kėlinyje „Kings“ spurtavo 15:2, ketvirtį laimėjo 21 taško skirtumu ir įpusėjus mačui jau buvo priekyje trimis taškais.

Po pertraukos „Kings“ sugebėjo susikrauti 15 taškų pranašumą (83:68), bet „Pistons“ nepasidavė ir sugrįžo – 101:101. Tačiau svečiai pelnė 9 taškus be atsako, netrukus susigrąžino dviženklę persvarą ir įsirašė užtikrintą pergalę.

„Manau, kad mūsų gynyba po pirmo kėlinio tikrai buvo gera. Per jį praleidome 47 taškus, per visą antrą mačo pusę – tik 45. Puolime buvome puikūs, atlikome 39 rezultatyvius perdavimus. Tai tikrai puiku“, – po pergalės džiaugėsi „Kings“ treneris Mike’as Brownas.

Po pralaimėjimo D. Sabonį praeidamas pro šalį pečiu stipriai stumtelėjo „Pistons“ centras Jalenas Durenas, bet lietuvis varžovo provokacijai nepasidavė.

Galbūt varžovas taip išreiškė pyktį už tai, kad dar pirmame kėlinyje turėjo sugerti įspūdingą mūsiškio dėjimą per save, po kurio Domas sprogo ėmocijomis.

„Pistons“: B. Bogdanovičius 26, J. Ivey 22, J. Durenas (10 atk. kam.) ir A. Burksas po 16.

„Kings“: D. Sabonis 37 (13 rez. perd., 10 atk. kam.), K. Murray 32 (5/9 trit.), D. Foxas 26, M. Monkas 20 (9 rez. perd.).