„Krasnyj Oktiabr“ starto penketą sudarė keturi amerikiečiai ir Rusijos rinktinės narys Antonas Ponkrašovas, tačiau tai žalgiriečių neišgąsdino. Jamesas Andersonas atmetė kamuolį tritaškį pataikiusiam Donatui Taroliui, po atkovoto kamuolio puolime iš po krepšio pasižymėjo Robertas Javtokas ir Volgogrado komandos treneriai prašė greitos minutės pertraukėlės.

Po jos J. Andersonas puikiu prasiveržimu pelnė pirmuosius savo taškus, D. Tarolis įmetė dar du ir įpusėjus ketvirčiui kauniečiai užtikrintai pirmavo 9:0. Komandos naujokų dėka Lietuvos čempionai dar labiau nutolo. J. Andersonas pelnė du taškus su pražanga, po to sulaukė puikaus Artūro Gudaičio perdavimo ir taikliai atakavo iš dviejų taškų zonos (15:5).

Rusijos komandos problemos tuo nesibaigė. Į aikštę žengęs Maalikas Waynsas pataikė visus tris metimus iš vidutinio nuotolio ir atliko tikslų perdavimą Artūrui Milakniui, kuris tiksliai atakavo iš toli (24:7). Pirmo kėlinio pabaigoje pasižymėjo ir varžovo gynybą įveikęs Edgaras Ulanovas – 26:9.

Antrame kėlinyje pirmus taškus baudų metimais pelnė A. Gudaitis, dar labiau padidinęs atotrūkį (28:9). Tačiau tuomet amerikiečių vedami svečiai surengė spurtą 8:0 ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 28:17.

Kelių minučių tylą nutraukė iš toli pataikęs Vaidas Kariniauskas, Darius Songaila savo taškų kraitį atidarė pataikydamas iš po krepšio, o po gražaus J. Andersono perdavimo taikliai metė R. Javtokas (35:19). Volgogrado ekipa nesutriko ir surengė dar vieną atsaką. Šį kart „Krasnyj Oktiabr“ pelnė 9 taškus be atsako ir sumažino deficitą iki septynių – 28:35. Kėlinio pabaigoje puikiu reidu baudos aikštelę perskrodė V. Kariniauskas, A. Gudaitis nusiėmė dar vieną kamuolį puolime bei nepaisydamas pražangos pelnė du taškus – 41:32.

Trečias ketvirtis prasidėjo Tomo Dimšos perimtu kamuoliu bei rezultatyviu prasiveržimu, bet varžovai surinko keturis taškus iš eilės – 43:36. Netrukus A. Milaknis sėkmingai sužaidė prieš savo tiesioginį oponentą pelnydamas du taškus iš po krepšio ir pataikė tritaškį – 49:36. Bene gražiausią rungtynių epizodą sukūrė Siimo-Sanderio Vene ir R. Javtoko tandemas. Estas pakabino kamuolį ore laikinajam „Žalgirio“ kapitonui bei pastarasis įkrovė jį iš viršaus – 53:38.

Dar vieną aplodismentų vertą perdavimą R. Javtokui atliko Lukas Lekavičius, o S. Vene pataikė iš toli (58:42). Ketvirtą tašką pelnė D. Songaila, M. Waynsas įsirašė perimtą kamuolį ir rezultatyvų perdavimą, po kurio iš toli pataikęs E. Ulanovas padidino pranašumą iki rekordinio – 66:46. Per likusį laiką žalgiriečiams vieną tašką pelnė A. Gudaitis ir prieš ketvirtą kėlinį ekipas skyrė 19 taškų – 67:48.

Paskutinį rungtynių ketvirtį A. Gudaitis pradėjo galingu bloku varžovui, nuo baudų metimų linijos pirmuus taškus pelnė Vytenis Lipkevičius, o po A. Gudaičio perdavimo pasižymėjo D. Songaila (71:50). Įpusėjus kėliniui kauniečių pranašumas kiek sumažėjo, kadangi Volgogrado ekipa be atsako surinko šešis taškus – 56:71.

Turėtą pranašumą „Žalgiriui“ sugrąžino abejose aikštės pusėse dominavęs A. Gudaitis. Visų pirma, jis pelnė du taškus, vėliau po V. Lipkevičiaus perdavimo dėjimu sudrebino krepšį, o galiausiai išrašė dar vieną „stogą“ ir greitoje atakoje taškus pelnė J. Andersonas – 77:56. Prie sėkmingo žaidimo prisidėjo ir nuo suolo pakilęs Laurynas Birutis. Aukštaūgis atkovojo kamuolį puolime ir išprovokavęs pražangą pelnė taškus baudų metimais, kiek vėliau gavo puikų perdavimą iš V. Kariniausko ir įmetė dar du taškus (81:63). Paskutinius taškus „Žalgiriui“ tritaškiu pelnė T. Dimša – 84:65.

„Žalgiris“: A. Gudaitis(7 atk. kam., 3 blk.) ir J. Andersonas po 11, R. Javtokas 9 (4/6 dvitaškiai), A. Milaknis 8, M. Waynsas (2 per. kam.) ir D. Songaila po 6, V. Kariniauskas, D. Tarolis, T. Dimša, E. Ulanovas ir L. Lekavičius po 5, L. Birutis 4, S. Vene 3, V. Lipkevičius 2 taškai (3 per. kam.).

„Krasnyj Oktiabr“: R. Travisas 17 (7/12 dvitaškiai, 6 atk. kam.), D. J. Kennedy 17 (7/10 dvitaškiai), D. Kane'as 14 taškų (5/6 dvitaškiai, 3 per. kam.).

Šeštadienį finale Lietuvos čempionai žais su „Cmoki“ (Baltarusija) klubu, kuris kitose pusfinalio rungtynėse 82:76 (23:12, 10:18, 20:20, 29:26) įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ekipą.

2012 ir 2013 metais šio turnyro finale žaidė „Žalgiris“ ir Rygos VEF (Latvija). 2012-ais pergalę po pratęsimo 105:101 iškovojo žalgiriečiai, o pernai rezultatu 72:70 pergalę šventė VEF krepšininkai.