Šeimininkų pergalė garantuoja „Rytui“ namų aikštės pranašumą papildomame atkrintamųjų etape dėl vietos Top-16 varžybose.

Tačiau „Ryto“ situacija likus 1:40 min. nebuvo lengva: po praėjusiame sezone „Wolves“ aprangą vilkėjusio Ahmato Caverio dvitaškio svečiai turėjo 5 taškų persvarą.

Normantas Margiris pataikė tritaškį, gynyboje kamuolį atkovojo Martynas Echodas, likus 40 sek. pražangą puolime išprovokavęs N. Margiris pataikė 1-ą baudą (75:76).

A. Caverio metimą blokavo M. Echodas, puolime vėl N. Margiris stojo prie baudų metimo linijos ir išvedė „Rytą“ į priekį – 77:76. Svečiai dar turėjo 12 sek. ir po minutės pertraukėlės metimo metu pražangą išprovokavo Cameronas Huntas. Pastarasis prametė pirmą baudą, pataikė antrą ir išlygino rezultatą 77:77.

„Rytas“ savo atsakui dar turėjo 3,9 sek., Lukas Uleckas prametė iš arti, bet jo metimą su sirena taisė Gytis Radzevičius, išplėšęs pergalę 79:77.

G. Radzevičiaus sąskaitoje – 18 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 23 naudingumo balai.

„Įkrintamosiose“ Giedriaus Žibėno auklėtiniai susidurs su Atėnų „Peristeri“ ekipa, kuri užėmė trečią vietą A grupėje. Serijoje iki dviejų pergalių „Rytas“ turės namų pranašumą.

Rytas“: Gytis Radzevičius 18, Martynas Echodas (5 atkov.k.) ir Margiris Normantas (6 rez.p.) po 17, Arnas Velička 11, Justinas Gorhamas 6, Lukas Uleckas 4, Gytis Masiulis 4, Javin DeLaurier 2 taškai.

JDA: Cameron Hunt 19, Robin Ducote 17, Giovan Oniangue 12, Vitalis Chikoko 10, David Holston 7, Ahmad Caver 6 taškai.

B grupėje pirmą vietą užėmusi JDA pačiupo tiesioginį bilietą į Top-16 etapą.

Pirmame rate Prancūzijoje „Rytas“ buvo talžomas pusę rungtynių ir nepirmavo nė sekundės, tačiau ketvirtame kėlinyje sugebėjo grįžti į kovą. Vis dėlto nemaloni sostinės ekipos tradicija liko nesulaužyta – ketvirtus metus iš eilės FIBA Čempionų lygos sezonas pradėtas pralaimėjimu.

Vilniečiai pirmame Čempionų lygos mače išvykoje nusileido Dižono JDA rezultatu 83:87 (21:32, 9:21, 29:16, 24:18).

Tai buvo pirma istorijoje šių komandų tarpusavio akistata.