Jei po pirmųjų 10 min. Lietuvos krepšininkai pirmavo 15:12, prasidėjus antrajam mūsiškiai įkrito į gilią duobę. Ketvirčio pradžią Rimanto Grigo auklėtiniai pralaimėjo 1:14 ir leido varžovams susikrauti dviženklę persvarą (16:26). Po 20 min. Lietuvos rinktinės deficitas siekė 6 taškus (25:31).

Trečiajame kėlinyje situacija dar labiau komplikavosi – lietuviams itin netaikliai atakuojant iš visų pozicijų, varžovai įgijo jau 15 taškų persvarą (33:48 – 28 min.). Po 30 min. – 40:52.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai krepšį ir toliau atakavo itin prastai, tačiau paskutinėmis minutėmis sugebėjo pakilti į lemiamą šturmą.

Likus žaisti 36 sek. Tadas Sedekerskis sumažino atsilikimą iki 2 taškų (66:68), bet išsigelbėti mūsiškiams nepavyko.

Rezultatą galėjęs išlyginti Arnoldo Kulbokos tolimas metimas buvo itin netaiklus – kamuolys net nelietė lanko.

Apskritai A. Kulboka šiose rungtynėse žaidė itin nesėkmingai – pelnė 5 taškus, tačiau tikslą pasiekė vos 1/7 dvitaškių ir 3 iš 6 baudų, o visi 8 mesti tritaškiai buvo netaiklūs.

Rezultatyviausias mūsiškių gretose buvo Tadas Sedekerskis, pelnęs 20 taškų (4/7 dvit., 1/6 trit., 9/13 baud.), atkovojęs 12 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Gytis Masiulis pridėjo 17, Eimantas Stankevičius – 13 taškų.

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse tritaškius metė vos 16 proc. taiklumu (5/31). Dar katastrofiškesnis – baudų pataikymas. Tikslą pasiekė tik 23 iš 46 mūsiškių baudų metimų (50 proc.).

Italijos rinktinė pataikė 30 proc. tritaškių (6/20) ir 76 proc. baudų (19/25).

Kovą dėl atšokusių kamuolių lietuviai pralaimėjo 53-56.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 20, Gytis Masiulis 17, Eimantas Stankevičius 13, Rokas Jokubaitis 8, Arnoldas Kulboka 5, Rokas Gadiliauskas 3, Džiugas Slavinskas 2 taškai.

Italija:
Davide Denegri 18, Tommaso Oxilia 16, Andrea Mezzanotte 13, Davidas Albrightas Okeke 8 taškai.

Po šio pralaimėjimo lietuviams liko sužaisti dvejas rungtynes varžybose dėl 5-8 vietų.

Šeštadienį R. Grigo auklėtiniai susitiks su Argentina, kuri kitame ketvirtfinalyje 58:70 nusileido Ispanijai.

Į pusfinalį taip pat žengė Kanada, 73:67 palaužusi Prancūziją, ir JAV, 81:59 įveikusi Vokietiją.

Primename, kad lietuviai itin užtikrintai įveikė aštuntfinalio barjerą – 110:63 sutriuškino Pietų Korėjos atstovus.

Tuo metu italams aštuntfinalyje buvo daug sunkiau – jie po itin dramatiškos kovos 57:55 nugalėjo Japoniją. Pergalę taikliu dvitaškiu paskutinėmis sekundėmis italams išplėšė vienas jų lyderių, po 12,5 taško per rungtynes renkantis atakuojantis gynėjas T. Oxilia.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (167)