Primename, kad pirmame rate Ukrainoje taip pat pajėgesni buvo „Budivelnik“ krepšininkai, laimėję 84:57, tad trečiadienio mače prieniškiams, norint patekti į TOP-16 etapą, reikėjo revanšo ne mažesniu nei 27 taškų skirtumu.

Puikų pasirodymą surengė Michailas Anisimovas, pelnęs 16 taškų - jis per 24 min. pataikė visus 8-is mestus dvitaškius, atkovojo 8 kamuolius ir iš viso surinko 25 naudingumo balus.

Dainius Šalenga prie „Budivelnik“ pergalės prisidėjo 8 taškais (2/7 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 4/4 baudos).

Rungtynių eiga:

„Prienų“ starto penketas: Žygimantas Janavičius, Gintaras Kadžiulis, Siimas-Sanderis Vene, Artūras Valeika, Gediminas Orelikas.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pelnė pirmus keturis taškus - 4:0. Tačiau tada po įspūdingo Gintaro Kadžiulio perdavimo kamuolį į krepšį įdėjo Artūras Valeika, o kitos atakos metu tritaškį smeigė jau pats G. Kadžiulis - 5:4. Dvikova ir toliau vyko taškas į tašką, bet po dviejų iš eilės Malcolmo Delaney tritaškių, keturių Michailo Anisimovo taškų ir dviejų Dainiaus Šalengos baudų ukrainiečiai turėjo jau dviženklį pranašumą - 22:12. Kėlinį jie laimėjo dar didesniu skirtumu - 26:14.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir antrajame ketvirtyje. Nors po Artūro Milaknio tritaškio prieniškiai kiek pristabdė įsibėgėjusius varžovus (19:30), „Budivelnik“ spurtavo 7:0 ir nutolo jau iki 37:19. „Prienų“ krepšininkai, praradę viltis žengti į kitą Europos taurės turnyro etapą, nebedemonstravo sau įprasto kovingumo į didžiąją pertrauko išėjo atsilikdami 35:51.

Trečiame kėlinyje svečiai iš Ukrainos ir toliau išlaikė saugią maždaug 15 taškų persvarą. Ketvirčio viduryje kairės kojos traumą patyrė Žygimantas Janavičius, kuris iš aikštės buvo išneštas komandos draugų - 45:58. Nepaisant visų nesėkmių, lietuviai nenuleido rankų ir iki kėlinio pabaigos sugebėjo priartėti iki 7 taškų - 58:65.

Deja, lemiama 10 minučių atkarpa mūsiškiams prasidėjo itin prastai: varžovai surengė spurtą 8:0 ir susigrąžino 15 taškų atsargą - 73:58. Tai ir buvo intrigos pabaiga, nes per likusį laiką praktiškai niekas ir nebepasikeitė - „Prienai“ pralaimėjo 73:84.

Rungtynės:

Prienų „Prienai“ (Lietuva) - Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) 73:84 (14:26, 21:25, 23:14, 15:19).

„Prienai“: Gintaras Kadžiulis 18 (3/3 tritaškiai), Artūras Valeika 17, Arnas Labuckas 14, Artūras Milaknis 10, Žygimantas Janavičius 6, Siimas-Sanderis Vene 5 (7 atk. kam.), Paulius Ivanauskas 2, Gediminas Orelikas 1 taškas. Arminas Urbutis (9 min.) taškų nepelnė, o Domantas Šeškus, Karolis Aldakauskas ir Tautvydas Šležas nežaidė.

„Budivelnik“: Michailas Anisimovas 16 (24 min., 8/8 dvitaškiai, 8 atk. kam., 25 naud. balai), Malcolmas Delaney 14 (3/6 tritaškiai), Arturas Drozdovas 12, Leo Lyonsas 11, Dainius Šalenga (21 min., 2/7 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 4/4 baudos) ir Sergejus Gorbenka po 8, George'as Cincadzė 7, Frankas Robinsonas ir Konstantinas Anikijenka po 4 taškus.

Blokai: „Prienai“ 5 – „Budivelnik“ 3;

Klaidos: „Prienai“ 12 – „Budivelnik“ 17.

* * *

Kitame A grupės mače Nymburko ČEZ komanda savo aikštėje 74:82 (22:21, 23:22, 10:22, 19:17) nusileido Jeruzalės „Hapoel Migdal“ klubui, bet dėl pergalės pirmame rate 86:69 A grupėje užėmė antrą vietą ir žengė į kitą etapą.

Grupės nugalėtoja tapo Kijevo „Budivelnik“ ekipa.