Remigijaus Bardausko treniruojama komanda antrajame A grupės mače 99:80 (23:15, 28:17, 25:26, 23:22) sutriuškino Švedijos (0/2) atstovus ir atsitiesė po šeštadienį patirto dramatiško pralaimėjimo Izraeliui.

Intriga mače laikėsi pusę kėlinio – būtent tuomet mūsiškiai ėmė didinti atotrūkį, kuris per likusį laiką išliko saugus ir leido lietuviams ramiai užbaigti rungtynes.

R. Bardauskas minučių ant parketo surado visiems dvylikai savo auklėtinių, visi jie rungtyniavo bent po 10 minučių, o taškus pelnė vienuolika vaikinų.

Svariausiai prie pirmojo laimėjimo prisidėjo per vieną atkovotą kamuolį nuo dvigubo dublio atsidūręs Petras Padegimas. Jo sąskaitoje – 20 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 24 naudingumo balai.

Dar šeši žaidėjai pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi – Nojus Indrušaitis (14), Mantas Kočanas (12), Danas Kazakevičius, Kasparas Jakučionis, Aleksas Bieliauskas ir Mantas Juzėnas (visi po 10).

Grupės etapą lietuviai užbaigs pirmadienį akistata su Prancūzijos rinktine (1/0).

Pirmojo ketvirčio pradžioje ekipos kovojo taškas į tašką (10:10), tačiau tuomet į priekį truktelėjo lietuviai, po dešimties minučių pirmavę 23:15. Antrajame kėlinyje pranašumas išaugo iki 20 taškų (41:21), o po pirmosios mačo dalies mūsiškiai toliau tvirtai kontroliavo rungtynes – 51:32.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė, o paskutinįjį ketvirtį lietuviai pasitiko pirmaudami 76:58. Galiausiai per likusį laiką Lietuvos aštuoniolikmečiai tik dar labiau įtvirtino pergalės pamatus ir šventė pirmąją pergalę Senojo žemyno pirmenybėse.

Lietuva: Petras Padegimas 20, Nojus Indrušaitis 14, Mantas Kočanas 12, Kasparas Jakučionis, Aleksas Bieliauskas, Mantas Juzėnas ir Danas Kazakevičius po 10.

Švedija: Samuelis Obenjo 15, Edrisa Hedqvistas 13, Williamas Holmstromas ir Viktoras Lukičius-Gavričius po 12, Adamas Massarschas 8, Juliusas Price’as 7.