Kazio Maksvyčio auklėtiniai atsiliko tik pusantro kėlinio – 7:13, 13:18, 22:25, 26:28. Tuomet tris tritaškius smeigę Rokas Giedraitis, Osvaldas Olisevičius ir Kristupas Žemaitis persvėrė rezultatą (35:30), o po didžiosios pertraukos lietuvių, kurie itin brangino kamuolį (padarė tik 4 klaidas), pranašumas jau nebekėlė jokių abejonių.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Osvaldas Olisevičius su 20 (4/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, +24 pagal pliusą-minusą), Rokas Giedraitis su 13 ir Tomas Dimša su 10 taškų. Po 8 taškus pridėjo Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) ir Deividas Sirvydis.

Aikštėje pasirodė ir taškais pasižymėjo visi dvylika registruotų šeimininkų žaidėjų. Paskutinis į ją žengė tribūnų itin palaikytas Ąžuolas Tubelis, kuris per 3 minutes įmetė 4 taškus.

Trenerių štabo sprendimu, šį susitikimą praleido „Ryto“ puolėjas Gytis Radzevičius.

Lenkams taškus atnešė tik penki žaidėjai: net 26 taškus sukaupė Michalas Sokolowski (5/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 7/7 baudos), 13 – Mateuszas Ponitka (7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 klaidos), 11 – Aleksanderis Balcerowski (8 atk. kam.), 10 – Michalas Michalakas, 4 – Andrzejus Pluta.

Lietuviai pirmajame atrankos lange pirmadienį Taline dar susikaus su Estija.

H grupėje taip pat varžosi Šiaurės Makedonija. Lietuvai grupėje reikės aplenkti makedoniečius arba estus, nes lenkai kaip vieni iš būsimo turnyro šeimininkų jau turi vietą jame.

Rungtynės:

Lietuva – Lenkija 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15).

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 20 (4/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai), Rokas Giedraitis 13, Tomas Dimša 10, Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) ir Deividas Sirvydis (2/4 tritaškiai) po 8, Lukas Lekavičius, Ąžuolas Tubelis (2/3 dvitaškiai), Margiris Normantas, Kristupas Žemaitis ir Gabrielius Maldūnas po 4, Marekas Blaževičius 2, Martinas Gebenas 1 taškas.

Lenkija: Michalas Sokolowski 26 (5/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 7/7 baudos), Mateuszas Ponitka 13 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 klaidos), Aleksanderis Balcerowski 11 (8 atk. kam.), Michalas Michalakas 10, Andrzejus Pluta 4 taškai.

Paskutinėmis akimirkomis K. Maksvyčiui teko įvesti kelias korekcijas – dėl traumų iš nacionalinės komandos kandidatų sąrašao pasitraukė Dovydas Giedraitis ir Laurynas Birutis. Jau stovyklos metu susirgo Vaidas Kariniauskas. Juos pakeitė K. Žemaitis ir M. Blaževičius.

Atrankoje į kitų metų Europos čempionatą iš viso dalyvauja 32 komandos, kurios burtų keliu buvo suskirstytos po keturias į aštuonias grupes.

Be šio lango, bus žaidžiami dar du – 2024 m. lapkričio 18-26 d. ir 2025 m. vasario 17-25 d.
Iš kiekvienos atrankos grupės, išskyrus tas, kuriose varžysis ir būsimi pirmenybių šeimininkai, į čempionatą pateks po tris geriausias komandas.

2025 m. Europos čempionatas vyks Kipre, Suomijoje, Lenkijoje ir Latvijoje kitų metų rugpjūčio 27-rugsėjo 14 dienomis.