Remigijaus Bardausko treniruojama rinktinė turnyro starte po rezultatyvios, permainingos ir įtemptos kovos 98:101 (24:16, 19:28, 24:33, 31:24) turėjo pripažinti Izraelio (1/0) bendraamžių pranašumą.

Nepaisant sėkmingo lietuvių starto, priešininkai nepalūžo ir prieš pertrauką perėmė iniciatyvą. Lūžis įvyko trečiajame ketvirtyje, kuomet Izraelio atstovai per pirmąsias 6 minutes pelnė net 29 taškus ir lemiamą kėlinį pasitiko turėdami dviženklę persvarą (66:77). Tiksint paskutiniosioms sekundėms viltį sugrąžino Kasparo Jakučionio tritaškis nuo lentos su pražanga (98:99). Visgi varžovams pavyko apsaugoti trapų pranašumą ir švęsti pergalę.

Varžovai kur kas labiau brangino kamuolį – padarė vos 6 klaidas, kai lietuviai suklydo net 20 sykių. Tai atsispindėjo ir po klaidų pelnytų taškų statistikoje – Izraelio krepšininkai tokiu būdu surinko 20 taškų, o lietuviai – tik 6. Nepadėjo užtikrintai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (50:36).

Pirmosios pergalės A grupėje lietuviai sieks sekmadienį 16.30 val., kuomet kausis su Švedijos krepšininkais. Tiesioginė susitikimo transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Mačo pradžioje neatrodė, kad lietuvius kausto startinis jaudulys, o po pirmojo ketvirčio mūsiškiai pirmavo 24:16. Didžiąją antrojo kėlinio dalį Lietuvos krepšininkai turėjo nedidelį pranašumą, tačiau tiksint paskutiniosioms pirmosios dalies sekundėms į priekį teko užleisti Izraelį – 43:44.

Varžovai po pertraukos startavo galingai ir lietuvių atsilikimas jau tapo dviženklis (49:59). Mūsiškiai atkuto ir pradėjo lengviau rinkti taškus, tačiau nuo oponentų taiklių metimų nepavykdavo apginti savojo krepšio. Prieš paskutiniąsias dešimt minučių komandas skyrė 10 taškų – 67:77. Lemiamomis akimirkomis lietuviai dar sugebėjo priartėti per vieną tašką, tačiau tai buvo viskas.

Lietuvos rinktinės gretose išsiskyrė Justas Stonkus, pelnęs 26 taškus ir surinkęs 19 naudingumo balų. Mantas Juzėnas atliko dvigubą dublį – 20 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 28 naudingumo balai.

K. Jakučionis pridėjo 19 taškų ir 22 naudingumo balus, Nojus Indrušaitis – 14 taškų.

Rungtynių įrašas:

Lietuva: Justas Stonkus 26, Mantas Juzėnas 20, Kasparas Jakučionis 19, Nojus Indrušaitis 14, Petras Padegimas 8.

Izraelis: Alon Michaeli 20, Omer Mayer ir Ori Ziv Cohen 18, Shachar Doron 17, Ofri Naveh 14, Roe Avneri 8.

Liepos 23 d., sekmadienį 16.30 val. lietuviai susikaus su Švedija, o liepos 24 d. 19.00 val. – su Prancūzija, kuriai pernai septyniolikmečių rinktinė nusileido pasaulio čempionato mažajame finale.

Besiruošiant šiam čempionatui Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė susikrovė abejingų nepaliekančią 7-ių pergalių seriją.

Kontroliniuose mačuose lietuviai dukart įrodė pranašumą prieš Ukrainą (77:63 ir 63:54), Baltijos taurėje įveikė latvius (83:60) ir estus (81:60), o Ispanijoje vykusiame trumpame tarptautiniame turnyre įsirašė dar tris pergales – prieš Italiją (77:69), Graikiją (54:50) ir Ispaniją (79:61).