Greito tempo ir dažnai chaotiškose rungtynėse žalgiriečiai buvo atsilikę 12 taškų skirtumu, tačiau po Leo Westermanno tritaškių liūties grįžo į kovą dėl pergalės ir ketvirto kėlinio viduryje netgi buvo atsidūrę priekyje (63:65). Deja, savo žaidimą primetę šeimininkai pirmąsyk šį sezoną pasiekė antrą pergales iš eilės.

Nors mačą šešiais Brandono Davieso taškais pradėjo „Žalgiris“ (2:6), netrukus bavarai pateikė savo atsakymą, laimėjo atkarpą 9:0 ir pabėgo į priekį – 11:6. Antrame ketvirtyje ėmė siausti „Bayern“ lyderis Derrickas Williamsas, surinkęs 16 taškų vien per pirmą rungtynių pusę. Tiesa, rekordinė 12 taškų šeimininkų persvara (35:23) iki didžiosios pertraukos neišsilaikė – 46:38.

Įspūdingai trečią kėlinį pradėję svečiai žaibiškai panaikino deficitą ir netgi persvėrė rezultatą savo naudai (46:47), tačiau atsikvošėję vokiečiai liko konkurencingi – 63:61. Lemiamame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką. Visgi net 27 taškus suvertusio Derricko Williamso vedami bavarai kėlinio viduryje spurtavo 10:0 ir atitrūko 73:65 bei išlaikė pergalingą atstumą iki pat sirenos – 88:84.

Penktadienį kauniečiams Miunchene negalėjo padėti susižeidę Nate'as Woltersas (vid. 14,3 tšk.) ir Antanas Kavaliauskas (vid. 7,4 tšk.), tačiau į komandos gretas pagaliau sugrįžo kapitonas Paulius Jankūnas, nežaidęs beveik mėnesį.

Rungtynės:

Miuncheno „Bayern“ – Kauno „Žalgiris“ 88:84 (18:12, 28:26, 17:23, 25:23).

„Bayern“: Derrickas Williamsas 27 (7/10 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4/4 baudos, 35 naud. balai), Stefanas Jovičius, Nihadas Dedovičius ir Vladimiras Lučičius po 11, Maodo Lo 8, Danilo Barthelis 6, Petteri Koponenas ir Leonas Radoševičius po 5, Marvinas Ogunsipe ir Nemanja Dangubičius po 2 taškus.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21 (7/8 dvitaškiai, 7/9 baudos, 6 atk. kam., 33 naud. balai), Leo Westermannas 19 (2/2 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 6 rez. perd), Aaronas White'as 12 (4/5 dvitaškiai, 4/4 baudos), Artūras Milaknis 10 (2/4 tritaškiai), Marius Grigonis 9 (2/7 metimai iš žaidimo, 5 pražangos), Derrickas Waltonas 6 (0/3 tritaškiai, 4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 5 (1/4 metimas iš žaidimo, 3/3 baudos), Paulius Jankūnas 2 taškai. Thomas Walkupas (16 min.) ir Laurynas Birutis (6 min.) taškų nepelnė, o Rokas Jokubaitis ir Erikas Venskus nežaidė.

Komandų statistika:

„Bayern“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 24/40 (60 proc.) – 18/27 (67 proc.)
Tritaškiai: 9/24 (38 proc.) – 8/21 (38 proc.)
Baudos: 13/15 (87 proc.) – 24/26 (92 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 28 – 23
Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 17
Perimti kamuoliai: 8 – 3
Klaidos: 9 – 13
Blokai: 0 – 4
Pražangos: 22 – 21.

„Audi Dome“ arenoje „Žalgirį“ palaikė apie tris šimtus lietuvių – tai kol kas rekordinis žaliai-baltų gerbėjų skaičius išvykoje šį sezoną.

Triumfą Bavarijoje, kuriam balandį sukaks 20 metų, puikiai mena du dabartinio „Žalgirio“ trenerių štabo nariai – Šarūno Jasikevičiaus asistentai Darius Maskoliūnas ir Tomas Masiulis, patys svariai prisidėję prie vienos skambiausių žaliai-baltų pergalių istorijoje.

Praėjusį sezoną žalgiriečiai su tuomečiu Vokietijos čempionu Bambergo „Brose“ pasidalino po pergalę – 88:84 ir 86:93.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia net du iššūkiai – trečiadienį svečiuose su Stambulo „Daruššafaka“ ir penktadienį namuose su Tel Avivo „Maccabi“, o paskutinės rungtynės šiais metais numatytos gruodžio 28 d. Las Palmase su vietos „Gran Canaria“.

Po Naujųjų prasidės antrasis Eurolygos ratas – jį „Žalgiris“ atidarys sausio 4 d. savo sausakimšoje arenoje prieš Maskvos CSKA.