Tadas Sedekerskis įtemptai ruošiasi naujam karjeros iššūkiui. 205 cm ūgio puolėjas kitą sezoną rungtyniaus Klaipėdos „Neptūno“ ekipoje, kuriai 21-erių lietuvį paskolino Eurolygoje rungtyniaujanti Vitorijos „Baskonia“.

Pastaruoju metu nidiškį kankino nugaros problemos ir žaidimo praktikos stygius.

„Seniau vasaromis tekdavo žaisti Lietuvos jaunimo rinktinėse, o šiemet laisvo laiko turėjau daugiau. Norėjau jį paskirti sau – tobulėti tiek fiziškai, tiek ties krepšinio aspektais“, – bcneptunas.lt teigė T. Sedekerskis.

Universalus krepšininkas vasarą savaitę praleido Berlyne, kur individualiai dirbo su treneriu iš Ispanijos, sportavo Klaipėdoje su fizinio pasirengimo treneriu, vėliau mėnesį treniravosi Palangoje ir Kaune.

„Perlipau visą Lietuvą, sportuoju jau ilgą laiką. Žadu tą daryti ir likusias dvi savaites iki pirmosios „Neptūno“ pasiruošimo sezonui treniruotės“, – teigė uostamiesčio ekipos naujokas.

– Kodėl nusprendėte keltis į „Neptūną“?

– Tai buvo mano ir agentų noras. Žinoma, dėmesį iškart parodė ir „Neptūnas“, tad visi nusprendėme, kad tai bus gera vieta man tobulėti ir augti kaip žaidėjui. Nereikia būti kažkokiu dideliu krepšinio specialistu, kad suprastumei, jog jaunam žaidėjui reikia žaisti.

Būdamas tokiame klube kaip „Baskonia“ įgauni patirties, nes treniruotės yra aukščiausio lygio su puikiais žaidėjais. Daug ko ten išmokau, o iš susidariusios situacijos stengiausi pasiimti kuo daugiau pozityvo. Nebuvo taip, kad sėdžiu ant suolo nuleidęs galvą ir nieko neveikiu. Stengiausi dirbti, sportuoti papildomai.

Vis dėlto tokia situacija susiklostė jau ne pirmą sezoną. Nenoriu nieko kaltinti, žiūriu į save – man reikia tobulėti ir daug ko išmokti. Visiems reikia daug treniruotis, bet žaidimo praktika yra labai reikalinga.

Po sudėtingo sezono ir traumų nenorėjau stipriai rizikuoti. Manau, kad „Neptūnas“ yra geras viduriukas – komanda žaidžia Čempionų lygoje, LKL irgi yra puiki lyga. Manau, kad šansų pasirodyti gausiu, komanda bus jauna. Žinoma, reikia susirinkti ir pažiūrėti, kaip kas, reikia išlikti sveikam, bet tikiu, kad viskas bus super.

– Ar nugaros problemos jau praeityje?

– Taip. Tai buvo labai nesėkmingas karjeros etapas, todėl vasarą su treneriais nugarai skiriame labai daug dėmesio, aš ją vis stiprinu. Galime tai užmiršti ir užbraukti.

– Ar buvo susidomėjimo iš kitų Lietuvos klubų?

– Buvo, bet tie variantai greitai atkrito. Mane „Neptūnas“ labiausiai traukė, nes jie visada domėjosi. Keletą kartų nebuvo pavykę susitarti, džiaugiuosi, kad dabar pavyko. Man tai buvo priimtiniausias variantas tarp Lietuvos komandų. Buvo susidomėjimas ir iš užsienio klubų, bet norėjosi grįžti čia.

– Faktas, kad įsikursite šalia gimtinės, palengvino apsisprendimą?

– Per daug to nesureikšminu, tiesiog noriu žaisti krepšinį. Agentams minėjau, kad važiuosiu ten, kur atrodys kaip geriausias variantas. Nežiūrėjau taip, kad noriu grįžti namo, nes pasiilgau tėvų ir draugų. Esu profesionalas. Žiūrėjau pagal situaciją, džiaugiuosi, kad viskas susidėjo taip, jog grįžau namo. Tai yra pliusas, malonu, nes „Neptūnas“ buvo artima komanda, esu sportavęs Klaipėdoje. Čia įgijau krepšinio pamatus, tad tikrai malonu grįžti.

– Komandoje rasite porą bičiulių iš Lietuvos jaunimo rinktinės laikų: Gytį Masiulį ir Džiugą Slavinską. Ar palaikote ryšį?

– Tikrai taip. Dar nepasimatėme, bet kalbėjome telefonu. Nuotaikos geros, malonu, kad yra pažįstamų veidų komandoje, kuriuos žinau nuo jaunų dienų. Manau, kad tai yra didelis pliusas tiek mums, tiek komandai.

– Kokius asmeninius tikslus keliate sezonui?

– Pagrindinis tikslas – išlikti sveikam. Manau, kad turėjau gerą vasarą, tad problemų nebus. Turbūt dabar reikia nusispjauti triskart per petį, nes prisikalbėti nesinori, bet tikiu, kad problemų su sveikata nebus. Žinoma, svarbiausia, kad komanda žaistų gerai, būtų pergalės, nebūtų duobių. O jei komandai seksis gerai, tuomet ir man viskas klostysis gerai.

– Kokį įspūdį palieka dabartinė „Neptūno“ komplektacija?

– Atrodo neblogai. Nustebino, kad „Neptūnas“ pasiekė susitarimą su Žygimantu Janavičiumi. Tai įžaidėjas su didele patirtimi, lietuvis, manau, kad jis labai tinka komandai. Malonu, kad liko Gytis su Džiugu, liko Osvaldas Olisevičius ir kiti senbuviai – Simas Galdikas ir Tomas Delininkaitis. Viskas atrodo neblogai, bet ant popieriaus gali atrodyti gerai, bet žaisti blogai. Viskas priklausys nuo mūsų, laukia daug darbo.

– Kokį įspūdį palieka treneris Tomas Rinkevičius?

– Mums nėra tekę susidurti. Žinau, kad jis nemažai metų dirbo kartu su Kaziu Maksvyčiu. Tomas gerai pažįsta komandą, miestą. Manau, kad jis turi daug motyvacijos darbui, nes Klaipėda visada yra tarp Lietuvos krepšinio aukštumų. Bus malonu dirbti, net neabejoju.

– Kokią žinutę pasiųsite „Neptūno“ sirgaliams?

– Šiandien teko perversti „Vakarų bangos“ sirgalių grupės „Instagram“ paskyrą. Dar prieš svarstydamas žaisti „Neptūne“, aš galvojau, kad sirgaliai Klaipėdoje yra kaip šeštas žaidėjas. „Vakarų banga“ mums padės laimėti daug rungtynių, tikiu, kad jie stipriai mus palaikys. Jie visada ateina – nesvarbu, sunku mums ar lengva.

Galiu pasakyti, kad visada atiduosiu visą save, stengsiuosi kiek galėsiu, tikiuosi, kad viskas bus gerai. Tikiuosi, kad šiemet galėsime kažką nuveikti, kažką padovanoti sirgaliams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)