Dvikovą sėkmingai pradėjo „TiuMenas-Ežerūnas“, kuris po 6 minučių pirmavo 11:4. Kauno klubas atsakė savo tiksliomis atakomis ir priartėjo – 10:11. Thomasas Davisas paskutinėmis sekundėmis pasižymėjo dvitaškiu ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių molėtiškiai pirmavo 13:10.

Antrajame kėlinyje „JAZZ-KTU“ sugebėjo spurtuoti 5:0 ir išsiveržti į priekį – 24:23. Čia pat Mantas Kadzevičius atsakė penkiais taškais iš eilės ir atstatė svečių persvarą – 28:24. Kauniečiai neketino atiduoti iniciatyvos Romualdo Petronio kariaunai ir vėl persvėrė svarstykles į savo pusę – 32:31. Paskutinės „TiuMeno-Ežerūno“ atakos metu Th.Davisas pataikė dvitaškį, kuris leido įpusėjus mačui turėti minimalų pranašumą – 33:32.

Po pertraukos „JAZZ-KTU“ iš karto šovė į priekį – spurtas 8:0 leido atitrūkti – 40:32. Pirmuosius taškus tik sužaidus 5 minutes pelnęs „TiuMenas-Ežerūnas“ atsakė atkarpa 10:2 ir išlygino rezultatą – 42:42. Per likusį laiką vyko kova taškas į tašką, bet prieš lemiamą kėlinį priekyje jau buvo kauniečiai – 48:47.

Molėtų klubas papildoma pavarą įjungė ketvirtajame kėlinyje. Sužaidus 2 minutes šeimininkai dar pirmavo 50:49, bet molėtiškiai laimėjo atkarpą 12:0 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 61:49. „JAZZ-KTU“ bandė „kabintis“ (54:61), bet per likusias 3 minutes nepasižymėjo ir tai leido „TiuMenui-Ežerūnui“ iškovoti antrąją pergalę – 75:54.

„JAZZ-KTU“: R.Grinius (11 atk. kam.) ir P.Danisevičius po 13, P.Petrilevičius (10 atk. kam.) 9.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Th.Davisas 19 (6 atk. kam.), O.Mačernis 18 (3/10 tritaškiai, 8 atk. kam.), T.Gaidamavičius 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Kadzevičius 10.

Molėtiškiai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Trečiasis serijos mačas vyks antradienį 18.00 valandą Molėtuose.

„Šilutė“ išvykoje nugalėjo „Žalgirį-2“ ir išlygino serijos rezultatą

Arvydo Straupio sugrįžimas prie „Šilutės“ vairo kovingai nuteikė komandos žaidėjus. Antrosiose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse išvykoje šilutiškiai 83:63 nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“ ir susigrąžino namų aikštės pranašumą. Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

Nors švieslentė po rungtynių rodė triuškinančią „Šilutės“ persvarą, įvykiai aikštėje to neatspindėjo. Tris kėlinius žaidimas vyko apylygiai. Įpusėjus rungtynėms svečiai pirmavo 37:31, po trijų ketvirčių – 59:52.

Mačo lūžis įvyko paskutiniame kėlinuke. A. Straupio auklėtiniai ketvirtį pradėjo 8 taškais be atsako (67:52), o puolime užstrigę jaunieji žalgiriečiai taškų nepelnė 4 minutes. Čia pat šilutiškiai surengė dar vieną spurtą 7:0 (76:55) ir nugalėtojas abejonių nekėlė.

Nugalėtojų komandoje net trys krepšininkai surinko po dvigubą dublį. Evaldas Šaulys pelnė 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Edgaro Sosnovskio sąskaitoje – 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Nerijaus Anglickio 10 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių. 14 taškų prie pergalės pridėjo Arnas Kazlauskas, 11 – Eivydas Mološčiakas, 8 – Vytautas Kamarūnas (6 rez. perd.)

„Žalgirio-2“ ekipoje rezultatyviausias buvo Alehas Kojenetsas – 12 taškų. Po 11 pelnė Vytenis Jasikevičius ir Donatas Tarolis (11 atk. kam.), 9 pridėjo Lukas Lekavičius.

„Delikatesas“ antrą kartą sutriuškino „Radviliškį-Juodelius“

Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse namų arenoje rungtyniavusi „Radviliškio-Juodelių“ ekipa laimėjo pirmąjį kėlinuką, tačiau supykę svečiai iš Joniškio likusiuose ketvirčiuose davė grąžos su kaupu ir šventė antrą triuškinamą pergalę rezultatu 92:61.

Įdomu paminėti, jog šiose rungtynėse beveik neklydusio (4 klaidos prieš 13 varžovų) ir po krepšiais dominavusio (38 atkovoti kamuoliai prieš 28 varžovų; 32 baudų metimai prieš 5 varžovų) „Delikateso“ gretose 12 ir daugiau taškų pelnė net šeši krepšininkai.

Komandiškai žaidę Roberto Stankevičiaus auklėtiniai iniciatyvą į savo rankas perėmė trečiojo kėlinio pradžioje,

kuomet laimėjo atkarpą 14:0 ir vis didino persvarą. Po trijų ketvirčių ekipas skyrė 13 taškų (64:51), o ketvirtajame skirtumas viršijo 30 – 92:61.

Rezultatyviausiai Joniškio komandoje rungtyniavo 17 taškų įmetęs Ernestas Ežerskis. Po 15 taškų prie pergalės pridėjo Žilvinas Petraitis ir Rokas Čepanonis, po 13 – Mantas Pukinskas ir Aivaras Kvedaravičius, 12 taškų pelnė Edvinas Vaupšas.

„Radviliškį-Juodelius“ į priekį tempė 15 taškų įmetęs Vaidas Trepočka. 12 pridėjo Lukas Pipiras, 11 – Tomas Rakauskas.

„Petrochema“ rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė su „Palanga“

Antrose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse Jonavos „Petrochema“ tragiškai atakavo iš trijų taškų zonos (23 proc.) ir nuo baudų metimo linijos (47 proc.), tačiau atkovojo daugiau kamuolių ir iš eilės įveikė Palangos „Palangą“. Serijoje iki trijų pergalių jonaviečiai išsiveržė į priekį 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje komandas skyrė 1 taškas, tačiau į priekį šoktelėję svečiai per aštuonias minutes sugebėjo susikrauti 15 taškų pranašumą ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 48:33.

Trečiajame ketvirtyje palangiškiai priartėjo iki 52:46, tačiau Tadas Sebežiovas atsakė dvitaškiu su pražanga ir sumažino beužsimezgančią intrigą.

Ketvirtąjį kėlinį „Petrochemos“ vyrai pradėjo atkarpa 6:0 ir atitrūko saugiu atstumu (65:51). Nepaisant to, per paskutines tirs rungtynių minutes Pauliaus Barkaus auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą – Ignas Pavilonis įskraidino du tritaškius, jo komandos draugai pridėjo dar 7 taškus, tačiau svečiai sugebėjo atsakyti keliomis tiksliomis atakomis ir išlaikė pranašumą – 72:68.

„Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas - 16 tšk. (10 atk. kam.), Tadas Sebežiovas - 11 tšk., Evaldas Aniulis – 9 tšk. (4 per. kam.)

„Palanga“: Rytis Biliartas – 24 tšk. (10 atk. kam., 4 per. kam.), Ignas Pavilonis – 12 tšk., Jermaine Love – 11 tšk.

„Vilniaus-MRU“ komandos gynėjas Dovis Bičkauskis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą. Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse vilnietis į Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšį įmetė 33 taškus, iš kurių 11 – ketvirtajame kėlinyje, ir nulėmė rungtynių baigtį. Klaipėdoje vykusias rungtynes sostinės komanda laimėjo 92:82.

Po antros iš eilės pergalės „Vilnius-MRU“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse tris kėlinius nei viena komanda neturėjo didesnio nei 4 taškų pranašumo. Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, švieslentėje degė lygus rezultatas – 64:64. Tačiau likusią rungtynių dalį kaip iš natų puolime sužaidė svečiai: du tritaškius įmetė D. Bičkauskis, po vieną – Tadas Padegimas bei Antanas Udras – ir vilniečiai nutolo 86:75. Pačioje rungtynių pabaigoje komandos taškus rinko vienodu tempu, tad pergalę šventė vilniečiai.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo daugiau nei trečdalį komandos taškų pelnęs D. Bičkauskis. Gynėjo sąskaitoje – 33 taškai (8/10 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 8 išprovokuotos pražangos ir 42 naudingumo balai. 21 tašką prie pergalės pridėjo Tadas Padegimas, 17 – Remigijus Sugintas, 13 – Antanas Udras.

„Naftos-Universiteto“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė po 15 taškų surinkę Dominikas Matutis (9 rez. perg.) ir Tadas Maželis. 14 taškų – Antano Montrimavičiaus, 12 – Donato Norkaus, 10 – Viktoro Chodosovskio sąskaitoje.

„Zanavyko“ krepšininkams Marijampolėje pavyko išlyginti serijos rezultatą

Šakių „Zanavyko“ komanda Marijampolėje po atkaklios kovos ir pratęsimo 93:88 (19:25; 27:22; 20:9; 11:21; 16:11) palaužė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ krepšininkų pasipriešinimą ir aštuntfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą - 1:1.

„Sūduva-Mantinga“: Žilvinas Kuklierius 15, Matas Sapiega 14 (8 rez. perd.), Simonas Kymantas 13, Audrius Mineikis ir Donatas Sabeckis po 11, Marius Valukonis 10.

„Zanavykas“: Paulius Kleiza 26, Vilius Šumskis 16, Paulius Abramavičius 15, Paulius Beliavičius (11 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Marijus Užupis po 11.