Kovingumą šeimininkai demonstravo iki pat mačo pabaigos – Viny Okouo dvitaškis likus žaisti keturias minutes sumažino skirtumą iki šešių taškų (63:69).

Ignas Vaitkus pridėjo tritaškį, tolimais metimais atsakė ir L. Lekavičius bei Dovydas Giedraitis (76:68). Šeimininkai dar bandė kabintis, tačiau paskutines viltis išsklaidė Lauryno Biručio blokas Justinui Marcinkevičiui.

„Komplimentai Kėdainių komandai, ji turbūt turėjo daugiau noro nei mes. Rungtynės tokios įdomios, pirmoje pusėje dominavo puolimas, antroje pusėje – gynyba. Man nepatiko nusiteikimas.

Taip, gal jaučiasi nuovargis, bet nesinori ieškoti pasiteisinimų, turime su vienoda motyvacija žaisti tiek prieš Kėdainius, tiek prieš „Real“, – kalbėjo K. Maksvytis.

Po dvigubos Eurolygos savaitės į vietinį frontą žalgiriečiai grįžo aukštu tempu – Lukas Lekavičius vien per pirmąjį kėlinį suvertė 16 taškų. Šios ribos jis nebuvo pasiekęs nė viename iš penkių ankstesnių sezono mačų.

Rezultatyviai startavęs L. Lekavičius ryškiausiu žalgiriečiu išliko iki finalinės sirenos – 28 minutės, 21 taškas (4/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovotas, prarastas ir 3 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 išprovokuotos pražangos, viena paties nuobauda bei 25 naudingumo balai.

„Džiugina Lukas, jis mūsų gretose turbūt turėjo daugiausiai motyvacijos. Man pačiam gaila dėl to, jog jis nežaidė paskutinėse Eurolygos rungtynėse, bet malonu, kad žaidėjas užpyksta ir parodo tiek man, tiek visiems kitiems, jog jis vertas žaidimo minučių“, – teigė K. Maksvytis.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuriam suteikė poilsio po dvigubos Eurolygos savaitės. Tuo tarpu Kėdainių ekipa mačui neregistravo Brevino Galloway’aus ir apsirgusio Seano McNeilo.

Neklumpantis „Žalgiris“ laikosi turnyro lentelės viršuje su Vilniaus „Rytu“ (5-0), o „Nevėžis-Optibet“ dalinasi paskutiniąją vietą su Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-5) ir Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (0-6).

Kitą sekmadienį „Žalgiris“ savo arenoje priims Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (4-1), prieš tai penktadienį namuose žais Eurolygos 5-o turo akistatą su „Valencia“ ekipa.

Gedimino Petrausko auklėtiniai savaitgalį vyks į svečius pas Vilniaus „Wolves“ (5-1).