Žalgiriečiai po itin permainingos kovos visgi įrodė savo pranašumą – 94:88 (26:30, 32:16, 18:18, 18:24).

Mačo pabaigoje komandas teskyrė vienas taškas (87:86), tačiau tuomet kertinį sudėtingą tritaškį įskraidino Rokas Jokubaitis.

Įspūdingą pasirodymą nugalėtojų gretose surengė komandos kapitonas Paulius Jankūnas. Veteranas per 28 minutes sumetė viską ir sukaupė 21 tašką (3/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 3/3 baudos), sugriebė 9 atšokusius kamuolius bei surinko net 35 naudingumo balus.

Maža to, Paulius aplenkė Virginijų Sirvydį (5008) rezultatyviausių visų laikų LKL žaidėjų rikiuotėje. P. Jankūnas su 5022 taškais pakilo į penktą poziciją.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai ir abi ekipos nepersistengė gynyboje. Vis tik „Lietkabelis“ pabandė atitrūkti (22:13) ir tik pirmojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ varžovus pristabdė. Galiausiai kauniečiai pradėjo spurtą – 15:0 atkarpa atidarė antrą ketvirtį, kuriame perėmė iniciatyvą ir augino pranašumą. P. Jankūnas rodė lyderystę, buvo rezultatyviausias, atakavo be klaidų ir pataikė 3 tolimus metimus, taip surinkdamas jau 20 naudingumo balų. „Žalgiris“ pirmavo 58:46.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ toliau tvirtai laikė kontrolę savo rankose ir stengėsi neleisti varžovams atgaivinti intrigos. Vis tik ji atgijo, kai ketvirtas kėlinys įpusėjo: baudų išbandymus panevėžiečiai atlaikė, pataikė ir Džordže Gagičius, tad ekipas skyrė jau tik 6 taškai – 76:82.

Svarbius taškus pelnė K. Vinalesas ir Panagiotis Kalaitzakis (82:85), o G. Masiulis pridėjo dvi baudas, palikęs tik taško deficitą, kuomet liko pusantros minutės – 86:87. R. Jokubaitis išgelbėjo „Žalgirio“ ataką (90:86), o techninę pražangą gavęs Nenadas Čanakas padovanojo dar tašką žalgiriečiams. Laikas sparčiai seko. Jis buvo „Žalgirio“ sąjungininkas ir pergalės kauniečiai nebepaleido.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 28 (3/4 tritaškiai, 7 rez. perd., 5 klaidos), Džordže Gagičius 19 (9 atk. kam.), Paulius Valinskas 14 (2/2 tritaškiai, 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 11, Panagiotis Kalaitzakis 8 taškai (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (3/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 3/3 baudos, 9 atk. kam., 35 naudingumo balai), Martinas Gebenas (6/7 dvitaškiai), Lukas Lekavičius ir Patricio Garino po 12, Marius Grigonis 11, Marekas Blaževičius 10 (5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 8 taškai.

Šalies čempionai Panevėžyje buvo priversti žaisti ne tik be amerikiečio Nigelio Hayeso, kuriam nustatytas teigiamas COVID-19 testo rezultatas, bet ir be Augustine'o Rubito, Joffrey Lauvergne'o bei Artūro Milaknio.

Kauniečiai ir panevėžiečiai šį sezoną LKL pirmenybėse buvo pasidalinę po pergalę (82:77 ir 61:72), bet Karaliaus Mindaugo taurės finale viršų paėmė žaliai-balti (76:69).

Primename, kad šį ketvirtadienį „Žalgirio“ krepšininkai baigs savo pasirodymą Eurolygoje – jiems teliko mačas su Atėnų „Panathinaikos“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (165)