Kiek anksčiau Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipai pralaimėjęs (75:81) Stambulo „Galatasaray“ klubas suteikė puikų šansą „Neptūnui“ pakilti į grupės viršūnę. „Neptūnui“ tereikėjo iškovoti pergalę prieš AEK ekipą.

Trečiame kėlinyje atrodė, kad „Neptūnui“ būtent tai ir pavyks padaryti. Danielio Ewingo ir Harvey Granto vedami klaipėdiečiai surengė 13:2 spurtą ir išsiveržė 16-os taškų persvara (58:42).

Visgi tada atsigavo AEK komandos lyderis Loukas Mavrokefalidis – jis pelnė 12 taškų ir lemiamo ketvirčio pradžioje iš „Neptūno“ pranašumo liko tik 5 taškai (60:55).

Ketvirtame kėlinyje po Marco Carterio šešių taškų bei L. Mavrokefalidžio tritaškio AEK po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (70:67).

Lemiamomis sekundėmis „Neptūnas“ pradėjo „pražangų žaidimą“, tačiau sėkmingai baudų metimus sumetę šeimininkai iškovojo jiems jau nieko nebelėmusią pergalę (75:71).

„Neptūnas“ LAST-32 etape žais J grupėje. Uostamiesčio ekipa žino kol kas tik vieną varžovą etape, tai – Salonikų „Aris“ komanda.

Kiti galimi varžovai – Eurolygoje rungtyniavusios Limožo CSP arba Milano „Emporio Armani“ bei B grupėje dėl paskutinio kelialapio besikaunantys Le Mano „Sarthe Basket“ arba Berlyno ALBA.

AEK: Loukas Mavrokefalidis 27 (9 atk. kam., 28 naud. bal.), Marcas Carteris 10, Malikas Hairstonas 9 taškai.

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 22 (9 rez. perd.), Martynas Mažeika ir Donatas Zavackas po 11, Harvey Grantas 9 taškai.