„Warriors“ išvykoje 140:137 (36:39, 48:32, 36:31, 20:35) palaužė Jutos „Jazz“ (26-30).

K. Thomsonas nugalėtojams surinko 35 taškus, pataikydamas 7 tritaškius iš 13. Jis tapo vos šeštuoju „Warriors“ žaidėju istorijoje, perkopusiu 15 tūkstančių pelnytų taškų ribą.

34-ejų krepšininkas paskutinį kartą rungtynes ant atsarginių žaidėjų suolelio pradėjo 2012 m. sezone.

„Tai sudėtingas sezonas jam ir mums. Jam nelengva padaryti tai, ką galėdavo prieš penkerius ar šešerius metus. Manau, kad tai bus geras balansas, kuris leis tiek Klay, tiek komandai rodyti geriausią žaidimą“, – sakė „Warriors“ treneris Steve’as Kerras, kuriam tai buvo 500-oji pergalė treniruojant klubą.

Kartu jis pripažino, kad K. Thompsonas nebuvo sužavėtas šiuo sprendimu.

„Gali padaryti du dalykus – raukytis arba išeiti ir sureaguoti. Manau, kad pastarasis dalykas man pavyko puikiai“, – po mačo kalbėjo pats krepšininkas.

„Warriors“ ekipa ketvirto kėlinio pradžioje turėjo 18 taškų pranašumą, tačiau Lauri Markkaneno ir Colino Sextono įkvėpti šeimininkai spurtavo 13:2 ir pradėjus tiksėti paskutinei minutei komandas jau teskyrė taškas (138:137).

L. Markkanenas prametė tritaškį, galėjusį išvesti „Jazz“ į priekį, o Stephenas Curry realizavo baudų metimus, likus 2,4 sekundėms. Per likusį laiką šeimininkai dar susikūrė gerą progą metimui, bet ir C. Sextono šūvis iš toli skriejo pro šalį.

„Warriors“: K. Thompsonas 35 (7/13 trit.), D. Greenas 23, A. Wigginsas 19, S. Curry 16 (10 rez. perd.), B. Podziemski 13 (8 rez. perd., 6 atk. kam.).

„Jazz“: C. Sextonas 35 (9 rez. perd.), K. George’as 33, L. Markkanenas 20 (14 atk. kam.), J. Collinsas 18 (13 atk. kam.), J. Clarksonas 13 (9 rez. perd.).

Kitame mače Minesotos „Timberwolves“ (39-16) sužaidė kosminį kėlinį ir sutrypė varžovus NBA pirmenybėse.

Vakarų konferencijos lyderiai išvykoje 128:91 (44:14, 22:37, 33:25, 29:15) nepaliko vilčių Portlando „Trail Blazers“ (15-39).

Svečiai pirmąjį kėlinį laimėjo net 44:14. „Blazers“ kiek vėliau dar bandė kabintis į nubėgusius varžovus ir buvo priartėję iki dešimties taškų skirtumo (63:73), bet „Timberwolves“ spurtavo 14:4 ir nubraukė bet kokias Portlando krepšininkų viltis.

„Timberwolves“: A. Edwardsas 34, K. Townsas 23, J. McDanielsas 18, M. Conley ir M. Morrisas po 12, R. Gobertas 11 (12 atk. kam.), N. Reidas 10.