Kauniečiai kol kas antrame varžybų etape yra iškovoję tris pergales ir patyrę keturis pralaimėjimus. Bambergo ekipa yra absoliuti grupės autsaiderė - septynios nesėkmės iš tiek pat galimų.

„Žalgiris“ pagaliau nutraukė nelemtą net 23-ijų pralaimėjimų iš eilės svečiuose Eurolygos TOP-16 etape seriją, kuri tęsėsi nuo 2004-ų metų.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas: Oliveris Lafayette‘as, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius mačą pradėjo sėkmingai ir iš karto atitrūko 2:7. Po dvitaškį pataikė T. Dardenas, P. Jankūnas, o iš toli įmetė M. Popovičius. 2-ą minutę D. Lavrinovičius metimu iš po krepšio su pražanga padidino mūsiškių persvarą iki 5 taškų (5:10). M. Popovičius antru savo tritaškiu dar labiau atitolino „Žalgirį“ - 7:13.

Po Antono Gavelo tritaškio ir Danielio Schmidto dvitaškio Bambergo krepšininkai išlygino rezultatą 17:17. Toliau vyko lygi kova, nuolat nežymiai pirmaujant „Žalgiriui“ (20:23). Tokia persvara ir baigėsi pirmas kėlinys.

Antras ketvirtis prasidėjo Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškiu (20:26), tačiau aikštės šeimininkai greit priartėjo - 25:26. Dar viena tolima K. Lavrinovičiaus „bomba“ grąžino didesnę persvarą kauniečiams (25:29). 15-ą minutę „Brose Baskets“ ekipa pirmą kartą šiame mače persvėrė santykį 31:29. Netrukus Bambergo klubas jau pirmavo 5 taškų skirtumu 34:29 (17 min.). Laimė, D. Lavrinovičiaus, M. Popovičiaus ir Ado Juškevičiaus pastangomis kauniečiai išlygino rezultatą (35:35, atkarpa - 1:6). Rimantas Kaukėnas trim baudomis sugrąžino iniciatyvą mūsiškiams - 35:38 (atkarpa - 1:9). Po 20 minučių kovos kauniečiai pirmavo - 36:38.

Trečias ketvirtis prasidėjo abipusėmis klaidomis ir netaikliais metimais. Po trijų minučių chaoso 4 taškus iš eilės pelnė aikštės šeimininkai - 40:38. P. Jankūnas metimu su pražanga persvėrė santykį (40:41). Tolesnė rungtynių atkarpa vyko nerezultatyviai, o rezultatas keitėsi pamažu (47:47, 28 min.). Tada varžovų techninę pražangą „Žalgiris“ pavertė 5 taškais ir kiek atitrūko - 47:52. Netrukus po R. Kaukėno dvitaškio mūsiškiai vėl pirmavo didžiausiu - 6 taškų skirtumu, bet „Brose Baskets“ ekipa tritaškiu priartėjo - 52:55. Dar vienas aikštės šeimininkų tolimas metimas ir po 30 minučių mūšio „Žalgiris“ išsaugojo tik dviejų taškų pranašumą - 55:57.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo R. Kaukėno tritaškiu - 55:60. Abiejų komandų krepšininkai apsikeitė taškais - 59:62. Tada vėl aikštėje prasidėjo ir kurį laiką tvyrojo chaosas, kurį nutraukė tik K. Lavrinovičiaus ir T. Dardeno tritaškiai - 61:68. Po dar vieno K. Lavrinovičiaus taiklaus tolimo „šūvio“ „Žalgiris“ įgijo rekordinę - 10 taškų persvarą - 61:71. Deja, priešininkai tuoj pat atsakė atkarpa 5:0 (66:71). Bambergo klubas įsibėgėjo ir likus 2:16 min. sumažino atsilikimą iki minimumo - 72:73 (atkarpa - 11:2). Šiuo metu labai svarbų tritaškį pataikė O. Lafayette‘as, kuris pelnė tik savo pirmus taškus šiose rungtynėse (72:76).

Tačiau kitoje atakoje prametę kauniečiai ne tik prasižengė, bet dar ir užsidirbo techninę pražangą (K. Lavrinovičius). Varžovai šia dovana pasinaudojo, pataikė 4 baudos metimus, išlygino rezultatą 76:76 bei išsaugojo kamuolį savo rankose (likus 55 sek.). „Žalgiris“ perėmė kamuolį, bet K. Lavrinovičius pažaidė dvigubo varymo taisyklę. Sharrodas Fordas nepataikė, o kauniečiams liko 22 sek. atakai. Varžovai ją sustabdė pražanga (likus 6 sek.). Deja, po R. Kaukėno metimo kamuolys buvo numuštas nuo lanko - pratęsimas (76:76).

Nors papildomos 5 minutės prasidėjo varžovų taikliomis baudomis (78:76), 7 taškais iš eilės atsakė „Žalgiris“: M. Popovičius pataikė tritaškį ir dvitaškį, o Mario Delašas ir Robertas Javtokas - po vieną baudą (78:83). Sh. Fordas bauda ir tritaškiu vėl priartino Bambergo ekipą - 82:83. Netrukus A. Gavelas metimu su pražanga išvedė šeimininkus į priekį (85:83), bet taikliomis baudomis atsakė ir K. Lavrinovičius (85:85). Kitoje atakoje „Žalgiris“ vėl pražangomis sulaikė A. Gravelą (87:85). Paskutinei mūsiškių atakai liko 15 sek., ji klostėsi nesklandžiai, bet paskutinę akimirką tritaškį metantį M. Popovičių neleistinai sustabdė varžovas. Kroatas stojo mesti trijų baudų metimų ir šaltakraujiškai išplėšė pergalę „Žalgiriui“ - 88:87.

Rezultatas:

„Brose Baskets“ - „Žalgiris“ - 87:88 (20:23, 16:15, 19:19, 21:19, 11:12), - po pratęsimo.

„Brose Baskets“: Antonas Gavelis 25 (4/7 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 14/16 baudos), Sharrodas Fordas 20 (5 atk. kam., 4/4 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 3/4 baudos), Philippas Neumannas 13 (5/5 dvitaškiai, 3/4 baudos), Casey Jacobsenas 11 (1/2 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai), Maikas Zirbesas ir Jamesas Andrew Ogilvy po 4, Johnas Goldsberry (6 rez. perdav.) ir Boštjanas Nachbaras (0/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/4 baudos) po 3, Karstenas Tadda ir Danielis Schmidtas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 21 (3/3 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 6/7 baudos), Kšyštofas Lavrinovičius 16 (1/2 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Rimantas Kaukėnas 14 (6 atk. kam., 2/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 7/7 baudos), Darjušas Lavrinovičius 11 (6 klaid., 4/4 dvitaškiai, 3/3 baudos), Tremmellas Dardenas 7 (5 atk. kam., 1/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Oliveris Lafayette‘as 6 (6 rez. perdav., 0/3 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 3/4 baudos), Paulius Jankūnas 5 (4 atk. kam., 2/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/1 baudos), Mario Delašas 3 (1/1 dvitaškiai, 1/2 baudos), Mindaugas Kuzminskas (3 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) ir Adas Juškevičius (1/1 dvitaškiai) po 2, Robertas Javtokas 1 taškas (11:50 min., 2 atk. kam., 1/2 baudos). Vytenis Lipkevičius 0 taškų (0:11 sek.).