D. Motiejūno atstovaujamas „Monaco“ klubas namuose 97:86 (26:33, 27:16, 19:21, 25:16) palaužė Tel Avivo „Maccabi“. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių „Monaco“ triumfavo 3-2.

Pusfinalyje „Monaco“ žais su Pirėjo „Olympiakos“ komanda, kuri antradienį ketvirtfinalyje eliminavo Stambulo „Fenerbahče“.

D. Motiejūnas lemiamose rungtynėse per 20 minučių pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 5 naudingumo balus.

Rezultatyviose rungtynėse nugalėtojus į priekį pasikeisdami vedė Mike'as Jamesas ir Jordanas Loydas, pelnę po 21 tašką. Čiurną susižeidęs, bet rungtynes tęsti galėjęs M. Jamesas visus savo taškus pelnė per pirmuosius du kėlinius.

Pirmąją ketvirtfinalio serijos akistatą laimėjo „Maccabi“ (79:67), bet „Monaco“ iškovojo pergales 86:74 ir 83:78 bei persvėrė serijos rezultatą. Paskutiniajame mače „Maccabi“ išplėšė lemiamas rungtynes triuškindami prancūzus 104:69.

„Monaco“ dalyvauja Eurolygoje tik antrąjį sezoną. Prieš dvejus metus komanda laimėjo Europos taurę, praėjusį sezoną debiutavo Eurolygoje ir pasiekė atkrintamąsias. „Maccabi“ ekipa finalo ketverte paskutinį kartą žaidė 2014 metais, kai tapo čempione.

„Maccabi“: Wade’as Baldwinas 27, Lorenzo Brownas ir Jarrellas Martinas po 12, Darrunas Hilliardas ir Johnas DiBartolomeo po 10, Bonzie Colsonas 8.

„AS Monaco“: Mike’as Jamesas ir Jordanas Loydas po 21, Chima Moneke ir Donta Hallas (6 atk. kam.) po 10, Elie Okobo (6 rez. per.), Alpha Diallo ir Yakuba Ouattara po 9.

Mike'as Jamesas

D. Motiejūnas pelnė pirmuosius rungtynių taškus, bet itin rezultatyviu žaidimu pažymėto pirmojo kėlinio viduryje į priekį 18:17 veržėsi Tel Avivo komanda.

Mike'as Jamesas vien pirmajame kėlinyje pelnė 11 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau Monako komanda atsiliko 26:33.

Saša Obradovičiaus auklėtiniai perlaužė rungtynes antrojo kėlinio pradžioje: jie pradėjo ketvirtį įspūdingu spurtu 15:0 ir persvėrė rezultatą 41:33.

Netrukus Wade'o Baldwino pastangos leido „Maccabi“ spurtuoti 14:4 bei sugrįžti į priekį 47:45, bet į pertrauką krepšininkai išėjo Monako klubui pirmaujant 53:49.

Trečiajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką. Nors vienu metu „Monaco“ pirmavo 59:52, W. Baldwinas jau trečiojo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą 64:63.

„Maccabi“ vis dar turėjo pranašumą (79:76) ir ketvirtojo kėlinio viduryje, bet tuomet „Monaco“ įjungė aukščiausią pavarą. Prancūzai svarbiu metu spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį 86:79.

Likus žaisti 3 minutes Alexas Poythressas sumažino „Maccabi“ atsilikimą 81:86, bet svarbiu dvitaškiu atsakė Donta Hallas (88:81), o persvarą netrukus padidino ir Chima Moneke (90:82).

Likus žaisti 2 minutes Wade'as Baldwinas dar smeigė tritaškį (85:90), tačiau lemiamu metu „Monaco“ apsigynė, Ellie Okobo pelnė 4 taškus iš eilės (94:85), o po netaiklaus Darruno Hilliardo tritaškio prasidėjus paskutinei minutei „Monaco“ pergalę užtikrino Donta Hallo dvitaškis.