Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išlygino serijos rezultatą 1-1, o trečiasis mažojo finalo susitikimas sekmadienį grįš į Palangą.

Įnirtinga kova Marijampolėje prasidėjo nuo išmesto ginčo kamuolio ir pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų.

Trečiajame ketvirtyje, Amando Urkio pastangomis, „Olimpui“ pavyko neleisti varžovams nutolti ir dvikovos nugalėtojas sprendėsi lemiamomis akimirkomis.

Ilgą laiką marijampoliečius besiviję svečiai likus pusantros minutės iki mačo pabaigos išsiveržė į priekį (80:78), tačiau likus minutei Giedrius Bergaudas baudų metimais išlygino rezultatą (80:80).

Kitoje atakoje Marius Runkauskas suklydo, o likus 26 sekundėms Dominykas Domarkas vėl išvedė „Sūduvą-Mantingą“ į priekį (82:80).

Po svečių pasitarimo Šarūnas Valunta privertė priešininkus pažeisti taisykles. Prie baudų metimų linijos stojęs įžaidėjas pataikė pirmąją baudą (81:82), bet prametęs antrąją sugriebė kamuolį puolime ir atakavo netiksliai.

Iškart prasižengęs „Olimpas“ išsaugojo 3,4 sekundės ir prie baudų metimų linijos nusiuntė Domantą Vilį, kuris smeigė pirmąją baudą (83:81), prametė antrąją, o Urkio metimas per pusę aikštės skriejo pro šalį.

Marijampoliečiams Vytautas Šulskis per 31 minutę pelnė 15 taškų (7/10 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Šeimininkų įžaidėjas Domarkas per 37 minutes pridėjo 16 taškų (8/14 dvit., 0/4 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 efektyvumo balų.

Pajūrio ekipos puolėjo Urkio sąskaitoje per 39 minutes buvo 25 taškai (6/8 dvit., 4/8 trit., 1/1 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 25 naudingumo balai.

Palangiškių lyderis Julius Kazakauskas šį mačą praleido dėl traumos. „Sūduva-Mantinga“ pirmajame kėlinyje taip pat neteko Žygimanto Šimonio.

„Sūduva-Mantinga“: Dominykas Domarkas 16 (8/14 dvit., 6 atk. kam.), Vytautas Šulskis 15 (7/10 dvit.), Domantas Vilys 11 (4 rez. perd.), Paulius Beliavičius 10 (2/5 trit.), Justas Nausėdas (8 atk. kam.) ir Giedrius Bergaudas (5/6 baud., 6 atk. kam.) po 9, Egidijus Dimša 7 (5/6 baud.).

„Olimpas“: Amandas Urkis 25 (6/8 dvit., 4/8 trit., 5 atk. kam., 25 naud.), Karolis Guščikas 14 (7/11 dvit., 7 atk. kam., 3 blok.), Marius Runkauskas 13 (5 atk. kam.), Robert Subotkevič 10, Šarūnas Valunta 9 (2/7 dvit., 5/6 baud., 10 rez. perd.).