Čempionai dvikovą pradėjo galingai nusiteikę ir po pirmų 10 minučių trūktelėjo į priekį - 32:24. Visiškai kitoks buvo antras kėlinys: MRU dažnai strigo šiauliečių gynybos gniaužtuose ir į didžiąją pertrauką iškeliavo atsilikdami 5 taškais - 43:48.

Po atokvėpio aikštės šeimininkai jau atrodė kur kas geriau ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas - 65:59.

Ketvirtame kėlinyje ŠU susikrovė dviženklę taškų persvarą ir jau pergalės iš rankų nepaleido.

MRU gretose vėl rezultatyviausias buvo Gediminas Orelikas, pelnęs 23 taškus (8 atk. kam.), Paulius Dambrauskas įmetė 20 taškų, Edvinas Jezukevičius - 12, Dovis Bičkauskis ir Antanas Udras - po 9 taškus.

ŠU komandą tempė 19 taškų pelnęs Modestas Kumpys, Rokas Giedraitis surinko 16 taškų, Arvydas Gydra - 13.

MRU turėjo gerokai daugiau šansų pataisyti savo netaiklius metimus - jie po krepšiais kamuolį atkovojo 46 kartus, o ŠU - tik 24 kartus.

„Antrame kėlinyje buvome įkritę į duobę, tačiau atsigavome ir čempioniškai baigėme rungtynes. Džiugu, kad vyrai suprato rungtynių svarbą ir kovėsi negailėdami jėgų. ŠU į Vilnių atvyko galingos sudėties, pasistiprinę „Šiaulių“ komandos žaidėjais. Šiauliečiai LSKL pirmenybėse - tarp lyderių. Jie gali patekti į finalo ketvertą ir mums buvo svarbu juos nugalėti. Kol kas mums sekasi puikiai - iš šešerių rungtynių iškovotos šešios pergalės. Jaučiamės vis tvirčiau, tačiau jokiu būdu negalime atsipalaiduoti“, - situaciją komentavo MRU komandos vadovas ir antrasis treneris Vytautas Poteliūnas.

MRU ekipa (6 pergalės, 0 pralaimėjimų) LSKL turnyro lentelėje žengia antra, ŠU komanda (3 pergalės, 3 pralaimėjimai) – penkta.

VDU nugalėjo VU ekipą

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai Vilniuje vykusioje dvikovoje 14 taškų skirtumu - 105:91 (26:27, 22:18, 25:25, 32:21) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) komandą.

Savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę vilniečiai tris kėlinius atkakliai priešinosi VDU komandai, tačiau lemiamame ketvirtyje neatlaikė rungtynių tempo ir buvo priversti susitaikyti su pralaimėjimu.

VDU gretose 22 taškus pelnė Tomas Dimša, 18 taškų (8 atk. kam.) įmetė Vaidas Čepukaitis, po 15 - Vytenis Čižauskas ir Tauras Jogėla, po 10 - Vaidas Kariniauskas ir Rolandas Jakštas.

VU gretose nesulaikomas buvo Laurynas Jacevičius, pelnęs 30 taškų (7 rez. perdav., 5 atk. kam.), Karolis Brusokas surinko 20 taškų (12 atk. kam.), Kostas Jonuška - 17, Karolis Ražukas - 13 tšk.

VDU ekipa (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) turnyro lentelėje žengia trečia, VU (1 pergalė, 5 pralaimėjimai) - septinta.

„Man nepatiko žaidimas, kadangi nebuvo gynybos. Žaidėjai vadovavosi tokiu principu: „meskite mums kiek norite, tačiau mes įmesime daugiau“. Tai negerai. Norisi ne individualių veiksmų demonstravimo, o komandinio žaidimo. Galėjo žaidėjai daugiau dalintis kamuoliu ir pelnyti lengvesnius taškus“, - iškart po rungtynių kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VU komandos treneris Rimantas Kaminskas po rungtynių nebuvo pernelyg nusiminęs, tačiau pripažino, kad norisi pagaliau išbristi iš pralaimėjimų liūno.

„Vis šiek tiek pritrūksta. Tris kėlinius žaidėme vyriškai, atkakliai priešinomės galingai VDU komandai, tačiau ketvirtame kėlinyje pristigome jėgų. Nesmagu, kad pralaimėjome. Kita vertus, kai aš pamačiau, kokie VDU krepšininkai atvyko į Vilnių, supratau, kad bus labai sunku. Jei jau mes būtume nugalėję tokią VDU komandą, tai galėtume mąstyti apie LKL rungtynes“, - pabrėžė R. Kaminskas.

KU įsibėgėja - iškovota trečia iš eilės pergalė

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai iškovojo trečią iš eilės pergalę. Šįkart Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Vilniuje 14 taškų skirtumu - 93:79 (24:20, 27:27, 23:21, 19:11) nugalėjo vietos Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ekipą.

Rungtynių pradžia buvo permaininga - iš pradžių pirmavo klaipėdiečiai 6:2, 13:9, tačiau antrame kėlinyje rezultatą persvėrė aikštės šeimininkai - 29:27, 37:32.

Tai vienos, tai kitos ekipos naudai kova virė iki 26 rungtynių minutės, tačiau tuomet klaipėdiečiai įjungė aukštesnę pavarą ir vienu metu atsiplėšė 17 taškų skirtumu - 91:74.

KU komandą į pergalę vedė Viktoras Chodosovskis, pelnęs 19 taškų (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Valentas Tarolis įmetė 14 taškų, Marius Grigaitis ir Donatas Norkus (9 atk. kam.) - po 12, Linas Januška - 11.

LEU gretose išsiskyrė Algirdas Palaima, pelnęs 18 taškų (8 atk. kam.), Darius Tarvydas surinko 13, Vilius Šermokas ir Deividas Kumelis - po 11 taškų.

Pajūrio atstovai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (44:38), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (26:17) ir rečiau klydo (13:21).

„Gerai sužaidėme ir laimėjome. Pergalė yra pergalė. Po laimėtų rungtynių negali peikti savo komandos narių. Daviau visiems pažaisti, galėjo pasireikšti ir jaunimas. Dabar mums svarbu kitą savaitę namuose nugalėti Šiaulių universitetą. Manau, kad jie mūsų pagrindiniai varžovai, kovojant dėl ketvirtos LSKL turnyro lentelės pozicijos“, - iškart po rungtynių sakė KU treneris Rytis Vaišvila.

Po šios pergalės KU (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) pakilo į ketvirtą LSKL vietą, o LEU (2 pergalės, 5 pralaimėjimai) žengia septinti.

Kauno derbyje - solidi LSU pergalė

Kauno komandų - Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) derbį dviženkle taškų persvara 85:68 (27:17, 19:11, 26:24, 13:16) laimėjo svečių teisėmis rungtyniavę Edo Nickaus auklėtiniai. LSU komandai, kuri kol kas čempionate pirmauja, tai buvo buvo šešta pergalė iš septynių galimų.

Tiesa, LSU yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau už MRU ekipą, todėl ir žengia laipteliu aukščiau.

KTU situacija visai kitokia - jie iš šešių rungtynių pergalę šventė vos kartą ir LSKL turnyro lentelėje žengia paskutiniai - devinti.

Nenuostabu, kad LSU dvikovoje su KTU jau per pirmą kėlinį susikrovė dviženklę taškų persvarą - 27:17 ir akivaizdžiai kontroliavo rungtynių eigą.

LSU gretose išsiskyrė Žygimantas Skučas, pelnęs 22 taškus (7 atk. kam.), Edvinas Alunderis įmetė 20 taškų (8 atk. kam.), Taurantas Tamošiūnas - 14, Šarūnas Beniušis - 12 taškų.

KTU gretose dviženklį taškų skaičių surinko trys krepšininkai: Matas Edgaras Staniukaitis (18), Renaldas Simanavičius (13) ir Nerijus Barasukas (10).

Merginų grupės vienvaldės lyderės - LSU

LSKL merginų čempionate vienintelė šį sezoną nesuklupusi lieka Lietuvos sporto universiteto (LSU) komanda. Ketvirto turo rungtynėse pralaimėjimą patyrė iki tol lydere buvusi Klaipėdos universiteto (KU) ekipa ir šį sezoną vien pralaimėjimais žingsniuojanti čempionių - Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) merginų komanda.

KU neatsilaikė prieš MRU

Iki tol triuškinamais rezultatais pergales skynusios Klaipėdos universiteto (KU) merginos buvo pamokytos Vilniuje. Jas po permainingos kovos rezultatu 72:56 (8:14, 20:17, 21:12, 23:13) nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) merginos.

Pajūrio atstovės rungtynes pradėjo gerai - 12:3 ir nuolat pirmavo iki 22 rungtynių minutės. Vėliau iniciatyvą į savo rankas perėmė ir dviženklę taškų persvarą susikrovė aikštės šeimininkės.

MRU komandą į pergalę vedė Ieva Šinkutė, surinkusi 23 taškus, Rita Žilinskaitė pelnė 13 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Ieva Prėskienytė - 12, Milda Šukytė - 10.

Klaipėdietėms Gabrielė Gutkauskaitė pelnė 21, Eglė Šikšniūtė - 12, Roberta Mizgerytė - 10 taškų.

KTU nugalėjo VDU

Pirmą pergalę šio sezono LSKL merginų čempionate iškovojo Kauno technologijos (KTU) universiteto krepšininkės. Jos savo žiūrovų akivaizdoje 20 taškų skirtumu - 82:62 (20:12, 13:19, 17:17, 32:14) įveikė ne bet ką, o čempiones - VDU studentes.

KTU jau 13 rungtynių minutę trūktelėjo į priekį - 28:14, tačiau VDU merginos po šio šalto dušo sugebėjo atsitiesti ir prieš lemiamą ketvirtį KTU pranašumas bebuvo vos 2 taškai - 50:48.

KTU merginos parodė tikrą kovotojų charakterį - ketvirtą kėlinį sužaidė idealiai ir šventė užtikrintą pergalę.

KTU gretose išsiskyrė Laura Želnytė, pelniusi 26 taškus, Akvilė Baronėnaitė įmetė 23 taškus (11 atk. kam.), Justina Razukevičiūtė - 13 taškų.

VDU gretose dviženklį taškų skaičių surinko 4 krepšininkės: Eglė Tarasevičiūtė (16 tšk., 12 atk. kam.), Ieva Stankevičiūtė (14), Gintarė Jasiunskaitė (12) ir Aneta Pulpanovas (11).

LSU be gailesčio sutriuškino VU

Lengviausiai pergalę iškovojo Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovės. Jos net 40 taškų skirtumu - 80:40 (20:9, 16:10, 25:4, 19:17) sutriuškino Vilniaus universiteto (VU)studentes.

LSU nuo pat susitikimo pradžios su VU komanda žaidė lyg katė su pele - iškart išsiveržė į priekį 18:2 ir vėliau akivaizdžiai demonstravo kur kas aukštesnį meistriškumo lygį.

LSU gretose po 11 taškų pelnė Gerda Tamašauskaitė, Gabrielė Vaičekauskaitė ir Eglė Vitkutė, po 9 taškus surinko Alma Lekevičiūtė, Laura Svarytė (12 atk. kam.) ir Giedrė Račiulaitytė.

VU komandai 18 taškų pelnė Gabrielė Garlaitė, 7 - Miglė Kurpytė. Kitų krepšininkių indėlis buvo labai menkas.

Merginų čempionato turnyro lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):