Vilnietės pirmavo nuo pirmosios mačo minutės, tačiau per pirmuosius du kėlinius jų persvara nebuvo labai didelė, o antrame ketvirtyje „Rūta“ buvo priartėjusi vieno metimo atstumu – 23:25. Lemiamą persvarą „Kibirkštis-Tichė-IKI“ įgijo tik baigiantis trečiam ketvirčiui – 56:40.

„Kibirkštis-Tichė-IKI“: Gintarė Petronytė 23 (16 atk. kam.), Kristina Vengrytė 18, Laima Rickevičiūtė 14 taškų.

„Rūta“: Sandra Baliutavičiūtė 16, Volha Ziuzkova 15, Lidija Panasiuk 13 taškų.

Tadas Stankevičius, „Kibirkšties-Tichės-IKI” vyriausiasis treneris:

„Žaidėjos stengėsi įgyvendinti užduotis – kažkas pavyko, kažkas – ne. Pradžioje žaidimą, manau, veikė starto jaudulys, nežaidėme taip, kaip galime. Viena priežasčių - dviejų savaičių pertrauka. Nors žaidėme draugiškas rungtynes, tačiau jos neatstojo varžybų. Norėčiau pagirti ir varžoves – „Rūtos“ krepšininkės tikrai šaunuolės, kovėsi iš visų jėgų, matosi, kad jos kupinos gerų emocijų po sėkmingai įveikto ketvirtfinalio barjero“.

Arūnas Kačerauskas, „Rūtos” vyriausiasis treneris: „Daugiau kaip du kėlinius bandėme priešintis, bet vėliau žaidėjos, sakyčiau, pasiklydo puolime. Neleistinai klydo, pasimetė... Negalėjome vienas prieš vieną apsiginti prieš G. Petronytę, reikėjo pagalbos, bet jos trūko. Kalbėsime su merginomis, kodėl taip gynėmės. Namuose bandysime žaisti kitaip“.

Pusfinalyje komandos varžysis iki dviejų pergalių.

„Kibirkštis-Tichė-IKI“ ir „Rūta“ antrąsias rungtynes Šiauliuose žais balandžio 10 d. Šią dvikovą galėsite stebėti tiesiogiai internetu portaluose www.delfi.lt ir www.lmkl.lt. Jeigu reikės santykius aiškintis trečiajame mače, komandos kausis balandžio 12 d. Vilniuje.

„VIČI-Aistės“ įveikė „Sirenas“

Kauno „VIČI-Aistės“ pergale pradėjo LMKL čempionato pusfinalį. Titulą ginančios kaunietės savo aikštėje gana užtikrintai 69:54 (25:6, 14:17, 11:17, 19:14) nugalėjo Kauno rajono „Sirenas“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

„VIČI-Aisčių“ pranašumas nekėlė abejonių nuo rungtynių pradžios. Sužaidus vos keturias minutes, aikštelės šeimininkių persvara tapo dviženkle - 12:2. Po Mantės Kvederavičiūtės tritaškio skirtumas išaugos iki 15 taškų (19:4), o „Sirenų“ treneris Linas Šalkus paprašė minutės pertraukėlės. Kėlinuko pabaigoje Aija Putnina pelnė dvitaškį ir privertė prasižengti Kristiną Alminaitę - 25:6.

Antrame ketvirtyje žaidimas išsilygino. Po trijų minučių „VIČI-Aistės“ pirmavo 23 taškų pranašumu, tačiau aktyviai varžovių atakas stabdžiusios kaunietės surinko penkias komandines pražangas, o „Sirenos“ taškus ėmė rinkti baudų metimais. Ketvirčio viduryje Kauno rajono krepšininkės pasinaudojo stabtelėjusiu „VIČI-Aisčių“ puolimu ir sumažino atsilikimą iki 16 taškų, kuris išliko nepakitęs iki didžiosios pertraukos - 39:23.

Po Eglės Sarapaitės dvitaškio antrąją trečio kėlinio minutę skirtumas sumažėjo iki 14 taškų - 41:27. Suaktyvinusios gynybą „VIČI-Aistės“ viduryje atstatė 20 taškų pranašumą, tačiau per likusias keturias minutes kaunietės atsipalaidavo, ėmė klysti paprastose situacijose ir nepelnė nė taško. Po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tritaškio komandas skyrė 13 taškų (50:37), o likus vos 0,3 sekundės Erika Liutkutė galėjo sumažinti atsilikimą iki 9 taškų, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą - 50:40.

Ketvirtame kėlinyje Vaida Sipavičiūtė įmetė net dešimt taškų iš eilės ir labiausiai prisidėjo prie to, kad jo viduryje „VIČI-Aisčių“ pranašumas padidėtų iki 16 taškų - 62:46. Courtnay Pilypaitis pataikė abu baudų metimus, po kurių „VIČI-Aistės“ pirmavo jau 69:50. Per likusias dvi minutes taškus rinko tik „Sirenos“ - 69:54.

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis pelnė 14, T. Likhtarovič ir V. Sipavičiūtė - po 12 taškų.

„Sirenoms“ K. Alminaitė surinko 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, E. Tarasevičiūtė pridėjo 12, E. Sarapaitė - 11 taškų.

Mantas Šernius: „Džiaugiuosi, kad išliekame ta komanda, kuri pradeda gerai rungtynes, agresyviai dirba tiek gynyboje, tiek puolime. Tai mums leidžia pelnyti lengvų taškų. Tačiau esu nusivylęs nusiteikimu kituose kėlinukuose. Kai kas šiose rungtynėse pavyko, kai kas - ne. Turime dar vieną dieną iki kitų rungtynių, per ją stengsimės išsiaiškinti mūsų klaidas ir jų nekartoti“.

Linas Šalkus: „Yra dvi skirtingo lygio komandos: „Eurolygos“ ir mes - debiutantės. Esu patenkintas komandos žaidimu, nes gynyboje sužaidėme tikrai gerai, o puolime prieš aukšto lygio varžoves žaisti sunku, reikia didelio meistriškumo“.

„VIČI-Aistės“ ir „Sirenos“ antrąsias serijos rungtynes žais balandžio 7 d., šeštadienį, Garliavoje, o jeigu prireiktų trečiojo mačo, jis būtų žaidžiamas balandžio 10 d., antradienį, vėl Kaune.