„Kibirkšties-VIČI“ komanda buvo nusiteikusi nejuokauti ir nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą. Po pirmų 10 minučių žaidimo sostinės krepšininkės pirmavo jau 14 taškų skirtumu (27:13). Tiesa, iki didžiosios pertraukos šiaulietės sugebėjo dviem taškais sumažinti atsilikimą (38:26).

Trečio kėlinio metu išvykoje žaidusios „Kibirkšties-VIČI“ merginos padidino savo pranašumą iki 23 taškų (54:31). Ketvirtą ketvirtį sostinės krepšininkės pradėjo spurtu 11:0 ir rungtynių baigtis tapo aiški. „Kibirkšties-VIČI“ komanda šventė pergalę 32 taško skirtumu (80:48).

„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės šiame mače suklydo 15 kartų, kai šiaulietės kamuolį prarado net 35 kartus.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje debiutavusi 168 cm ūgio įžaidėja A. Širšinaitytė per 9 minutes pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Eglė Šniokaitė. Komandos kapitonė per 32 minutes pelnė 24 taškus (9/13 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 6/6 baudos), perėmė 7 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas.

Daugilė Šarauskaitė pelnė 15 taškų (6/12 dvitaškiai, 11 atk. kam., 3 blk.), Nyshia Hammonds – 14 (6/13 dvitaškiai, 6 atk. kam., 4 rez. per.), Vitalija Kaminskytė – 8 (9 atk. kam., 4 rez. per.), Vita Žilinskaitė (8 atk. kam.) ir Indrė Dudėnaitė po 7, Akvilė Vitunskaitė – 2, o Vita Gorobec taškų nepelnė (0/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3 rez. perdav.).

Šiame mače Vilniaus klubo trenerei leido pailsėti vidurio puolėjai Ievai Šimkutei.

„Šiaulių-Universiteto“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Silvija Kuodienė, kuri pelnė 16 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir suklydo 10 kartų. Aistė Tamutytė įmetė 9 taškus.

Kitas rungtynes sostinės krepšininkės žais penktadienį Vilniuje, kai savo aikštėje priims LMKL vicečempiones ir šį sezoną „Utenos“ komandą pirmą pralaimėjimą patirti privertusias Marijampolės „Sūduvos“ merginas.

„Sūduva“ neturėjo vargo sostinėje

Pergalę LMKL iškovojo „Sūduvos“ (16/6) komanda, kuri svečiuose 89:61 (27:15, 16:15, 27:17, 19:14) pranoko Vilniaus „Jaunųjų talentų“ (5/17) krepšininkes.

Pirmame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes, vilnietės atsiliko tik 15:18, bet per likusį laiką nepelnė taškų, o „Sūduva“ tuo pasinaudojo ir susikrovė dviženklį pranašumą – 15:27.

Per antrą ketvirtį viešnios padidino persvarą vos 1 tašku (16:15), bet po didžiosios pertraukos šalies vicečempionės sužaidė puikiai puolime (įmetė 27 taškus) ir išsprendė visus klausimus šiame mače.

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė 24 (12 atk. kam.), Agnė Bobinaitė 10, Laurita Jurčiūtė 9 taškai.

„Sūduva“: Iveta Šalkauskė 17 (6 atk. kam.), Sabinė Dukatė 13, Laima Rickevičiūtė 12 (11 atk. kam.), Sandra Baliutavičiūtė 10 taškų (6 atk. kam.).

Uteniškės šventė 21-ą pergalę

21-ą pergalę pasiekė „Utenos“ (21/1) komanda, svečiuose 72:53 (19:9, 22:21, 15:15, 16:8) ketvirtą kartą pranokusi Klaipėdos „Fortūnos“ (12/10) krepšininkes.

Viešnios nuo pat susitikimo pradžios demonstravo užtikrintą gynybą ir tolo nuo varžovių – po pirmų 10 žaidimo minučių „Utena“ turėjo dviženklį pranašumą – 19:9. Antrame ketvirtyje „Fortūna“ priartėjo (26:33), bet čia pat uteniškės atsakė 6 taškais iš eilės – 39:26. Alfredo Vainausko auklėtinės išliko saugiu atstumu ir įpusėjus rungtynėms – 41:30.

Po pertraukos „Utena“ toliau diktavo sąlygas ir pirmavo jau 16 taškų (53:37), bet klaipėdietės neketino nuleisti rankų anksčiau laiko ir atsakė atkarpa 8:0, kuri leido per pusę sumažinti deficitą – 45:53. Per likusį laiką Kristina Alminaitė pelnė dvitaškį su pražanga, taip sugrąžindama savo komandai dviženklę persvarą – 56:45. Ketvirtame kėlinyje „Utena“ neatsipalaidavo. Priešingai, 37-ą minutę viešnių pranašumas pasiekė rekordinę - 20 taškų - žymą – 70:50. Dvikova pasibaigė „Utenos“ pergale - 72:53.

„Fortūna“: Monika Grigalauskytė (17 atk. kam.) 18, Marina Solopova (8 atk. kam., 4 rez. perdav.) 12, Justina Matuzonytė (5 atk. kam.) 10 taškų.

„Utena“: Greta Šniokaitė 18, Eglė Šulčiūtė (9 atk. kam., 8 rez. perdav.) 17, Hollie Mershon 13, Rima Valentienė ir Kristina Alminaitė (8 atk. kam.) po 9 taškus.

„Aisčių“ spurtas rungtynių pabaigoje leido švęsti pergalę prieš „Sirenas“

Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (13/9) svečiuose rezultatu 68:57 (13:21, 19:13, 15:16, 21:7) ketvirtą kartą šį sezoną įveikė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (10/12).

Pirmas ketvirtis buvo sėkmingesnis šeimininkėms, kurios į savo krepšį praleidusios 13, pačios pelniusios 21 tašką, po pirmų dešimties minučių pirmavo 8 taškais. Antrame kėlinyje po 5 iš eilės Akvilės Baronėnaitės taškų, „Hoptrans-Sirenos“ susikrovė jau dviženklį pranašumą – 28:18. Tačiau Lauros Svarytės ir Gretos Tamašauskaitės tandemas leido „Aistėms“ išlyginti rezultatą – 32:32. Visgi kėlinį taikliu metimu baigė „Hoptrans-Sirenos“ - 34:32.

Trečiame kėlinyje po taiklaus tritaškio metimo „Aistės“ išsiveržė į priekį (38:36), tačiau atkarpą 7:0 laimėjusios „Hoptrans-Sirenos“ ir vėl susigrąžino iniciatyvą – 43:38. Per likusią kėlinio dalį vyko apylygė kova, bet tritaškiu ketvirtį baigusi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė leido savo ekipai pirmauti – 50:47. Lemiamame ketvirtyje „Aistės“ surengė spurtą 14:4 ir likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes pirmavo jau 7 taškais – 61:54. Po šio surengto spurto „Hoptrans-Sirenos“ jau neatsigavo, o „Aistės“ susikrovė dviženklį pranašumą ir šventė pergalę.

„Hoptrans-Sirenos“: Akvilė Baronėnaitė (6 atk. kam.) 25, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 15, Kornelija Balčiūnaitė (10 atk. kam., 6 rez. perd.) 9, Rasa Knyzaitė 6 taškai.

„Aistės-LSU-Paradis“: Monika Petrauskaitė (10 atk. kam.) 19, Jolanta Marmienė (8 atk. kam., 8 klaid.) 16, Laura Svarytė 14, Neringa Skadaitė (8 rez. perdav.) 9 taškai.