Antroji jų akistata vyks ketvirtadienį Vilniuje.

Šios komandos lemiamoje čempionato stadijoje grumiasi jau 15 kartą.

„Žalgiris“ LKL čempionu yra tapęs 14-a kartų, „Lietuvos rytas“ - 5-is.

Už apmaudų pralaimėjimą 70:73 po pratęsimo, patirtą pačiame reguliariojo sezono finiše, supykę „Žalgirio“ žaidėjai galingai pradėjo finalo rungtynes ir jau antrajame kėlinyje pirmavo net 24 taškais - 56:32. Nors tuomet „Lietuvos rytas“ atsakė keliais tritaškiais iš eilės ir spurtu 11:0, Joano Plazos auklėtiniai buvo išmokę pamoką (kai sugebėjo išbarstyti 17 taškų persvarą) ir šį kartą klaidų nebekartojo. Užtikrintą jų pergalę vainikavo galingas Mindaugo Kuzminsko dėjimas su pražanga per Simą Buterlevičių - 88:73.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Oliveris Lafayette'as, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas, Darjušas Lavrinovičius.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas, Tautvydas Lydeka.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo itin susikaupę ir nesužaidus nė dviejų minučių jau pirmavo 7:0. Pirmuosius taškus „Lietuvos rytui“ tritaškiu pelnė Mindaugas Katelynas - 3:7. Nesustabdomai žaidęs Mindaugas Kuzminskas netrukus sugrąžino „Žalgiriui“ septynių taškų persvarą - 12:5. Po tolimo Nemanjos Nedovičiaus tolimo šūvio vilniečiai priartėjo iki 14:18, tačiau tada Darjušas Lavrinovičius ne tik įdėjo iš viršaus su Tomislavo Zubčičiaus pražanga, o Oliveris Lafayette'as pataikė tritaškį, bet abu jie dar pridėjo po dvi baudas - 25:14. Kėlinio pabaigoje tritaškį smeigė M. Kuzminskas ir šeimininkai įgijo jau 14 taškų pranašumą - 32:18.

Antrą ketvirtį galingai pradėjo M. Katelynas, po kurio kelių itin sėkmingų atakų svečių deficitas sumažėjo iki 9 taškų - 25:34. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 10 taškų (38:28), bet tuomet Marko Popovičius ir Oliveris Lafayette'as paleido dvi tritaškes bombas iš eilės ir „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki rekordinės - 16 taškų (44:28). „Lietuvos rytui“ vėl kiek priartėjus (32:44), O. Lafayette'as smeigė dar du tritaškius, šešis taškus pridėjo Robertas Javtokas ir Rimantas Kaukėnas, o žalgiriečiai dar labiau nurūko į priekį - 56:32. Renaldo Seibučio dvitaškis prieš pat didžiąją pertrauką tik nežymiai pagerino Dirko Bauermanno auklėtinių padėtį - 56:34 priekyje žaliai balti.

Nemanja Nedovičius ir Tautvydas Lydeka inicijavo „Lietuvos ryto“ spurtą 9:0 ir svečiai atgaivino intrigą - 43:56. Vis dėlto žalgiriečiai netrukus atsitiesė ir atsakė savo šešiais taškais iš eilės - 62:43. T. Lydekos dvitaškis su pražanga vėl suteikė šiek tiek daugiau vilčių vilniečiams (48:63), bet „Žalgirio“ krepšininkai iki kėlinio pabaigos varžovų arčiau savęs nebeprisileido - 68:53.

Paskutiniame ketvirtyje sužaidus 3 min. situacija nesikeitė: komandas ir toliau skyrė 15 taškų - 71:56. Status quo išliko toks pat ir įpusėjus kėliniui - 73:58. Po vienos taiklios R. Javtoko baudos klausimų nebeliko - 78:60 (likus 3 min.). Atsipalaidavę žalgiriečiai leido varžovams kiek sušvelninti savo atsilikimą, tačiau iškovojo užtikrintą pergalę 88:73, kurią vainikavo įspūdingas M. Kuzminsko dėjimas su Simo Buterlevičiaus pražanga.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“ 88:73 (32:18, 24:16, 12:19, 20:20). Serija - 1:0.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 22, Oliveris Lafayette'as 20, Darjušas Lavrinovičius 11, Robertas Javtokas 10, Rimantas Kaukėnas 8, Donaldas McGrathas 7, Kšyštofas Lavrinovičius 4, Marko Popovičius ir Adas Juškevičius po 3 taškus. Mario Delašas (21 min.) ir Vytenis Lipkevičius (9 min.) taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Tomislavas Zubčičius 14, Mindaugas Katelynas 12, Nemanja Nedovičius 11, Janis Blūmas ir Artūras Jomantas po 8, Tautvydas Lydeka 7, Renaldas Seibutis 4, Simas Buterlevičius 3, Steponas Babrauskas, Miltas Palacio ir Patrickas O'Bryantas po 2 taškus. Eimantas Bendžius (24 min.) taškų nepelnė.

Blokai: „Žalgiris“ 6 – „Lietuvos rytas“ 1;

Klaidos: „Žalgiris“ 15 – „Lietuvos rytas“ 14.

* * *

Abu klubai šiame LKL reguliariajame sezone suklupo po du kartus: „Žalgiris“ - 77:78 prieš „Neptūną“ ir 70:73 prieš „Lietuvos rytą“, „Lietuvos rytas“ - 79:90 prieš „Žalgirį“ ir 76:82 prieš „Prienus“.

Atkrintamąsias varžybas abu LKL grandai pradėjo galingai: „Žalgiris“ 2:0 pranoko tiek Kėdainių „Nevėžį, tiek Klaipėdos „Neptūną“, o „Lietuvos rytas“ taip pat 2:0 nugalėjo tiek Utenos Juventus“, tiek „Prienus“.

LKL mažojo finalo dėl trečios vietos serijoje savo jėgas išbandys Prienų „Prienų“ ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Bronzos medaliai atiteks tam klubui, kuris pirmas iškovos tris pergales.

Primename, kad praėjusiais metais dėl Europos pirmenybių kiek sutrumpintoje LKL didžiojo finalo serijoje 3:0 triumfavo žalgiriečiai.