Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli kova. Trečią ketvirtį vilniečiai pradėjo spurtu bei susikrovė 15 taškų persvarą (56:41), tačiau latviai nepalūžo ir ketvirtojo kėlinio antroje pusėje persvėrė rezultatą (76:74). Lemiamu momentu Vilniaus klubo krepšininkai geriau atakavo nuo baudos metimo linijos bei šventė pergalę 84:80.

Šeštadienį latviai 55:108 neprilygo Kauno „Žalgirio“ krepšininkams, o vilniečiai netikėtai 68:79 turėjo pripažinti Ramūno Butauto treniruojamos Rygos VEF ekipos pranašumą.

Rungtynės

Kovą dėl bronzos geriau pradėjo vilniečiai, kurie sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes buvo priekyje 8:4. Skirtumas nepakito ir įpusėjus kėliniui - 13:9.

Netrukus po Kenano Bajramovičiaus dėjimo skirtumas išaugo iki 7 taškų (16:9), tačiau iki kėlinio pabaigos latviai ištirpdė skirtumą iki 3 taškų - 24:21.

Antrą kėlinį "Ventspils" pradėjo spurtu 4:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 25:24. Tuo pačiu atsakė ir vilniečiai susigrąžinę persvarą - 28:25. Likusią kėlinio dalį vyko atkakli kova, o latviai nepaleido vilniečių toli į priekį - komandos ilsėtis išėjo Lietuvos čempionams pirmaujant 43:39.

"Lietuvos rytas" puikiai pradėjo antrą rungtynių dalį - vilniečiai 4 min. atkarpą laimėjo 13:2 bei atitolo - 56:41. Tačiau "Ventspils" ekipa nebuvo linkusi lengvai pasiduoti ir iki ketvirčio pabaigos sumažino atsilikimą kone perpus - 70:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje "Ventspils" spurtavo 10:2 ir sužaidus pusketvirtos minutės rezultatas tapo lygus - 72:72.

Įpusėjus ketvirčiui B. Hunteris taikliu dvitaškiu išvedė į Latvijos klubą į priekį - 76:74.

Netrukus rezutatas tapo lygos, bet po B. Hunterio taiklaus baudos metimo vėl priekyje buvo "Ventspils". Tačiau lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi K. Bajramovičius pataikęs du sunkius metimus bei išvedęs vilniečius į priekį - 80:77.

Likus 20 sek. J.Strielniks pataikė tik vieną baudos metimą (78:80), o kitoje atakoje A. Rasičius stojo prie baudos metimų linijos ir dukart atakavo taikliai - 82:78.

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis du baudos metimus realizavo Stepas Babrauskas bei įtvirtino Vilniaus klubo pergalę - 84:80.

„Sveikinu varžovus su pergale ir bronzos medaliais. Taip pat sveikinu ir savo komandą, kuri po sudėtingo šeštadienio sugebėjo atsitiesti ir demonstruoti savo žaidimą. Šiandien mums nesisekė, bet mes kovėmės iki pabaigos“, - po rungtynių sakė „Ventspils“ vyriausiais treneris Guntis Endzelas.

„Buvo sunku nuteikti vaikinus po sudėtingų rungtynių šeštadienį. Šiandien mes pakankamai gerai rungtyniavome 35 minutes, mūsų įžaidėjas Aleksandras Rašičius pakankamai gerai organizavo žaidimui. Tačiau vėliau sustojome. Visų rungtynių stengėmės rasti psichologinį balansą. Džiugu, kad pavyko pergalingai užbaigti rungtynes“, - teigė „Lietuvos ryto“ strategas Aleksandras Trifunovičius.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovočius 20 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 16 (8 atk. kam.), Steponas Babrauskas 15, Martynas Gecevičius 12, Aleksandras Rašičius 9, Milko Bjelica 5, Artūras Jomantas 3, Cemalis Nalga 2, Bradas Newley 2 (D.J. Strawberry).

„Ventspils“: Brandonas Hunteris 19, Oritseweyimi Efejuku 18, Janis Strelniekas 11, Maris Gulbis 8, Arturas Bėržinos 7, Rashadas Andersonas 6, Akselas Vairogas 5, Saulius Kuzminskas 3, Demondas Carteris 3 (Arturas Strelniekas).