"Lietuvos rytas" BBL čempionate laimėjo visas ketverias žaistas rungtynes, tačiau dėl mažesnio sužaistų mačų skaičiaus turnyro lentelėje užima 6-ąją vietą.

Rungtynės

Jau mačo pradžioje VEF komanda atitrūko 6:0, tačiau 6-ąją minutę "Lietuvos rytas" persvėrė santykį (11:10). Vėliau vyko lygi kova (13:13, 15:15, 17:17), o po pirmųjų 10 minučių "Lietuvos rytas" nežymiai pirmavo - 25:23.

Antrame ketvirtyje vilniečiai pabėgo (39:32), bet Latvijos ekipa spurtavo 9:0 ir po dviejų kėlinių jau pati pirmavo - 41:39.

Trečiame kėlinyje Vilniaus komanda strigo rygiečių trenerio Valdžio Valterio parengtos gynybos gniaužtuose ir VEF susikrovė net 10 taškų persvarą - 53:43.

Tada Donatas Zavackas dviem tritaškiais inicijavo VEF gaudynes ir "Lietuvos rytas" po Artūro Jomanto tolimo "šūvio" kėlinio paskutinę sekundę vėl sugrąžino iniciatyvą - 64:63.

Paskutiniame kėlinyje vyko tikras nervų karas, pirmaujanti ekipa keitėsi beveik po kiekvienos varžovų atakos. Likus 20 sekundžių iki ketvirto kėlinio pabaigos Stepono Babrausko ir D. Zavacko derinys baigėsi svarbiais pastarojo taškais 76:74. M. Mažeika išprovokavo Milko Bjelicos pražangą ir sumetė abu baudos metimus 76:76.

Paskutinei "Lietuvos ryto" atakai liko 6 sekundės, bet Bojanas Popovičius jos neužbaigė loginiu metimu - pratęsimas.

Papildomos 5 minutės prasidėjo VEF amerikiečio Alexo Renfroe taikliomis baudomis, B. Popovičius, Justas Sinica ir D. Zavackas į jas atsakė atitinkamai tritaškiu ir baudomis (1+2) 82:78.

Ingusas Bankevicas baudomis švelnina santykį, o "Lietuvos rytas" klysta 20-ąjį kartą rungtynėse, kai nesugeba išsimesti kamuolio iš galinės linijos. D. Zavacko metimas iš po krepšio ir I. Bankevico taiklios baudos leidžia vilniečiams išlaikyti trapią persvarą. B. Popovičius ir Artūras Štalbergas apsikeičia tritaškiais, A. Renfroe ir minėtas serbas metimais iš po krepšio (89:87 likus 20 sek.).

D. Zavackas baudomis didina skirtumą iki 4 taškų 91:87, o M. Mažeikos reidas stabdomas pražangomis. Lietuvis įmeta tik vieną baudą, o D. Zavackas priešingoje pusėje - dvi 93:88. I. Bankevicas įmeta tik vieną baudą, o "Lietuvos rytą" nuo pergalės skiria tik 3 sekundės - 93:88.

VEF: M. Mažeika 22 (38:24 min., 2-tšk. 6/12, 3-tšk. 1/4, 1-tšk. 7/12, 9 išprov. praž., 2 rez. perd.), A. Renfroe 20 (9 atk. kam., 8 rez. perd., 2-tšk. 5/10, 3-tšk. 2/3, 1-tšk. 4/6), A. Štalbergas (6 atk. kam.) ir I. Bankevicas - po 12, A. Labuckas (26:32 min., 2-tšk. 2/4, 3-tšk. 0/2, 1-tšk. 4/6, 3 atk. kam., 1 rez. perdav.) ir I. Neliubovas - po 8 taškus.

"Lietuvos rytas": D. Zavackas 22 (12 atk. kam., 2-tšk. 4/5, 3-tšk. 2/5, 1-tšk. 8/10, 6 išprov. praž.), M. Bjelica 20 (2-tšk. 7/8, 1-tšk. 6/6, 6 išprov. praž., 3 atk. kam.), B. Popovičius 14 (4 rez. perdav., 2-tšk. 2/5, 3-tšk. 2/5, 1-tšk. 4/7, 4 klaid.), A. Jomantas ir M. Gecevičius (2-tšk. 1/4, 3-tšk. 2/7, 1-tšk. 2/2, 3 atk. kam., 2 rez. perd.) po 10. V.Ginevičius 7 (2-tšk. 1/1, 2-tšk. 1/2, 1-tšk. 2/2, 3 klaid.), D. Borovnjakas ir A. Baynesas po 4, S. Babrauskas 1 taškas. L.Brazdauskis ir S. Buterlevičius taškų nepelnė.