Finalo rungtynės vyko itin permainingai: iš pradžių savo sąlygas diktavo šeimininkai - 7:0, tačiau netrukus jau belgai atsakė atkarpa 15:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (27:15). Laimei, vilniečiai atsitiesė ir dar iki pertraukos beveik pavijo savo varžovus - 41:43.

Maža to, po Martyno Gecevičiaus inicijuotos tritaškių krušos trečiame kėlinyje jie patys pabėgo į priekį - 62:49. Nors ketvirtame ketvirtyje „Telenet“ pavojingai priartėjo (66:70), „Lietuvos rytas“ užtikrinčiau sužaidė lemiamas minutes ir pelnytai iškovojo kelialapį į Eurolygos turnyrą - 75:66.

„Lietuvos rytas“ žais Eurolygos D grupėje, kurioje grumsis su Atėnų „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“, Vitorijos „Laboral Kutxa“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.Naujojo Eurolygos sezono pradžia – spalio 16 d.

Pirmu vilniečių varžovu bus Atėnų „Panathinaikos“, dvikova vyks spalio 17 d. Vilniuje. Tuo metu „Žalgiris“ pirmą B grupės mačą žais spalio 18 d. Kaune su Madrido „Real“. Kiti žalgiriečių priešininkai - Stambulo „Anadolu Efes“, Bambergo „Brose Baskets“, Milano „EA7 Emporio Armani“ ir Strasbūro IG klubais.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Ostendės „Telenet“ 75:66 (12:22, 29:21, 24:13, 10:10).

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 19 (1/2 dvitaškiai, 4/9 dvitaškiai, 5/6 baudos), Renaldas Seibutis (4/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) ir Juanas Palacios (13 atk. kam., 8 iš jų - puolime) po 11, Eimantas Bendžius 10 (2/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4 atk. kam.), Andreas Glyniadakis 9 (2/5 dvitaškiai, 5/6 baudos), Omaras Cookas 7 (5 rez. perd.), Steponas Babrauskas ir Gediminas Orelikas po 3, Tautvydas Lydeka 2 taškai. Milenko Tepičius (9 min.) ir Stevanas Jelovacas (3 min.) taškų nepelnė. Dovydas Redikas nežaidė.

„Telenet“: Pierre'as Gillet 16 (4/5 tritaškiai, 10 atk. kam.), Andrija Stipanovičius 14 (6/12 dvitaškiai), Mateuszas Ponitka 13 (2/4 tritaškiai), Ryanas Thompsonas 8, Quentinas Serronas 6 taškai.

Blokai: „Lietuvos rytas“ 2 – „Telenet“ 3;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 10 – „Telenet“ 13.

Rungtynių eiga:

Atrankos varžybų pusfinalyje net 34 taškus pelniusio Martyno Gecevičiaus vedami vilniečiai 99:87 nugalėjo Oldenburgo „EWE Baskets“ ekipą, o „Telenet“ 82:80 palaužė Bandirmos „Banvit“ pasipriešinimą.

Ketvirtfinalyje Vilniaus komanda 80:71 įveikė Ramūno Butauto treniruojamą Rygos VEF ekipą su Tomu Delininkaičiu, o „Telenet“ 90:79 eliminavo Maskvos srities „Chimki“ kolektyvą, kuriam vadovauja Rimas Kurtinaitis.

Primename, kad Eurolygos atrankos turnyras Vilniuje buvo surengtas antrą kartą. 2011-aisiais namų sienos vilniečiams nepadėjo: „Lietuvos rytas“ tada dar su Jonu Valančiūnu finale 63:71 pralaimėjo Stambulo „Galatasaray“ komandai, kuriai atstovavo Darius Songaila.