Iškovojęs trečią pergalę „Lietuvos rytas“ bent laikinai pakilo į pirmą turnyro lentelės vietą, tuo metu ALBA ir toliau liko paskutinė, ketvirta, bei prarado net ir teorines galimybes žengti į kitą etapą.

Nesustabdomas vilniečių gretose buvo Renaldas Seibutis, kuris iš viso pelnė 24 taškus (16-a iš jų - pirmoje mačo pusėje). Puikiai atakavęs gynėjas pataikė 6 iš 10 dvitaškių ir 4 iš 5 tritaškių.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas (Aleksandras Rašičius, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas) mačą prasidėjo susikaupęs ir po J. Valančiūno dvitaškio su pražanga bei L. Robertso taškų pirmavo 5:2. Į tris vokiečių klubo tritaškius dviem taikliais tolimais šūviais atsakė ir R. Seibutis - 15:11. Po pirmo ketvirčio vilniečiai buvo priekyje penkiais taškais - 23:18.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo ne ką mažiau sėkmingai: po Mindaugo Katelyno dvitaškio ir dar dviejų rezultatyvių M. Seibučio išpuolių jie spurtavo 7:0 ir atitrūko jau 12 taškų skirtumu - 30:18. Nors po minutės pertraukėlės ALBA žaidėjai pelnė keturis taškus iš eilės, „Lietuvos rytas“ ir toliau išlaikė ne tik iniciatyvą, bet ir gana saugų atstumą nuo varžovų - 32:22. Maža to, po A. Rašičiaus tritaškės bombos svečių pranašumas pasiekė 15 taškų - 41:26. Tiesa, iki didžiosios pertraukos vokiečiai kiek priartėjo - 31:43.

Trečią ketvirtį tolimu metimu pradėjo L. Robertsas (46:31), tačiau kelios iš eilės klaidos vėl leido ALBA atstovams gerokai sumažinti savo deficitą - 38:46. Vokiečiai ir toliau šaudė taikliai - po Kyle'o Weaverio tritaškio komandas teskyrė jau tik šeši taškai (47:53). Visgi Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai nesutriko ir, sėkmingiau užbaigę kėlinį, vėl turėjo dviženklę persvarą - 60:49.

Vis dėlto Berlyno krepšininkai nesutiko pasiduoti ir, laimėję atkarpą 5:2, atsiliko jau tik 54:62. Tada „Lietuvos rytas“ gerokai suaktyvino savo gynybą ir tai davė vaisių - varžovai ilgai negalėjo pelnyti taškų, o pataikius M. Katelynui skirtumas vėl pasiekė 10 taškų (64:54, likus žaisti 5 min.).

ALBA ir toliau strigo vilniečių gynybos gniaužtuose - vokiečiai taškų neįmetė iš viso daugiau nei 5 minutes, o Predrago Samardžiskio ir R. Seibučio dvitaškiai įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę (72:56, likus 2 min.). Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai rezultatas buvo 79:62 svečių naudai.

Rungtynės:

Berlyno ALBA (Vokietija) - Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) 62:79 (18:23, 13:20, 18:17, 13:19).

ALBA: DaSjaunas Woodas ir Bryce'as Tayloras po 13, Kyle'as Weaveris 11 (1/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5 klaidos), Marko Simonovičius 10, Derrickas Allenas 8, Heiko Schaffartzikas 7 taškai.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 24 (6/10 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai), Tyrese'as Rice'as (5 klaidos) ir Mindaugas Katelynas po 10, Lawrence'as Robertsas 9 (3/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškis), Jonas Valančiūnas 8 (3/4 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Predragas Samardžiskis 7 (6 atk. kam.), Aleksandras Rašičius 6, Artūras Jomantas 3, Steponas Babrauskas 2 taškai. Paulius Dambrauskas ir Vilmantas Dilys nežaidė.

* * *

Kitose antradienio L grupės rungtynėse Trevizo „Benetton Basket“ (3/1) komanda namuose 87:76 (23:15, 17:23, 22:21, 25:17) pranoko Krasnodaro „Kuban-Lokomotiv“ (2/2) vyrus ir susilygino su vilniečiais pagal pergalių skaičių.

Kitą Europos taurės turnyro mačą „Lietuvos rytas“ žais po dviejų savaičių, vasario 21 dieną, namuose su „Kuban-Lokomotiv“ klubu.