Pirmame mače, vykusiame lygiai prieš savaitę namuose, „Lietuvos rytas“ „Doneck“ ekipą buvo įveikęs 11 taškų persvara (76:65), tad laimėjo ketvirtfinalio seriją bendru rezultatu 154:145 ir iškovojo bilietą į
Europos taurės finalo ketvertą, kuris vyks balandžio 14-15 dienomis Chimkuose, Rusijoje.

Beje, jau aišku, kad pusfinalyje „Lietuvos ryto“ lauks Valensijos „Valencia“ klubas.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas (Aleksandras Rašičius, Artūras Jomantas, Renaldas Seibutis, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas) mačą pradėjo L. Robertso tritaškiu - 3:0. Visgi šeimininkai netrukus įsižaidė ir po trijų dvitaškių jau patys buvo priekyje (6:5). Laimei, iš toli pataikė A. Rašičius ir A. Jomantas, tad lietuviai vėl perėmė iniciatyvą - 15:10. Po Vules Avdalovičiaus tritaškio „Doneck“ klubas priartėjo (13:15), tačiau svečiai atsakė spurtu 6:0 ir įgijo jau aštuonių taškų pranašumą - 21:13. Maža to, iki kėlinio pabaigos jis dar labiau išaugo - 28:17.

Antrą ketvirtį vilniečiai pradėjo be vienintelio savo „centro“ J. Valančiūno ir Donecko krepšininkai tuo pasinaudojo - 23:30. Visgi šeimininkų atsigavimas buvo laikinas: dvi baudas realizavus R.Seibučiui ir tolimą metimą įsmeigus Steponui Babrauskui „Lietuvos rytas“ vėl galėjo jaustis saugiai - 35:23. Vis dėlto Sašos Obradovičiaus auklėtiniai ir toliau tęsė kovą bei po kelių sėkmingų išpuolių priartėjo iki 29:35. Panašus skirtumas išliko ir iki pat didžiosios pertraukos - 41:34 „Lietuvos ryto“ naudai.

Trečią kėlinį keturiais lengvais taškais pradėjo Tyrese'as Rice'as - 45:34. „Doneck“ žaidėjai ir toliau strigo Lietuvos vicečempionų gynyboje, tad įpusėjus ketvirčiui po galingo J. Valančiūno dėjimo skirtumas tarp klubų buvo toks pat - 47:36. Tiesa, tada „Doneck“ laimėjo atkarpą 7:0 ir atgaivino intrigą - 43:47. Prie lemiamą, ketvirtą, kėlinį - 47:54.

Kraujo skonį pajutę ukrainiečiai daugiausiai V. Avdalovičiaus pastangomis vos per dvi minutes sugebėjo išlyginti rezultatą - 54:54 (likus žaisti 8 min.). Tritaškį pataikius Rameliui Curry'iui „Doneck“ vos antrą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (57:56), tačiau iš toli iššovė ir A. Rašičius - 57:59 (likus 7 min.). Nuo šio epizodo vyko kova taškas į tašką - 63:63 (likus 4 min.).

Šeimininkams, kuriems reikėjo panaikinti iš Vilniaus atsivežtą 11 taškų deficitą, daugiausia ką pavyko padaryti, tai įgyti dviejų taškų persvarą (65:63), bet čia pat du dvitaškius įmetė J. Valančiūnas - 65:67. Nors vėliau Ukrainos komandai buvo pavykę susikrauti net penkių taškų pranašumą (80:75), taiklūs T. Rice'o baudos metimai niekam neleido suabejoti, kas žais Europos taurės turnyro finalo ketverto varžybose. Nors pergalė 80:78 šį kartą atiteko „Doneck“ ekipai, bendru dviejų susitikimų rezultatu 154:145 į kitą etapą žengė lietuviai.

Rungtynės:

Donecko „Doneck“ (Ukraina) - Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) 80:78 (17:28, 17:13, 13:13, 33:24).

„Doneck“: Ramelis Curry's 26 (4/6 tritaškiai, 5 klaidos), Vule Avdalovičius 14, Viačeslavas Kravcovas 12, Vojdanas Stojanovskis 11, Ivanas Radenovičius 10 (8 atk. kam.), Darnellis Jacksonas 3, Dmitrijus Gliebovas ir Aleksandras Lipovijus po 2 taškus.

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas (6/6 dvitaškiai, 2/2 baudos, 7 atk. kam., 1 blokas, 4 pražangos) ir Tyrese'as Rice'as (10/12 baudos) po 14, Artūras Jomantas 12 (3 per. kam.), Renaldas Seibutis ir Aleksandras Rašičius po 11, Lawrence'as Robertsas 7 (3 per. kam.), Steponas Babrauskas 5, Mindaugas Katelynas 4 taškai. Paulius Dambrauskas, Vilmantas Dilys ir Dovydas Redikas nežaidė.

Blokai: „Doneck“ 6 – „Lietuvos rytas“ 5;

Klaidos: „Doneck“ 18 – „Lietuvos rytas“ 16.

* * *

„Lietuvos ryto“ pusfinalyje lauks grumtynės su Valensijos „Valencia“ ekipa, kuri 71:75 ir 85:63 eliminavo Podgoricos „Budučnost“ vyrus.

Tuo metu kitą pusfinalio porą sudarys Maskvos srities „Chimki“ komanda, kuri eliminavo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ atsovus (81:72 ir 77:81) ir Sankt Peterburgo „Spartak“ klubas, du kartus 68:64 ir 86:71 nugalėjęs Nymburko ČEZ vyrus.

Europos taurės turnyro nugalėtojai paaiškės balandžio 14-15 dienomis Chimkuose, Rusijoje, surengtose finalo ketverto varžybose. Pirmą vietą iškovojusi komanda užsitikrins tiesioginį kelialapį į kito sezono Eurolygą.