Iki tol pirmavę Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) krepšininkai namuose 71:77 nusileido Zagrebo "Cibona" (Krotaija) ekipai ir užleido pirmąją vietą Lietuvos komandai.

Rezultatyviausiai mačo Vilniuje nugalėtojų gretose žaidė Robertas Štelmaheris, pelnęs 17 taškų (2/4 tritaškių, 2/4 dvitaškių, 7/8 baudų). Legionierius iš Latvijos labiausiai prisidėjo prie vilniečių spurto pirmoje rungtynių pusėje, kuomet surinko 14 taškų.

Antroje varžybų dalyje lyderio vaidmenį perėmė Simas Jasaitis, kurio sąskaitoje - 15 taškų (2/4 trit., 4/5 dvit., 1/1 baudos).

13 taškų surinko Frederickas House'as (3/6 trit., 2/5 dvit.), iš kurių 10 - pirmajame ketvirtyje. Puikiai gynęsis ir be klaidų atakavęs Mindaugas Lukauskis pelnė 12 taškų (2/2 trit., 2/2 dvit., 2/2 baudų).

Lenkų ekipoje rezultatyviausiai žaidė slovėnas Goranas Jagodnikas, pelnęs 15 taškų (1/7 trit., 3/5 dvit., 6/10 baudų) ir atkovojęs 11 kamuolių. Adamas Wojcikas surinko 14, o Ištvanas Nemethas - 12 taškų.

Sopoto komandos lietuviai šį kartą pasirodė blankiai. Tomas Masiulis per 20 minučių surinko 4 taškus (1/1 dvit., 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė. Tomas Pačėsas per 32 minutes prametė 3 tritaškius ir taškų nepelnė. Tiesa, įžaidėjas akovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

"Lietuvos ryto" krepšininkai šiose varžybose aiškiai pralaimėjo kovą dėl atšokusio kamuolio (22-34) ir leido varžovams atkovoti 11 kamuolių puolime. Tačiau vilniečiai suklydo tik 10 kartų (varžovai - 19) ir perėmė net 13 kamuolių (varžovai - 5). Kamuolys "Lietuvos ryto" krepšininkų rankose judėjo taip pat efektyviau: 15 rezultatyvių perdavimų prieš - 9 "Prokom Trefl" sąskaitoje.

F.House'o ir R.Štelmaherio žaidimas puolime bei drausmingas "Lietuvos ryto" žaidimas gynyboje leido šeimininkams po pirmojo ketvirčio atitrūkti 22:11. Lenkijos krepšininkai atsigavo po nokdauno, patirto per pirmąjį kėlinį, ir sugebėjo priartėti iki 6 taškų skirtumo (31:37, 19-ąją min.). "Prokom Trefl" atsilikimą sumažino pasinaudoję technine pražanga, skirta "Lietuvos ryto" treneriui Nevenui Spahijai.

Vis dėlto ketvirtį vilniečiai baigė pelnę 4 taškus be atsako, o po trijų taiklių tritaškių trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ atitrūko 50:37.

Simas Jasaitis surinko 5 taškus iš eilės ir "Lietuvos rytas" susikrovė rekordinę 19 taškų persvarą (58:39, 27-ąją min.). 20 taškų pranašumą šeimininkai įgijo aidint finalinei trečiojo kėlinio sirenai, kai Haris Mujezinovičius taikliai pasiuntė kamuolį į krepšį.

Ketvirtajame kėlinyje "Lietuvos rytas" vienu metu turėjo 23 taškų pranašumą (73:50, 35-ąją min.), tačiau jo išlaikyti nesugebėjo dėl atsipalaidavimo paskutinėmis mačo minutėmis.

Antrojo rato kovas vilniečiai pradės gruodžio 21 dieną rungtynėmis namie su "Cibona".

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.