Šių rinktinių pagrindas – pirmoji Lietuvos krepšinio federacijos projekto „Talentų U15 karta“ laida. Kai kurie jos absolventai už vyresnio amžiaus rinktines žaidė jau pernai.

„Net nežinodamas galutinių šešiolikamečių merginų ir vaikinų vietų Europos čempionatuose ir visų rezultatų, galiu drąsiai tvirtinti, kad šis projektas visiškai pasiteisino ir yra labai reikalingas”, – sakė Lietuvos krepšinio jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Anot jo, merginos ir vaikinai gauna labai daug motyvacijos, juos treniruoja aukščiausio lygio treneriai (tarp jų net olimpinės vyrų rinktinės strategas Jonas Kazlauskas). Jaunuoliai treniruojasi rinktinės lygio sąlygomis, jie jau susipažįsta su aukščiausio lygio Europos krepšiniu įvairiuose turnyruose. Tad atvykę į Europos čempionatą jie jau nėra naujokai.

„Svarbus faktas – šių metų U16 rinktinėje yra vos viena mergina, kuri nedalyvavo programoje „Talentų U15 karta”. O mes planavome, kad į rinktinę patektų bent 60 proc. programos dalyviu. Tai reiškia, kad mūsų nuojauta neapgauna ir pavyksta kokybiškai atrinkti į šį projektą ir mergaites, ir berniukus. Galime drąsiai sakyti, kad „Talentų U15 karta” – didelis žingsnis į Lietuvos merginų ir vaikinų rinktines”, – sakė R. Radvila.

Šis krepšinio specialistas pateikė dar vieną pavyzdį, įrodantį, kad projektas vedamas teisingu keliu.

„Visai neseniai Baltijos taurės turnyre Latvijoje žaidusios Lietuvos merginos laimėjo prieš šeimininkes latves, kurių nepavykdavo įveikti net Lietuvoje. Todėl buvo sunku prisikviesti latves net draugiškoms rungtynėms – neva, kam joms mus treniruoti. O dabar jau pačios latvės norėtų dažniau žaisti su mumis. Mūsų merginų tobulėjimą mato ir kitos šalys, tai labai džiugina. Aišku, labai didelį indėlį tobulinant vaikinus ir merginas įdeda jų sporto mokyklos, treneriai. Be jų rūpesčio projektas nebūtų toks, koks šiandien yra“, – sakė R. Radvila.

„Talentų U15 kartą” iš dalies finansuoja ir FIBA. Neseniai Tarptautinė krepšinio federacija surengė specialią tarptautinę stovyklą 2001 metais gimusioms merginoms. Į stovyklą Slovėnijoje vyko ir Lietuvos atstovės – šiaulietė Dominyka Paliulytė ir panevėžietė Vestina Keburytė. Šias „Talentų U15 kartos” dalyves lydėjo klaipėdietė trenerė Aušra Naidėnienė.
9 (304)

Stovykloje dalyvavo 60 perspektyvių krepšininkių iš visos Europos.

„Tai buvo Europos perspektyviausių krepšininkių stovykla, skirta populiarinti mergaičių krepšinį, tobulinti jų techniką, ugdyti bendravimą ir draugiškumą tarp pačių mergaičių“, – pasakojo A. Naidėnienė.

Mergaitės su treneriais gyveno studentų bendrabutyje, valgė studentų valgykloje. Iš viso stovykloje dalyvavo 60 merginų ir 32 treneriai. Buvo sudarytos 4 komandos po 15 merginų ir 8 trenerius. Pratybas treneriai vesdavo pakaitomis.

„Panašiai būdavo ir per rungtynes. Kiekvienam kėliniui vadovaudavo skirtinga trenerių pora.
 Buvo intensyvu. Ryte – treniruotės, vakare – rungtynės… Taip pat vyko turnyrai 3×3, 1×1. Buvo labai įdomu“, – pasakojo trenerė, šiuo metu drauge su U16 merginų rinktine dalyvaujanti Europos čempionate.

Kitąmet į panašią stovyklą vyks jau naujos „Talentų U15 kartos” dalyvės. Jų neoficiali atranka prasidėjo dar vasaros pradžioje, iškart po tarptautinio Ramūno Šiškausko turnyro Kaune.

„Galbūt nereikėtų to vadinti atranka. Pasitarę su treneriais pakvietėme po 15 krepšininkų ir krepšininkių, gimusių 2002 metais, į stovyklą rengtis U14 Baltijos taurės turnyrui. Visi jie yra potencialūs „Talentų U15 kartos” dalyviai, todėl kvietėme tikrai geriausius ir perspektyviausius“, – sakė R. Radvila.

Po šio turnyro Estijoje, kuriame lietuviai užėmė pirmąją vietą (treneriai Tomas Purlys ir Gintaras Razutis), buvo išrinkti keturi krepšininkai, kurie į ateinančio sezono „Talentų U15 kartos” projektą pateks be papildomos atrankos.

Rimos Daunienės treniruojamos mergaitės, pasak R. Radvilos, taip pat neblogai pasirodė Baltjos taurės turnyre Estijoje, pralaimėjo tik vienerias rungtynes, įveikė labai pajėgias latves, tačiau dėl taškų santykio užėmė trečiąją vietą. Iš jų buvo išrinktos penkios mergaitės, kurios pateko į „Talentų U15 kartą”.

„Atranka į „Talentų U15 kartą“ prasidės rugsėjo 10 dieną. Į ją pakviesime 24 mergaites, gimusias 2002 metais ir jaunesnes. Iš jų atrinksime dar 7 naujo projekto dalyves. O rugsėjo 11 dieną vyks atranka ir į berniukų „Talentų U15 kartą“. Į likusias 8 vietas atrinkome 24 kandidatus iš visos Lietuvos. Taigi jau rugsėjo 11 dieną planuojame žinoti visus naujo sezono „Talentų U15 kartos” dalyvius”, – pasakojo R. Radvila.

Pasak jo, kadangi praėjusį sezoną „Talentų U15 kartos” projektas vyko labai kokybiškai ir sklandžiai, didelių ir esminių pakeitimų neplanuojama. Ir kitais metais planuojamas R. Šiškausko turnyras, labai patikęs visiems jo dalyviams, kurie nori kvietimo į turnyrą ir kitais metais.

„Vienas naujovė, kuri planuojama jau kitų metų vasarą, tai mergaičių stovykla, kuri truks daugiau nei savaitę ir kurioje dirbs labai patyrę specialistai“, – sakė R. Radvila.

Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris labai džiaugėsi, kad aukščiausio lygio specialistai mielai padeda ugdyti jaunimą.
J.Kazlauskas turėjo daug patarimų jauniesiems krepšininkams.

Prie „Talentų U15 kartos“ projekto prisideda geriausi Lietuvos krepšinio specialistai, tarp kurių – ir J. Kazlauskas.

„Noriu visų merginų ir vaikinų vardu padėkoti visiems treneriams, padėjusiems ir padėsiantiems ateityje motyvuoti mūsų jaunuosius krepšininkus ir jiems tobulėti. Tikrai nemaniau, kad pavyks taip lengvai įkalbinti geriausius Lietuvos trenerius. Džiaugiuosi, kad mūsų didelė krepšinio šeima yra tokia vieninga“, – sakė R. Radvila.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės