„Rungtynės buvo nelengvos, nes belgės po pralaimėjimo britėms buvo piktos. Buvo sunku, daug nešvaraus kontakto. Gerai, kad likome komanda, nepaisant to, kad varžovės kelis kartus panaikino mūsų persvarą. Tai, kad likome komanda visus keturis kėlinius, ir lėmė pergalę“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

„Būna visokių dienų, kai ir lyderiams ne viskas sekasi. Eglė (Šikšniūtė) šiandien buvo tas auksinis atsarginis žmogus, kuris suteikė mums energijos“, – teigė jis.

Kitas mačą mūsiškės žais sekmadienį 18 val. Kėdainių arenoje su Didžiosios Britanijos atstovėmis, kurios trečiadienį Kavadarcyje 78:53 (23:11, 16:8, 18:17, 21:17) pranoko Makedoniją ir pasiekė antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Belgija: Julie Vanloo, Sofie Hendrickx 13, Noemie Mayombo 9 taškai.

Lietuva: Vita Kuktienė 18 (4/7 tritaškiai), Eglė Šikšniūtė 12, Gabrielė Gutkauskaitė ir Sandra Okockytė po 11, Marija Solopova ir Gintarė Petronytė po 6 taškus.

Rungtynių eiga:

Belgijos rinktinė nuo pat pradžių šovė į priekį ir atsiplėšė 6:2. Tačiau Vitos Kuktienės tritaškis neleido šeimininkėms pabėgti – 5:6. Belgės vėl bandė atsiplėšti – 10:5, tačiau V. Kuktienė vėl nurėžė persvarą tritaškiu metimu – 8:10. Ši veteranė, atkovojusi kamuolį po varžovių krepšiu vėliau išlygino rezultatą – 10:10.

Po to pirmąjį kėlinį rungtynės Antverpene vyko apylygiai, nors visąlaik pirmavo šeimininkės. Vis dėlto pačioje kėlinio pabaigoje Belgijos rinktinė sugebėjo pataikyti kelis metimus, kai Lietuvos krepšininkės prametė savuosius ir laimėjo kėlinį 21:16.

Beje, pirmąjį kėlinį abi komandos krepšį atakavo vienodu taiklumu – pataikė pusę visų metimų. Belgės – 9 iš 18, lietuvės – 5 iš 10.

Antrasis kėlinys prasidėjo Gabrielės Gutkauskaitės šou. Lietuvos įžaidėja pelnė 4 taškus iš eilės, išprovokuodama ir varžovių pražangą – 20:21. Marina Solopova netrukus rezultatą persvėrė – 22:21, o V. Kuktienė skirtumą dar padidino greita ataka – 24:21.

Dar vienos greitos atakos metu po Kamilės Nacickaitės perdavimo vidurio puolėja Lina Pikčiutė persvarą padidino iki penkių taškų – 26:21. Beje, L. Pikčiutė ypač sėkmingai kovėsi dėl atšokusių kamuolių – ir po savo, ir po varžovių krepšiu. Iki didžiosios pertraukos lietuvė jau buvo atkovojusi 9 kamuolius (4 puolime).

Antrajame kėlinyje šeimininkių gynybą tiesiog draskė G.Gutkauskaitė, kuri iki pertraukos daugiausia baudos metimais sugebėjo rezultatyvumu pasivyti V. Kuktienę – abi po dviejų kėlinių buvo pelniusios po 10 taškų.

Pasibaigus pirmajai rungtynių pusei Lietuvos rinktinė pirmavo prieš Belgiją 31:27.

Netrukus po pertraukos V. Kuktienė vėl pasinaudojo proga nubausti varžoves tritaškiu. Iniciatyvos ėmėsi ir Santa Okockytė, ir pirmąsyk aikštėje pasirodžiusi vidurio puolėja Eglė Šikšniūtė. Lietuvės atsiplėšė 45:31.

Po trečio kėlinio, kurio metu Lietuvos rinktinės vyr. treneris žaisti leido daugiau ant suolo sėdinčioms krepšininkėms, lietuvių persvara siekė 8 taškus – 53:45.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo įnirtingomis belgių atakomis, padėjusiomis šeimininkėms sušvelninti skirtumą iki 4 taškų – 49:53. Savo ruožtu Lietuvos rinktinė pusketvirtos minutės negalėjo pelnyti taškų, o šeimininkės 8 minučių atkarpą laimėjo 22:8 (per paskutines 4:38 – 12:1) ir išlygino rezultatą 53:53.

Tačiau iniciatyvos vėl ėmėsi grįžusios į aikštę E. Šikšniūtė, M. Solopova ir V. Kuktienė – Lietuva atsiplėšė 59:53. Netrukus poros minučių atkarpą puikiai sužaidė S. Okockytė, ir rezultatas likus dviem minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos tapo 70:62 Lietuvos naudai.

Dar du taškus baudos metimais pridėjus Mantei Kvederavičiūtei, lietuvių persvara tapo dviženkle – 72:62.

Pergalę dar vienu tritaškiu užtvirtino V.Kuktienė, per rungtynes iš viso pelniusi 18 taškų. Lietuvės laimėjo 77:67.

20-metės kontrolinį ciklą pradėjo pralaimėjimu

Lietuvos jaunimo iki 20 metų (U20) merginų rinktinė Druskininkuose kontrolinių rungtynių ciklą trečiadienį pradėjo pralaimėdama kaimyninės Baltarusijos komandai 55:65 (19:14, 13:10, 11:21, 12:20).

Lietuvos rinktinė geriau pradėjo rungtynes ir laimėjo pirmuosius du kėlinius, tačiau Baltarusijos rinktinė perėmė iniciatyvą antrojoje mačo dalyje ir galiausiai šventė pergalę.

Geriausiai mūsiškių gretose pasirodė Justina Matuzonytė, kuri pelnė 14 taškų (5/7 dvitaškių, 4/8 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Baltarusijos komandoje išsiskyrė Marija Popova, kuri pelnė 24 taškus.

Antrąsias draugiškas rungtynes lietuvės vėl žais su Baltarusijos rinktine tame pačiame Druskininkų sporto centre ketvirtadienį.

Primename, kad Lietuvos rinktinė praėjusiais metais iškrito iš A diviziono ir ateinančiame Europos čempionate žais B divizione, kurio varžybos prasideda liepos 3 d.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)