Po šeštadienį patirto pralaimėjimo 77:89 (26:22 19:21 19:25 13:21) Kroatijos krepšininkėms, lietuvėms, norint patekti į kitą etapą, buvo būtina iškovoti pergalę. Tačiau mūsų šalies rinktinei nepavyko įveikti ir Čekijos komandos.

Lietuvos rinktinė ne tik neiškovojo pergalės, bet net ir neturėjo vilčių. Nors po pirmo kėlinio rezultatas dar buvo lygus (14:14), kituose kėliniuose lietuvės „palaidojo“ klaidos ir netaiklūs metimai. Po dviejų kėlinių mūsiškės atsiliko 17, po trijų - 22 taškų skirtumu.

Formalumu tapusiame ketvirtame kėlinyje lietuvėms pavyko šiek tiek sumažinti skirtumų (51:70), tačiau rezultatas tas pats - mūsų šalies rinktinei pasirodymas šiame senojo žemyno čempione jau baigtas.

Tiesa, pirmadienį Lietuvos rinktinė dar galės trinktelėti durimis, bandydama įveikti Baltarusijos komandą.

Lietuvės šiose rungtynėse padarė net 30 klaidų, iš dviejų taškų zonos atakavo vos 39 proc. (16/41), o iš trijų - vos 25 proc. taiklumu (2/8).

Lietuvos rinktinės starto penketas: Inesa Visgaudaitė, Rasa Žemantauskaitė, Giedrė Paugaitė, Gintarė Petronytė, Kristina Vengrytė.

Rungtynių eiga:

Peržiūrėjusios pirmų Lietuvos rinktinės rungtynių įrašą ir pamačiusios pagrindinę jų silpnybę, Čekijos krepšininkės nuo pat rungtynių pradžios ėmė naudoti aktyvią gynybą. Nepaisant klaidų gausos, aukštaūgiu G. Petronytės ir G. Paugaitės vedama mūsų šalies komanda neleido varžovėms nutolti. Nors Lietuvos žaidėjos padarė net 10 klaidų, po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus - 14:14.

Vaizdas antrame kėlinyje nė kiek nepasikeitė - lietuvės toliau dalijo varžovėms kamuolius, kurios taikliais metimais ėmė tolti ir po Ivetai Šalkauskaitei skirtos techninės pražangos turėjau jau dviženklį pranašumą (16:26). Kėlinio pabaigoje mūsiškės taškus rinko tik baudų metimais, o keliomis rezultatyviomis atakomis daugiau pasižymėjusios čekės ilsėtis į rūbinę išėjo turėdamos jau 17 taškų persvarą - 22:39.

Trečiame kėlinyje lietuvės toliau rungtyniavo nesėkmingai, o varžovės pamažu krovėsi vis didesnį pranašumą. Prieš paskutinį kėlinį Lietuvos rinktinė atsiliko net 22 taškų skirtumu - 31:53.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo tik formalumas. Lietuvėms trimis taškais sumažino atsilikimą, tačiau tai buvo viskas ką šiose rungtynėse joms pavyko padaryti - 51.70.

Lietuva: Gintarė Petronytė 13 (5/6 dvitaškiai), Kamilė Nacickaitė 12 (4/12 dvitaškiai ir 4 atk. kam.), Giedrė Paugaitė 8 (7 atk. kam. ir 5 kld.), Mantė Kvederavičiūtė 7 (4 atk. kam.), Gabrielė Gutkauskaitė 3 (4 atk. kam., 4 kld. ir 2 per. kam.), Inesa Visgaudaitė (6 kld.), Monika Grigalauskytė, Kristina Vengrytė ir Iveta Šalkauskė – po 2.

Čekija: Petra Kulichova 15 (7/10 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Ilona Burgrova ir Veronika Bortelova – po 13, Michaela Zrustova 12, Katerina Hindrakova 9.