Vėlų sekmadienio vakarą dvidešimties komandų pirmenybių finalo rungtynėse Daliaus Ubarto vadovaujamos lietuvaitės po pratęsimo 80:74 (22:15, 16:15, 9:20, 20:17; 13:7) nugalėjo bendraamžes iš Baltarusijos, nors įpusėjus ketvirtam kėliniui atsiliko dešimties taškų skirtumu (55:65).

25 taškus nugalėtojoms pelnė Dalia Donskichytė (4/7 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai, 2/4 baudos, 5 perimti kam.), 16 – Gabija Šegždaitė (8 atk. kam.), 11 – Livija Sakevičiūtė (10 atk. kam.), 10 – Klaudija Serkevičiūtė 10 (4 perimti kam.), 7 – Karolina Kazočiūnaitė 7 (14 atk. kam.), 5 – Ligita Tamutytė (6 sugriebti kamuoliai).

Sidabro apdovanojimus pelniusių baltarusių gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Marija Vasilevka (21 tšk. (1/12 tritaškis) ir 9 atk. kam.), Ksenija Malaška (17 tšk., 15 sugriebtų kam., 6 rez. perd., 8 perimti kam., 5 blokuoti varžovių metimai) ir Natalija Gorbačiova (10 taškų).

Beje, čempionato pradžioje lietuvaitės pirmąsias D grupės rungtynes baltarusėms pralaimėjo 69:80.

Trečiojo kelialapio į A divizioną savininke tapo bronzą iškovojusi Švedijos ekipa, rungtynėse dėl trečiosios vietos 51:48 (11:12, 19:14, 11:14, 10:8) įveikusi Slovėnijos komandą.

Jaunosios Lietuvos, Baltarusijos ir Švedijos krepšininkės Senojo žemyno elite pakeis A diviziono autsaideres – Belgijos, Olandijos bei Anglijos rinktines.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)