Kalbėdamas apie būsimas kovas, rinktinės vyr. treneris džiaugėsi krepšininkių užsidegimu ir noru kovoti.

„Nuotaikos kovingos, džiaugiuosi, kad visos krepšininkės, kurias kvietėme, atvažiuoja, visos nusiteikusios kovingai. Aišku, grupėje padėtis šiuo metu nėra pati geriausia, bet nei viena krepšininkė nepasakė, kad nenori atvažiuoti, nenori kovoti ir tai mane, kaip trenerį, motyvuoja ir mes važiuojame kautis, važiuojame vis dar su viltimi ir norime tų pergalių“, – krepsinionamai.lt sakė moterų rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

Lietuvės šiuo metu atrankos turnyro E grupėje užima paskutinę vietą. Iš turnyro buvo pašalinta Albanijos rinktinė, kuri lapkričio mėnesį neatvyko į „burbulo“ principu vykusį turnyrą Turkijoje.

Norint patekti į Europos čempionatą, lietuvėms reikia bent vieno taško skirtumu įveikti Serbijos rinktinę ir 24-ių taškų ar didesniu skirtumu nugalėti Turkijos krepšininkes. Tokiu atveju lietuvės grupėje liktų antros ir turėtų tikėtis palankių rezultatų kitose grupėse, nes į Senojo žemyno pirmenybes pateks visų devynių grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės.

Lietuvėms situaciją apsunkina ir tai, kad komandai negalės padėti traumas patyrusios Gabija Meškonytė ir Laurita Jurčiūtė bei neseniai koronavirusu persirgusi Laura Juškaitė.

„Visa ši viruso situacija mus kažkiek išbalansavo, ypatingai tai, ką buvome sukūrę per praėjusį langą, bet tai motyvuoja. Mes vežamės jaunimą, jaunimas galės apsišaudyti, pamatyti, kaip atrodo langas, kaip atrodo tas serbiškas bei turkiškas krepšinis. Jaunimas tikrai įgaus patirties. Vežamės ir jaunųjų trenerių štabą, šį kartą vaikinų. Jauni treneriai pamatys kaip vyksta langas, kaip atrodo moterų krepšinio rinktinė. Visi esame kovingai nusiteikę ir tokiomis nuotaikomis važiuosime kautis“, – pridūrė treneris.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos krepšinio čempionato atrankos turnyre, E grupės rungtynėse susitiks su Turkijos (vasario 4 d.) ir Serbijos rinktinėmis (vasario 6 d.).

„Su turkėmis turime kautis, išlaikyti rezultatą netoli, kad galėtumėme kylant įtampai smogti. Turkės šiuo metu yra tikrai stiprios sudėties, jos žaidžia namuose, jos dar turės papildomas kelias dienas- kol mes skrisime, jos jau bus susirinkusios. Todėl, manau, labai svarbu bus jas išlaikyti šalia savęs, išlaikyti taip, kad neįsižaistų jų legionierės. Manau, kad galutinė komandos sudėtis paaiškės tik ten nuvykus, nes visos kitos komandos – tiek turkės, tiek serbės – irgi turi tam tikrų nuostolių, bet, kaip ir praeitame lange, viskas paaiškės tik nuvykus ten.

Serbėms mūsų primesta taktika paskutinėse rungtynėse tikrai tiko, tiesiog turėsime dar labiau atkreipti dėmesį į jų metikes, kad jos nemestų laisvos, turėsime jas dar akyliau prižiūrėti ir išlaikyti tą aukštą tempą, ką mes ir darėme praeitose rungtynėse. Tai, aišku, pirmas akcentas yra turkėms, bet serbėms taip pat irgi jau po truputį galvojame planą“, – pasakojo rinktinės strategas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės